Inicjacja Reiki – co to jest? Czym są stopnie inicjacji Reiki?

.

Jeśli chcesz wiedzieć czym jest energia Reiki i czym są inicjacje, a także co to jest 5 zasad Reiki, to jest to wpis dla ciebie.

Czym jest energia Reiki?

Powiedziałabym, że jest to energia bardzo wysokiej wibracji, świetlista, która jest nasycona miłością, nieustraszonością i mądrością. To jak wygląda praca z energią Reiki, to oczywiście mogę skwitować – u każdego różnie. Podczas zabiegu stacjonarnego (ja go robię na łóżku do masażu), proszę poprzez moje dłonie o energię Reiki dla tej osoby, która jest u mnie na zabiegu i poprzez moje dłonie uaktywniam jej różne miejsca w ciele.

O stopniach inicjacji Reiki – na czym to polega? Jakie są stopnie inicjacji i jak je zyskać?

Na czym polega I stopień inicjacji Reiki?

Po pierwszej inicjacji Reiki możecie pracować poprzez własne ręce. Jest to niesamowite uczucie dla osoby, która wykonuje ten zabieg i dla osoby, która ma ten zabieg wykonywany. Nie my zarządzamy tą energią. Prosimy źródło Reiki żeby przez nas przepłynęła ilość energii dla tej konkretnej osoby, ze wskazaniem dla niej, my jesteśmy tylko kanałem. Pierwsza inicjacja Reiki jest inicjacją niesamowicie oczyszczającą, więc jeśli ktoś czuje, że ma problemy w ciele, problemy ze swoimi kanałami oczyszczającymi energetycznymi to polecamy zrobić sobie tą inicjację. Nawet jeśli nie planujesz pracować z energią Reiki, to zrób ją sobie dla siebie, po to żeby udrożnić kanały energetyczne.

Co zyskujemy przez II stopień Reiki?

Następna inicjacja to drugi stopień Reiki. Po tej inicjacji otrzymujecie możliwość pracy w czasoprzestrzeni. Wkładamy w was, w wasze pole energetyczne, trzy znaki. To są znaki tajne. Po tradycyjnej szkole Reiki nie używamy znaków specjalnych, znaków dla zwierząt, nie robimy takich rzeczy. Drugą inicjację robimy osobom odpowiedzialnym, więc dobrze by było, żeby miały skończone 18 lat. To jest taka różdżka, za pomocą której można coś zdziałać w świecie, przy użyciu energii Reiki. Można za pomocą drugiego stopnia wysłać energię do Chin będąc w Łodzi. W obecnej sytuacji geopolitycznej, codziennie o 21 robimy wspólny przekaz energii Reiki, przy pomocy dwójki Reiki do tego, żeby wysyłać dobre życzenia za naszą wschodnią granicę. 

Możliwości III stopnia inicjacji Reiki

Trzeci stopień Reiki to stopień mistrzowski, który pozwala do uczenia innych. Można robić inicjacje. Otrzymuje się czwarty znak. Ten znak nie jest tajny, zapewnia ochronę. Jeśli idziesz w stronę Reiki to zachęcam, żeby wysyłać sobie takie życzenia, aby mieć trzy stopnie, wszystkie w mojej szkole. I wtedy jesteś nauczycielem Reiki i uczysz innych o tej energii. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o samej pracy z Reiki, o tym jak Reiki zmienia życie to polecam książki. Przepiękna książka Bogusi Andrzejewskiej „Czas na Reiki”, gdzie Bogusia mówi od strony praktycznej, jak z Reiki żyć i jak z Reiki pracować.

Pięć Duchowych Zasad Reiki

Warto też poznać pięć zasad Reiki. Przestrzeganie tych zasad w życiu bardzo ułatwia to życie. 

  1. Choćby dziś nie martw się
  2. Choćby dziś nie złość się
  3. Czcij swoich nauczycieli, rodziców i ludzi starszych
  4. Uczciwie zarabiaj na życie
  5. Okazuj wdzięczność każdej czującej istocie

Osoby które żyją w zgodzie z energią Reiki czasami przechodzą na wegetarianizm czy na weganizm. Moje ciało się nie nadaje w tym życiu, żeby nie jeść mięsa, więc wysyłam swoją wdzięczność do tych zwierząt, do tych istot, które oddały swoje życie żebym ja mogła jeść i żyć.

Inicjacja reiki – co to jest?

Nie da się opowiedzieć o Reiki. Reiki się czuje. Gdy szkolę ludzi, żeby pracowali z energią Reiki to zawsze im mówię, żeby nie przeintelektualizowali tego. Tego nie da się wytłumaczyć, to trzeba poczuć. Cały zabieg stacjonarny właściwie polega na tym, że czujemy gdzie i na jak długo komuś przyłożyć dłonie.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też

Dlaczego nasze karty do afirmacji są inne?

Dlaczego nasze karty do afirmacji są inne?

Pomysł zrobienia kart afirmacji pojawił się tak naprawdę w mojej głowie już dawno temu. Kiedy pracowałam jeszcze głównie stacjonarnie, to przychodzili do mnie klienci na zabiegi Reiki. Każdy taki...