Reiki – jak się nauczyć? Kurs

Reiki to czysta energia miłości. Wprowadza do organizmu harmonię i spokój.

Istnieją blokady, o których istnieniu nie mamy pojęcia. Reiki pozwala zlokalizować blokadę w czakrach i uzdrowić ją. Swobodny przepływ energii pozwala odzyskać równowagę i wzrost aktywności sfery naszego życia, za którą ta czakra odpowiada.

Reiki wspomaga naturalną harmonię organizmu. Jest doskonałym uzupełnieniem terapii farmakologicznej jak również psychoterapii i innych metod rozwoju osobistego. Ludzie często sięgają po zabiegi Reiki by się odprężyć. Jest to niewątpliwie jedna z najskuteczniejszych metod relaksacyjnych. Dużo łatwiej nam funkcjonować w życiu, kiedy ciało jest odprężone.

Na każdego zabieg Reiki działa inaczej. Każdy ma inną otwartość, inne doświadczenia i przede wszystkim inne potrzeby. Dlatego jest to sprawa bardzo indywidualna.

5 zasad Reiki

 • Chociaż dziś – nie martw się
 • Chociaż dziś – nie złość się
 • Czcij swoich nauczycieli, rodziców, ludzi starszych
 • Uczciwie zarabiaj na życie
 • Okazuj wdzięczność każdej istocie

 

5 zasad Reiki to sposób pracy z energią, która stale przepływa przez nasze ciało i umysł. Jeśli działa prawidłowo, bez przeszkód i blokad – jesteśmy zdrowi, nasze życie dobrze się układa, żyjemy w dostatku, tworzymy harmonijne relacje i związki.

Oferta

Inicjacje i wsparcie energią Reiki

 • Dieta Umysłu - dostrój się do Swojej wymarzonej sylwetki i zdrowia

  Dieta Umysłu – dostrój się do Swojej wymarzonej sylwetki i zdrowia

  199,00 
 • Inicjacje Reiki - Pierwszy Stopień

  Inicjacja Reiki – Pierwszy Stopień (wyłącznie online)

  800,00 
 • Medytacja na uzdrowienie mp3

  Medytacja na uzdrowienie “Perełka”

  39,00 
 • medytacja na dobre dochody mp3

  Medytacja na dochód pasywny “Nagroda”

  39,00 
 • Medytacja na uspokojenie mp3

  Medytacja na uspokojenie “Skan ciała”

  39,00 
 • Medytacja na lęki związane z pieniędzmi Finansowy odstresowywacz mp3

  Medytacja na lęki związane z pieniędzmi “Finansowy odstresowywacz”

  39,00 
 • Medytacja na nawiązanie kontaktu ze swoją Podświadomością mp3

  Medytacja na Podświadomość “Czytaj z siebie jak z książki”

  39,00 
 • Inicjacje Reiki - Drugi Stopień

  Inicjacja Reiki – Drugi Stopień (wyłącznie online)

  1000,00 
 • Jak tworzyć horoskopy numerologiczne? (Skrypt) Olga N Stępińska

  Jak tworzyć horoskopy numerologiczne? (Skrypt) Olga N Stępińska

  39,00 
 • Medytacja na oczyszczenie karmy na karmę mp3

  Medytacja na oczyszczenie karmy

  39,00 
 • Medytacja na odchudzanie na Przyspieszenie przemiany materii

  Medytacja na odchudzanie “Przyspieszacz przemiany materii”

  39,00 
 • Medytacja na odpuszczenie i uwolnienie się od przeszłości

  Medytacja na odpuszczenie przeszłości “Uwolnij się”

  39,00 

Terapia reiki jest dopuszczalną metodą wspomagającą coraz częściej wykorzystywaną w szpitalach i placówkach medycznych. I choć pozostaje w sferze wiary, to jednak widać, że działa dobroczynnie na ciało, psychikę, relacje, nastawienie do życia.

Reiki – co to?

Reiki to metoda, która pochodzi z Dalekiego Wschodu. W terapii wykorzystuje się energię i to właśnie dzięki temu ta niezwykła sztuka ma te same fundamenty co medycyna chińska lub Ayurweda, choć jej zakres działania jest nieco inny. Energia reiki ma za zadanie chronić ciało oraz umysł przed chorobami. Jest więc swego rodzaju profilaktyką, która zmierza do wprowadzenia i zachowania harmonii oraz kontrolowania energii za pomocą dobrych myśli. To one bowiem wprowadzają w wibrację, a te są drogą do szczęścia i zdrowia. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie metodą, a dobry kurs reiki staje się dla wielu osób odkryciem technik, które wyzwalają pozytywne nastawienie do życia. Oczywiście w tym celu wykorzystuje się także masaż czy zabieg reiki. Trzeba pamiętać, że mogą go wykonać tylko osoby, które przeszły Inicjacje Reiki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest Inicjacja Reiki jakie są jej stopnie, zapoznaj się z poniższym wpisem:

https://szkolanumerologii.pl/inicjacja-reiki-co-to-jest-czym-sa-stopnie-inicjacji-reiki/      

Reiki – ćwiczenia

Wiele osób zastanawia się, czy reiki jest niebezpieczne. Takie obiekcje często wywołują nieznane metody, ale wówczas warto zagłębić się w sposób pracy i wykorzystywane techniki, by przekonać się, że uzdrawianie za pomocą energii może być tylko pozytywne. Sama nazwa to połączenie “re” – ducha bądź duszy, oraz “ki”, które najczęściej interpretuje się jako umysł, energię, nastrój. Tego samego określenia używa się do nazwania energii życiowej przenikającej wszechświat. Niezmiennie właśnie pozytywne nastawienie, wdzięczność i uważności na swoje emocje są kluczami do autouzdrowienia. Tę złożoność odzwierciedlają także symbole reiki.

Reiki – jak się nauczyć?

Znak reiki to ważny punkt wyjścia do pracy nad ciałem i duchem. Mówi się również o tym, że metoda nie jest ani religią, ani filozofią, a właśnie alternatywną metodą leczenia. To także system wartości. Im więcej osób zaczyna się interesować siłą, która płynie z wszechświata i kumuluje się w człowieku, tym terapia reiki staje się popularniejsza. Znaleźć można wiele rozmaitych kursów, które są wprowadzeniem do tej metody, ale warto poświęcić czas, by znaleźć ten idealnie dopasowany do potrzeb. Można się dowiedzieć, jak wygląda inicjacja reiki, poznać 5 zasad reiki czy też przejść kolejne stopnie, by może z czasem także uczyć innych. Więcej na temat stopni Reiki przeczytasz w poniższym wpisie:

https://szkolanumerologii.pl/3-stopnie-reiki/ 

Zawsze należy natomiast wybierać zajęcia prowadzone przez dyplomowanych nauczycieli. Sama metoda nie wynika bowiem z określonych standardów nauczania i nikt nie określił, jakie jest minimum programowe dla wiedzy. Dlatego właśnie z tak różnorodnymi propozycjami można się spotkać. Wiele osób wybiera nauczanie reiki – kurs online. To wygodna opcja, ponieważ pozwala uczyć się wtedy, gdy ma się czas i możliwości oraz daje dostęp do najlepszych nauczycieli, nawet wtedy gdy mieszka się daleko od nich. Szkolenie reiki na odległość to wyjątkowa propozycja szyta na miarę wymagań naszych czasów. W tym wypadku nowoczesna technologia świetnie działa dla dobra zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przy wyborze najlepszego kursu warto zwrócić uwagę na zakres wiedzy, jaka będzie przekazywana. Metoda reiki wymaga zarówno wiadomości zdobytych z książek, jak i doświadczenia nauczyciela. Dlatego właśnie prowadzący też powinni stale się dokształcać, by móc mówić o reiki, na czym polega praca oraz jakich efektów można się spodziewać. Nade wszystko powinien być praktykiem. Na kursie można otrzymać również materiały dodatkowe, które umożliwiają uczniom samodzielną pracę oraz są bazą szczególnie na początku pracy. Warto również wybrać takiego nauczyciela, z którego poglądami i filozofią życia najbardziej się zgadzamy. Wówczas inicjacja reiki będzie przeprowadzana z korzyścią dla obu stron.

Kurs Reiki – cena

Dobry kurs najczęściej oparty jest o metodę Usui Shiki Ryoho Reiki z linii Hawayo Takaty. W klasycznym rozumieniu są więc prowadzone konkretne etapy:
· Inicjacje Reiki – Pierwszy Stopień,
· Inicjacje Reiki – Drugi Stopień,
· Inicjacje Reiki – Trzeci Stopień.

Poza tym pełne szkolenie obejmuje 4 znaki i 5 reguł:
Stopień 1 – nie ma znaków
Stopień 2 – trzy znaki
Stopień 3 – jeden znak

Dobry nauczyciel z uprawnieniami do nauczania będzie w stanie przekazać zasady reiki. Warto więc sprawdzić dyplomy, certyfikaty, przeczytać opinie i referencje innych. Chodzi o to, by uczyć się od najlepszych. Atrakcyjny powinien być także program kursu oraz udostępnione materiały dodatkowe. Po szkoleniu możesz uczyć się dalej i oczywiście rozpocząć uzdrawianie reiki, korzystając z bazy wiedzy oraz oczywiście umiejętności. Kluczem, który jest ważny dla wszystkich prowadzących, jest ścieżka samouzdrawiania, bo metoda musi do Ciebie pasować a nie odwrotnie. Tak samo jest z nauczycielem. Dlatego warto jest poszukiwać jak najlepszych propozycji. Energoterapia reiki wymaga wyczucia, empatii oraz głębokiego szacunku dla wielowiekowej tradycji. Dzięki temu można skutecznie leczyć, pomagać innym w trudnych chwilach, prowadzić po ścieżce do zrozumienia siebie – również na odległość. Każdy człowiek ma pole energetyczne. Im mocniej wibruje, tym zdrowszy jest organizm i większe poczucie szczęścia. W przypadku mniejszej siły warto jest skorzystać z reiki. Jak stosować tę technikę, opowie Twój mistrz. Wielka jest energia reiki – co to jest w praktyce, pokażę Ci w czasie spotkania!