Czy potrafisz jasno komunikować? Afirmacje czakry gardła.

.

Zastanawiasz nad tym czasem? Co do tego ma piąta czakra, czyli czakra gardła? O tym dziś porozmawiamy – zapraszam na materiał o czakrze gardła.

Czakra gardła – czym jest ta afirmacja i za co odpowiada?

Czakra gardła jest przedstawiana w kolorze niebieskim, jest to piąta czakra. Pewnie nikogo nie zaskoczę, gdy powiem, że czakra gardła odpowiada za komunikację. Bardzo często w Kronikach Akaszy czytam informacje o zablokowanej czakrze gardła u kogoś.

Najprostsze wyjaśnienie jest zazwyczaj takie, że my wiemy co chcemy powiedzieć, wiemy komu, ale tego nie robimy. Blokujemy sobie przepływ informacji na poziomie czakry gardła.

Pierwsza afirmacja jaka tu się nasuwa to: “pozwalam sobie mówić”. Niestety, w wielu z nas pracuje przekonanie, że dzieci i ryby głosu nie mają. Jest ryzyko, że nasza podświadomość nie zanotowała faktu, że urośliśmy i dalej to powiedzenie w nas pracuje i na nas działa. 

Gardło z energetycznego punktu widzenia odpowiada za to, żeby przepuścić w zrozumiały sposób, konkretną informację, która w nas siedzi. W gruncie rzeczy to jest bardzo proste. Jednak, jeśli czytasz ten wpis to znaczy, że to jest twój temat. Być może wiesz, że powinieneś mówić i wiesz, że nie powinieneś nic chować, ale jednak tego nie robisz.

Warto się zastanowić kiedy miewasz zapalenia gardła i czy w ogóle masz skłonność do anginy, do chorych migdałków. Oznacza to, że na poziomie gardła jest zablokowana energia. 

Jak aktywować czakrę gardła?

Można wejść w Kroniki Akaszy i poprosić o dekret dla ciebie, o modlitwę dla ciebie, o rzeczy, które będą rozpuszczać blokady w tym obszarze.

Często aktywuje czakrę gardła w zabiegach Reiki i na odległość, a stacjonarnie już w ogóle jest fajnie. W zabiegach Reiki robimy tak, że pracujemy nad czakrą gardła i oprócz tego, że my ją napełniamy, rozluźniamy. Pracujemy nad nią kolorem niebieskim i robimy całą procedurę, którą powinniśmy zrobić w Reiki, czy stosujemy coś z Kronik Akaszy. Bardzo ważną rzeczą jest to, że pozwalamy sobie mówić.

Wymyśliłam pewnego rodzaju obejście tej sytuacji, bo nie zawsze możemy powiedzieć to osobie, z którą jest problem. Wyobraźcie sobie, że mielibyście pójść do waszego szefa i powiedzieć mu co na jego temat tak naprawdę myślicie. Dla niektórych byłby to ostatni dzień pracy. Zdecydowanie aktywować tą czakrę energią, pobudzać wszelkimi afirmacjami (warto poszukać nagrania mantr na czakrę gardła). Natomiast jeśli masz taką sytuację, że nie możesz powiedzieć komuś co o nim myślisz, z różnych powodów, to napisz list albo wygadaj to w swojej terapii albo powiedz to u koleżanki, której ufasz, albo u fryzjera, albo na paznokciach. Wygadaj to, wyrzuć to z siebie.

Ostatnio czytałam Kroniki dla pewnej kobiety i jej praca nad czakrą gardła polega na tym, że ona ma pisać listy, w których opisuje jak się czuje. Dla przykładu: jej córka robi coś źle i ona się czuje bezradna w tym, ma to opisać, a później spalić taki list lub go wyrzucić. Chodzi o to, żeby dać ujście swoim uczuciom. Możemy blokować różnego rodzaju komunikaty, również o tym jak się źle z czymś czujemy.

Czasem w związku tak jest, że nie chcemy mówić drugiej połówce co czujemy, żeby nie pogarszać sytuacji, a tak naprawdę im szybszy komunikat tym lepiej. Zdarza się tak, że przychodzi ktoś do mnie i mówi, że miał trudną sytuację z kimś ale wyszedł, żeby nic nie powiedzieć. Najczęściej to co ta osoba chciała powiedzieć jest odpowiednim komunikatem w danym momencie. Jeśli się tego nie zrobi z różnych powodów, to mimo wszystko, ten temat warto będzie gdzieś w końcu przegadać.

W ogóle 90% naszych problemów w związkach wynika z tego, że nie komunikujemy, że nie mówimy. Boimy się, że jak zakomunikujemy to ktoś nas odrzuci, albo będzie awantura, albo coś innego się zadzieje. Jak będzie, to będzie, czasem po prostu jest awantura.

Jak oczyścić czakrę gardła?

Najprostszym sposobem na oczyszczanie jest niezanieczyszczanie. Natomiast wszystkie te rzeczy, o których wspominałam wcześniej: powiedzieć o co chodzi, napisać list, powiedzieć terapeucie, rozluźnić, żeby przepływy energii mogły tutaj pójść. Oczywiście jeżeli to jest na etapie bardziej zaawansowanym jeśli chodzi o zanieczyszczenie, możecie sobie zrobić zabieg kadzidłem z naturalnych materiałów (palo santo, szałwię), aby pobudzić, rozluźnić, a tym samym oczyścić. 

Afirmacja piątej czakry – praktyka

Jeżeli masz tendencje do zapalenia gardła czy problemów z migdałkami, co w konsekwencji daje anginę, albo masz problem z jąkaniem, to podstawową afirmacją powinno być: “pozwalam sobie mówić”; albo nawet ze słowem mocy:  “daje sobie prawo głosu”. “Pozwalam sobie móc mówić” – zdaję sobie sprawę, że to może brzmieć jak masło maślane, ale to ma dotrzeć do twojej podświadomości.

Naprawdę nie wiecie ile osób ma problem, żeby coś powiedzieć, bo wyrastali w domu, rodzinie, rodzie, gdzie nie pozwalano mówić. Do wszystkiego dajemy sobie prawo, żeby powiedzieć, żeby były przepływy.

Otaczam się kolorem niebieskim, czyli wszelkiego rodzaju apaszki, golfiki mogą być niebieskie, nawet niebieska biżuteria wspiera czakrę gardła.

Każdy z nas ma tendencję do pracy z którąś czakrą. U jednych to będzie sakralna, u innych serca, a u jeszcze innych splotu słonecznego, a u innych właśnie czakra gardła. To nie jest tak, że jak masz czakrę gardła to masz gorzej niż wszyscy inni. Nie, to oznacza, że już wiesz co ci dolega. I to jest super.

Jak piąta czakra pomaga w komunikacji?

Wprost. Rozluźniona piąta czakra pomaga wprost w komunikacji. Dlatego, że wtedy w łatwy sposób, w określonym momencie komunikujemy to, co w nas. Nie chowamy, nie trzymamy, nie blokujemy, tylko komunikujemy: to mi się podoba, to mi się nie podoba.

Nie nastawiajcie się na to, że komunikacja musi być tylko czymś złym. Wręcz przeciwnie. Dobra czakra gardła pomaga w tym, żeby coś pochwalić. Bardzo często mamy poblokowane mówienie o emocjach, czy dobrych, czy złych, czy wysokich, czy niskich wibracji. To jest druga sprawa. Bardzo często mamy blokadę i na mówienie dobrych i złych rzeczy. Dlatego pozwalamy sobie mówić to, co mamy w danym momencie do powiedzenia.

Gdy przywołuje to zdanie to przypomina mi się modlitwa wejścia w Kroniki Akaszy, w której jest zdanie, że pozwalamy, aby było mówione to, co ma być powiedziane. Trochę to sparafrazowałam teraz, ale taki jest sens tych słów. 

Jak prawidłowo się komunikować?

Szczerze. Bardzo fajny jest moment w terapii czy na warsztatach, w którym dochodzimy do tego, że to co denerwuje nas w innych i chcielibyśmy powiedzieć “o jak ty mnie bardzo wkurzasz”, to jest nasze lustro. Nie 1 do 1, tam są różne aspekty tej zasady lustra.

Myślę sobie, że warto zobaczyć swoją złość, ale przychodzą takie momenty, w których naprawdę musimy z kimś coś ustalić, powiedzieć. Zapewniam was, że ludzie się nie domyślą. Czasami mamy lekko naiwną nadzieję, że ktoś się domyśli tego, co my chcemy, tego na co mamy ochotę. Liczymy na to, że ktoś będzie reagował w taki sposób jak my uważamy, że powinien reagować. A to jest nierealne. 

Warto nauczyć się prawidłowo komunikować. Osoby mające problem z komunikowaniem mają blokady w piątej czakrze. Niektórzy z kolei dużo mówią, to co ma być powiedziane i mnóstwo  innych rzeczy, które ranią, i to, że ktoś ciągle gada o sobie i swoich emocjach, to też nie jest dobra komunikacja. Dobra w sensie budująca.

Dlatego mając to wszystko na uwadze warto korzystać z afirmacji: “pozwalam sobie na szczerość”. Najlepiej najpierw w stosunku do siebie, czy to co się wydarza z tą osobą jest dla mnie lustrem, czy też jest dla mnie lekcją, że mam postawić granicę i o czymś powiedzieć.

Może to też być taki moment, w którym bierzesz kartkę, piszesz list o tym jak bardzo jest ci źle i go wyrzucasz. W każdym razie wyrzucasz z siebie emocje, w jakikolwiek sposób. 

Komunikujcie, odkrywajcie prawdę. Dzięki dobrej komunikacji jesteśmy w stanie bardzo dużo zbudować nie tylko w relacji partnerskiej, ale też w relacji z dzieckiem, czy w relacjach w pracy. Nie mamy innego wyjścia, musimy się ze sobą komunikować. Gwarantuje wam, że jak wy nie powiecie, to ludzie się nie domyślą. Co powoduje dużo, zupełnie niepotrzebnych trudności, których można uniknąć w wybitnie prosty sposób – komunikując.

A jeśli masz lęk, że jeśli coś powiesz świat cię odrzuci, nie zaakceptuje itd. to masz nowy temat, już nie komunikacji tylko temat pracy z lękiem.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też