Co Twoje imię mówi o Tobie? Numerologia imienia.

.

Jeśli chcesz wiedzieć co mówi numerologia na temat twojego imienia – zapraszam na materiał, bo możesz się dowiedzieć dużo interesujących rzeczy o sobie!

Co to jest numerologia imienia?

Olga: Tym razem do współpracy zaprosiłam Joannę Uramowską-Kwoczak, z wykształcenia polonistkę i nie jest to oczywiście przypadek. Joanna jest numerologiczną siódemką. Z Joasią porozmawiamy na temat imion, wskażemy kilka fajnych przykładów, powiemy co to znaczy, że imię ma w sobie liczby magiczne i co to są imiona obojętne. Wyjaśnimy jak to wyliczyć i jak to dla siebie zinterpretować. Joanna jest numerologiem, numeroterapeutą, wspiera ludzi i jest coachem. Witaj Joanno!

Joanna: Chciałam zaznaczyć, że do tej pory w moim życiu, w moim sposobie patrzenia na świat dominowały słowa, dominowały metafory, obrazy. To one wiele wyjaśniały, wiele interpretowały. Aż do momentu kiedy pojawiła się numerologia i pojawiły się wraz z nią liczby. A to już jest bardzo konkretne patrzenie na świat. Do tego humanistycznego wglądu doszło jeszcze to matematyczne oko. I tym matematycznym okiem ale sercem humanisty spróbuje spojrzeć na imiona. Zacznę od mojego imienia, które jest mi nadane przez rodziców. Nie ja je wybrałam, imię dostajemy od rodziców. Nasza dusza wybiera datę urodzenia i dostajemy prezent w postaci imienia. Ono wiele nam podpowiada. Możemy sięgnąć do imiennika i przeczytać, że Joanna jest obdarzona wdziękiem, urokiem i umiejętnością oddziaływania na innych. Ale jeżeli komuś to nie wystarcza, albo wydaje się zbyt pobieżne, to szuka dalej, szuka głębiej. Może zajrzeć w liczby.

Numerologia imienia: jak obliczyć liczbę imienia?

I tutaj na początek moje imię rozpisane na liczby. Każdej literze przyporządkowana została cyfra: J=1, O=6, A=1, N=5, N=5, A=1. Sumujemy u góry samogłoski, wychodzi nam z tego 8, na dole sumujemy spółgłoski i wychodzi nam liczba 11. W moim imieniu są aż trzy 1. Jedynki, które mogą się nam metaforycznie dobrze kojarzyć z lwem i z różą.  Jedynka to jest liczba, za którą będą szły takie cechy jak niezależność, to że wszystko chce robić sama, to że lubi dla siebie i o sobie pomyśleć, indywidualistka w każdym calu, ale też taka osoba, która przeciera szlaki, jeśli ma ku temu siły i odpowiednie predyspozycje. Kolejna cyfra to 6: symbolicznie mieści się w przestrzeni magnolii i gołębia, tak niektórzy numerolodzy próbują tę liczbę opisywać. Jest to dusza człowiek. Osoba, która wibruje tą cyfrą wspiera cały świat, z pasją służy innym, jest oddana. Ważna dla niej jest druga osoba. Ceni relacje, ceni harmonię, ciepło domowego ogniska.

W moim imieniu pojawia się 5 obok spółgłoski N, czyli małpa i mak, idąc tym wcześniej obranym tropem. 5 symbolizuje osobę niezależną, nieprzewidywalną, pełną niespożytej energii, osobę, która tryska siłą życiową. Osoba taka skupia się na wzorcach ludzkich zachowań, potrafi je wyłapać, zna je dobrze, jest bystra, inteligentna, szybko rozszyfrowuje ludzi i może się do nich dopasować lub odciąć się od tej osoby i już nie wrócić, albo zaproponować inne wzorce, inne zachowania, tworzenia sobie relacji.

Z tej pierwszej analizy pojedynczych cyfr możemy przejść do wniosków jakie płyną z sumy samogłosek. Kiedy zsumujemy dwie samogłoski A i O wyjdzie nam 8. Tutaj otwiera się cyfra numerologiczna, która jest bardzo silna, zdecydowana, dominująca, skrupulatna, a co za tym idzie obowiązkowa i żyjące według ściśle określonych zasad. Działa zdecydowanie. W ósemce oprócz tej potężnej siły jest też taki wzorzec, że może tą siłę pokazywać lub też pokazać swoją słabość, która przecież nie jest wadą a pięknie dopełnia nam to co w każdym człowieku się znajduje. Czerń i biel, tą jasną i ciemną stronę naszego życia. Ósemka ma taką obawę, że jeśli okaże słabość, to może zniechęcić do siebie ludzi, może spowodować, że pojawią się nie takie osoby, jakie chciałaby wokół siebie mieć. W moim imieniu występuje również 11, która zsumowałam ze spółgłosek. Obie zsumowane dadzą nam główną wibrację imienia JOANNA czyli 19.

Dziewiętnastka jest znacząca, ponieważ może się pod nią kryć całkiem niezły manipulant, czyli człowiek, który będzie w sobie miał inteligencję piątki, bystrość jeżeli chodzi o odczytywanie wzorców zachowań, postępowania. Ta skłonność do manipulacji może być wykorzystywana. Z tej słabości przejdzie w siłę, dominację, chęć postawienia na swoim, zdecydowania, że będzie tak a nie inaczej. Ta pewność siebie trwa, ale nie daje zadowolenia ponieważ robi się pusto wokół takiej osoby. Ona już nie chce być sama, nie chce mieć racji bo ważne są dla niej relacje. I tu zbliżamy się do 11, ktora może wibrować jak dwójka jeśli nie jest gotowa do tego, żeby dostrzec, że życie nie polega tylko na udawadnianiu swoich racji, ale też zwróci uwagę na to, że nie chce być na afiszu, grać pierwszych skrzypiec, że liczą się też inni ludzie. To wewnętrzne przekonanie zaczyna być dla niej bardzo ważne i wtedy zdaje sobie sprawę, że jest jakaś siła wewnętrzna, która, jeśli z niego potrafi skorzystać, nadaje swojemu życiu głębszy sens. Tony tego życia zaczynają brzmieć pełniej, głębiej i donośniej. Liczba 11 mieści się wśród liczb mistrzowskich, liczb doskonałych. Jednak ta obecność 19 może napsuć krwi, sprawić, że jest trudniej, że droga jest czasem wyboista ale warto nią iść i odkrywać coraz to nowe rejony właśnie o to aby służyć innym. Nie tylko szczycić się ze swoich osiągnięć ale mieć na względzie inne osoby.

Co oznacza Twoje imię według numerologii?

Z wibracjami imienia jest tak, ze w zależność od tego kiedy patrzymy na nasze imię pod numerologicznym kątem, w zależności od tego na jakim etapie życia jesteśmy, co innego wyczytamy z tych cyfr. One będą wzajemnie ze sobą się układały, będą oddziaływały w taki czy w inny sposób. To ich wzajemne współistnienie będzie dodatkową, cenną informacją. Nie tylko takie oderwane analizowanie pojedynczych cyfr ale również ich wzajemne relacje, powiązania. To warto mieć na względzie. Jeśli dołożymy sobie jeszcze takie przeświadczenie, że naszymi zachowaniami nasz świadomy umysł rządzi w 5-10% a cała reszta to podświadomość czyli te mechanizmy ukryte w podświadomości. Z każdym rokiem swojego życia zagłębiamy się coraz bardziej w te pokłady. Mamy do niej dostęp do naszej podświadomości i mamy dostęp do tego co jest w nas najważniejsze, jaki jest plan naszej duszy, jak chcemy nasze życie ukierunkować, jak chcemy żyć.

Drugie imię, którym się podpisuję, a które zaczęło być dla mnie znaczące kiedy zainteresowałam się numerologią to imię MAŁGORZATA. W portrecie numerologicznym uwzględniamy wszystkie imiona i wszystkie nazwiska, które są wpisane w nasz życiorys, w nasze życie. I na tej liście pojawiła się Małgorzata. Imiennik mi podpowiedział, że to imię pochodzenia greckiego, oznacza perłę, albo pąk kwiatowy, albo kwiat. I kobieta obdarzona tym imieniem będzie dobrą żoną, dobrą matką i panią domu. Małgorzata wibruje liczbą 33, a jest to liczba, która znajduje się na tej liście liczb doskonałych. Jak w każdym imieniu znajdziemy i pozytywne cechy i te może mniej doskonałe, ale one będą się  wzajemnie dopełniały, tworzyły taką a nie inną całość. Imię jest dla nas skarbnicą informacji. W tym imieniu Małgorzata jest liter i cyfr dużo więcej: M=4, A=1, Ł=3, G=7, O=6, R=9, Z=8, A=1, T=2, A=1, nie będę każdej analizować. Zwrócę tylko uwagę na liczbę 33 z sumy spółgłosek, na dole i na górze cyfrę 9 z sumy samogłosek.

Może tylko wspomnę o 9: symbolicznie przykleja się do niej koń i bratek. Jest to liczba duszy, a z nią idzie w parze potrzeba akceptacji, zrozumienia i odpuszczenia. To jest 9, która umie iść na kompromis, potrafi znaleźć złoty środek, która jest liczbą znaczącą w tym imieniu. Można poszukać tu amplitudy drgań: z jednej strony 9, która dopuszcza do siebie inne osoby i czuje się dobrze w relacji, ale też gdy czuje się w tej relacji niekomfortowo to zamyka dostęp do siebie i daje sobie czas żeby uspokoić burzliwe emocje i ustabilizować swoje odczucia. 9 trudno jest zadowolić ponieważ dla niej to co nie zdobyte jest najbardziej pociągające, najbardziej interesujące. Dodatkowo przy literze M pojawia się 4 czyli ktoś bardzo surowy, konkretny, bardzo pracowity, ale też osoba, która chce postawić na swoim, opiera się na konkretach i na nich bazuje. 

Charakterystyka liczb w skrócie

O: myślę że to co wszystkich najbardziej ciekawi to są te liczny magiczne, czyli w którym imieniu mamy karmę, w którym mamy wzmocnienie. Oczywiście każdy po tym wpisie przeanalizuje swoje imię i do tego bardzo zachęcamy, natomiast my w numerologii, w naszej szkole zwracamy największą uwagę na informacje dotyczące karmy i wzmocnień mistrzowskich. Pewnie masz przykłady takich imion, na których można pokazać informacje wynikające z liczb magicznych. 

J: Omawiając imiona Joanna i Małgorzata wskazywałam na liczby mistrzowskie 11 i 33. Oprócz tego będą to liczby 22 i 44. Dodatkowo w numerologii pojawiają się liczby karmiczne: 13, 14, 19 o której też wspominałam.

Imiona numerologiczne

Niektóre imiona niosą w sobie i liczbę doskonałą i liczbę karmiczną. Wartymi zainteresowania są imiona: Helena, Monika, Łukasz czy Sebastian. Oprócz tego mamy imiona, które mają w sobie 17, czyli liczby doskonałe, które zapewniają opiekę wszechświata. Takim przykładem może być imię Olga, zsumowana liczba samogłosek i spółgłosek daje nam 17. Są też imiona neutralne, które nie mają ani liczb karmicznych ani liczby doskonałych. Przykładami takich imion, nie mniej pięknych i zawierających inne ciekawe informacje są: Anna, Magdalena.

O: Marek, Michał, jeśli się nie mylę również Bogdan. To są imiona, które nie mają w sobie liczb magicznych, czyli możemy je analizować. Warto wspomnieć, że w imieniu Maria mamy jednocześnie karmę 13 i wzmocnienie 11. 

J: Tak jak w życiu: pięknie się uzupełnia to co jasne z tym co ciemne, trudne z tym co łatwe.

O: Bardzo ciekawym jest też imię Monika, Helena i Sebastian. Tam są trzy informacje, we wszystkich tych imionach dokładnie takie same. Znowu mamy tam 11, pojawia się tam 16, czyli karma rodziny i magiczne 27, które możemy odbierać jako dar, bo dzięki temu mamy większy dostęp do przestrzeni duchowych, ale również jako przekleństwo bo może się okazać, że kiedyś w tej duchowości za dużo naobiecywaliśmy.

J: Mimo wszystko wśród imion, które się dzisiaj pojawiły na pierwsze miejsce wpisuje imiona: Antonina, Krystyna, Olga i Marta jako te obdarzone szczególną opieką wszechświata i mające w sobie olbrzymi potencjał. Samo imię Olga, nie wiem czy wiesz, pochodzi z krajów skandynawskich. Jego odmianą jest Helga. Jeżeli szukać etymologii tego imienia to ma ono związek z takimi określeniami jak: zdrowa, mądra, szczęśliwa.

O: Nie mam innego wyjścia, nosząc takie imię, muszę być zdrowa, szczęśliwa i mądra. Po prostu tak już musi być.

J: Nie musisz, już jesteś i tego ci życzę żeby to w dalszym ciągu trwało. To imię nosi moja córka więc to się wszystko pięknie dopełnia.

O: Jako ciekawostkę wspomnę, że kiedyś nie lubiłam tego imienia. Dla mnie było dziwne, mało popularne. W czasach kiedy chodziłam do szkoły wszyscy byli Kasią i Magdą, ale teraz je doceniam. Twoje imiona też oba są piękne: Joanna i Małgorzata. Mamy dwa wzmocnienia mistrzowskie dotyczące serca. Podejrzewam, że gdy byłaś pedagogiem przez tyle lat, twoi uczniowie mogli odczuwać, że miałaś dla nich wystarczająco dużo ciepła, serdeczności i cierpliwości. 

Jeżeli jesteście zainteresowani Szkołą Numerologii to zapraszam na stronę, Wszystkie osoby zainteresowane numerologią zapraszam też do „pogrzebania” na moim kanale na YouTube, bo znajdziecie tam dużo wiedzy, przede wszystkim o was!!!

A poznanie siebie jest początkiem pięknej, wspaniałej przygody bez względu na to jak masz na imię. 

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też