Jak usunąć blokady energetyczne ✧ metoda REIKI

.

Czym są blokady energetyczne i jak można z nimi pracować wykorzystując energię Reiki? Zapraszam na materiał, który dla Was przygotowałam, który da nam odpowiedzi na te pytania.

W trakcie warsztatów lub gdy robię komuś inicjacje, dostaje dużo pytań czy i jak pracować z blokadami energetycznymi wykorzystując energię Reiki.Materiał jest skierowany do osób, które już pracują z energią Reiki, czyli tych osób, które już mają 2 stopień.

1 stopień Reiki, według mojej Szkoły aktywuje głównie dłonie. Natomiast jeśli chcecie działać przy użyciu znaków, czyli w czasoprzestrzeni, to trzeba mieć już stopień 2.

Może najpierw odpowiedzmy na pytanie:

Czym są blokady energetyczne i jakie są ich rodzaje?

Blokada jak to blokada, jak sama nazwa wskazuje, jest czymś co utrudnia zrobienie kroku do przodu, co utrudnia przyciąganie, może powodować choroby.

Możemy mieć:

  • blokady w polu energetycznym,
  • blokady jeżeli chodzi o energię rodową,
  • utrudnienia na poziomie klątwy, złorzeczenia,
  • blokadami energetycznymi może być długo odczuwany lęk.

Kiedy robię komuś oczyszczenia w Kronikach Akaszy to lęk się pokazuje jako energia o gęstości dymu, która otacza np. głowę i utrudnia racjonalne, obiektywne spojrzenie na daną sytuację. Mamy różne rodzaje blokad, i o ile takie blokady jak klątwy, złorzeczenie czy inne, które nosimy ze sobą z poprzednich żyć, warto żeby zdjął je ktoś, kto umie to robić i wie jak, ponieważ to, jak się domyślacie nie są żarty. O tyle z blokadami, które czujecie w sobie możecie pracować samodzielnie wykorzystując energię Reiki.

Jeżeli nie macie inicjacji to warto jednak pójść na zabieg Reiki, najlepiej stacjonarnie, i otworzyć się na to, że ktoś wykształcony w tej materii będzie wiedział jak z wami i z tematami waszych blokad pracować. Jeżeli sami macie inicjacje to oczywiście sami możecie pracować z blokadami.

Kiedyś miałam sytuację, że przyszedł do mnie mój kolega, robiliśmy zabieg i okazało się, że ma on problem z szefem, nie potrafił odejść z pracy. Zastanawialiśmy się dlaczego tak jest, bo mimo, że już miał swoją działalność, cały czas angażował się w sprawy etatowe, które z żadnego powodu nie były dla niego dobre, ani wskazane.

Zrobiliśmy zabieg Reiki, wprowadziłam go w stan gdzie był połączony ze swoją podświadomością i okazało się, że ma z szefem połączenie z poprzedniego życia. Mianowicie, ten szef był kiedyś jego dzieckiem. Dlatego on w tym życiu czuł tak ogromną odpowiedzialność, żeby pracować dla niego, żeby dbać o niego, ponieważ przeniósł się taki zapis podświadomości, że tą duszą powinien się bardzo mocno opiekować.

Skąd się biorą blokady energetyczne?

Skąd się biorą takie sytuacje? Tak jak się pewnie domyślacie, biorą się z poprzednich żyć, biorą się z naszym tendencji. Moim zdaniem ludzie mają problem z lękiem, więc często wpadają w strumień lęku, albo mają problem z gniewem, i często wpadają w strumień złości, co też może powodować blokady.

Mówiąc o tych trudniejszych blokadach, na poziomie klątwy, wiadomo że źródła większości klątw są w poprzednich życiach, bo mogło się komuś coś nie spodobać.

Kiedyś przyszła do mnie dziewczyna, która miała klątwę, którą rzuciła na nią (nie osobiście) jej niedoszła teściowa. Moja klientka, w którymś z poprzednich żyć, była bardzo ciekawą partią i zakochał się w niej pewien młodzieniec, spotykali się po kryjomu. Matka tego chłopaka miała ogromne nadzieje, że syn się bardzo dobrze wżeni. Tak się nie stało, gdyż moja klientka, w swoim poprzednim życiu, została wydana za mąż za kogoś innego. Ze względu na to, że była to – mniej lub bardziej – jej wina, wspomniana niedoszła teściowa nie umiała sobie tym poradzić. Poszła do szeptuchy i została rzucona klątwa, która w tamtym życiu już działała, bo moja klientka nie stworzyła dobrego dla siebie związku. Klątwa przeniosła ten problem również na obecne życie.

Jeśli ktoś rzucił na Ciebie klątwę w tym życiu, na pewno o tym wiesz.

Blokady energetyczne – jak się ich pozbyć?

Wyobraźmy sobie, że waszą blokadą jest trudność z kimś z pracy. Dzięki energii Reiki możemy uzdrowić tę trudność. Zastanowić się dlaczego tak jest, przy pomocy odpowiedniej kombinacji znaków możemy otworzyć czyjąś podświadomość albo swoją, jeśli pracujecie sami, i zobaczyć gdzie jest źródło tego problemu.

Zobaczyć to, czyli najpierw zrobić taką intencje, żeby dostać się do podświadomości à Później zobaczyć źródło tego problemu à A następnie wysyłać energię Reiki, żeby wspierać uzdrawianie tej sytuacji.

Jeżeli okaże się, że z tą osobą macie karmę, taką 1:1 to znowu przy pomocy Reiki można tą sytuację karmiczną uzdrawiać. Energia Reiki bardzo pięknie łączy się z energią Kronik Akaszy, czy medytacjami, czy z ćwiczeniami więc warto jest łączyć te metody i np. zrobić sobie medytacje jednocześnie robiąc sobie zabieg Reiki. Często to praktykuje, gdy ludzie przyjeżdżają do mnie na zabiegi stacjonarne, kładę ich na stole, wprowadzam w lekki stan medytacji, wysyłamy cały czas energię Reiki i docieramy, pracujemy, zgłębiamy to, co jest w człowieku.

Jak oczyszczamy blokady w ciele?

Tak to wygląda od strony umysłowej, jeżeli chodzi o ciało, możemy robić oczyszczenie życiową energią Reiki. Możemy oczyścić energetycznie czakry, robię to przy każdym zabiegu, harmonizuje czakry, oczyszczam je. Energia Reiki przepięknie w tym pomaga. Po takim zabiegu stacjonarnym, człowiek powinien być bardzo zrelaksowany i mieć poczucie, że coś puściło, coś się udało zauważyć oraz, że udało się zharmonizować czakry.

Fakt jest taki, że zrobienie oczyszczenia działa, ale tak długo, jak długo będziemy utrzymywać nasz umysł w czystej postaci. Jeżeli znowu zaczniemy się blokować, jeżeli znowu zaczniemy się denerwować albo przypomnimy sobie o swoich lękach, blokady wrócą. Trzeba pamiętać, żeby powtarzać oczyszczenia.

Klątwy i złorzeczenia – zazwyczaj jest to sprawa jednorazowa, wystarczy zdjąć, usunąć to co się tam kryje i to wystarcza. Klątwy raczej nie dostaje się od kogoś codziennie. Głębokie oczyszczenia robimy wtedy, gdy są potrzebne.

Natomiast oczyszczenia od trudnych wydarzeń, od trudnych emocji, od trudnych spotkań z ludźmi, po trudnym związku czy też w ogóle, w trakcie związku należy robić znacznie częściej, jeżeli ktoś czuje potrzebę.

NA ZAKOŃCZENIE

Życzę żebyście się pooczyszczali, żebyście się odblokowali z tych blokad energetycznych, z blokad czakralnych (jak to niektórzy nazywają).

Jeżeli chcecie to zrobić z energią Reiki, możecie mieć 100% pewność, że będzie to zrobione bezpiecznie i dostaniecie energię Reiki w takiej ilości, jaka dla was na konkretny moment będzie potrzebna.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

2 komentarze
  1. Dzień dobry, mam pytanie czy Pani usuwa blokady, oczyszcza na odległość?Jeżeli tak,to jaki jest koszt?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też