Kolory czakry – znaczenie i interpretacja

.

Co powinniśmy wiedzieć na temat naszych czakr? Czym są, jakie mają dla nas znaczenie i jakie są ich kolory? Zapraszam na materiał, jak zawsze dostępny na YT.

Ponieważ na co dzień pracuję z energią: jestem Mistrzynią Reiki, czytam Kroniki Akaszy, a prywatnie od niedawna praktykuję jogę kundalini, więc nie może tu zabraknąć podstawowych informacji o tym czym jest praca z energią. Dlatego tym razem przybliżę podstawową wiedzę na temat czakr. 

Co to są czakry?

Czakra jest kształtem zbliżona do koła, ściślej mówiąc jest to czakram. W większości wizualizacji czakry przedstawione są kształtem zbliżonym do okręgu (oczywiście mają swoje indywidualne kształty).

Kolory czakr

Wyróżniamy osiem czakr, siedem z nich jest w naszym ciele i jedna, ósma czakra nad głową. Wykorzystujemy ją czytając Kroniki Akaszy, ale po kolei.

Jak odblokować czakry samemu

Jeśli usiądziemy w pozycji medytacyjnej, czyli nie krzyżujemy nóg, prawa noga jest przed lewą, kręgosłup wyprostowany, tak żebyśmy byli prostopadle do podłogi. Wówczas osoby bardziej wytrenowane mogą starać się wyczuć swój centralny kanał energetyczny, który biegnie właśnie wzdłuż kręgosłupa. Czakry to nic innego jak takie centra energetyczne położone wzdłuż tego kanału. A mówiąc jeszcze prościej wzdłuż naszego kręgosłupa. Zapchane czakry, chore czakry czy czakry niedoenergetyzowane mogą powodować dużo trudności w naszym życiu. Ponieważ jak wiecie nie jesteśmy tylko tym czym widzimy, że jesteśmy. Nie jesteśmy tylko naszym ciałem, ale jesteśmy również, a może przede wszystkim jesteśmy więzią energii.

Poprzez pracę z czakrami możemy sobie z tą energią w naszym ciele i w głowie pracować nad harmonizacją. Pamiętajcie również, że czakry trzeba ze sobą harmonizować. To nie jest tak, że mamy problem z jedną czakrą i pracujemy tylko nad nią. Ważne jest, aby raz na jakiś czas robić sobie harmonizację wszystkich czakr. Standardowo robię harmonizację czakr podczas zabiegu Reiki. Pracuję nad czakrą, która tego wymaga, ale zawsze harmonizuję wszystkie czakry ze sobą. 

Jakie są rodzaje czakr? Najważniejsze czakry i kolory czakr – omówienie

Czakra podstawy – kolor czerwony.

Pierwszą czakrą jest czakra bytowa.

Znajduje się ona między naszymi genitaliami, a odbytem. Według literatury ma ona kolor czerwony i jest odpowiedzialna za nasze ‘mieć/posiadać’ czyli za nasze bytowe. Jeżeli mamy problem z tą czakrą możemy mieć wrażenie, że nie mamy swojego miejsca na ziemi, że mamy problemy z pieniędzmi na podstawowe wydatki. Jeśli chcesz aktywować tą czakrę w najprostszy sposób, najlepiej noś czerwone majtki.

Czakra seksualna – kolor pomarańczowy.

Czakra w naszym podbrzuszu to czakra sakralna. Bardziej wrażliwe osoby mogą odczuwać jelita, podbrzusze. Ma ona kolor pomarańczowy, więc jeśli macie problem z czakrą sakralną to najlepiej nosić wtedy majtki zakrywające podbrzusze w kolorze pomarańczowym. Można też nosić pomarańczowy pas co będzie stymulowało pracę tej czakry.

Ta czakra jest odpowiedzialna za przepływy finansów i za dobrą energię seksualną. Jeżeli ktoś przychodzi do mnie na zabieg i mówi, że ma problem z seksem to najprawdopodobniej jest do udrożnienia jego czakra sakralna. 

Czakra splotu słonecznego – kolor żółty.

Kolejna to czakra splotu słonecznego. Znajduje się na wysokości naszego żołądka, pomiędzy pępkiem, a czakrą serca. Ma kolor żółty. Jeśli potrzebujemy zacząć na coś sobie pozwalać, zacząć przyciągać, zacząć zasługiwać, bo czujemy, że nie zasługujemy, to polecam pracę z czakrą splotu słonecznego.

Czakra serca – zielona na obrzeżach; w środku różowa.

Czakra serca według literatury ma kolor zielony całkowicie lub zielony z różowym środkiem. Jestem po szkole mówiącej, że czakra serca ma kolor zielony. Znajduje się ona w środku naszej klatki piersiowej, pomiędzy piersiami.

Co jakiś czas każdy człowiek, który się rozwija duchowo będzie odczuwał bóle w tym miejscu i to jest bardzo dobra wiadomość. Ból w tym miejscu oznacza, że ta czakra się powiększa. To oznacza, że możemy sobie wizualizować, że tej zielonej energii wokół siebie mamy coraz więcej. Więcej my dajemy, więcej przyjmujemy, czyli to po co niektóre istoty tutaj przyszły, żeby odczuwać i wymieniać się miłością.

Czakra gardła – kolor błękitny.

Czakra gardła jak się domyślacie znajduje się w gardle, ma kolor niebieski. Żeby pobudzić sobie tą czakrę warto nosić niebieskie apaszki, golfy, szaliki. Możemy też nosić biżuterię z niebieskich kamieni. Ta czakra pomaga nam w manifestowaniu siebie. Bardzo często, gdy prowadzę ćwiczenia uwalniające to sugestią od mistrzów z Kronik Akaszy jest powtarzanie na głos, tak aby przez tą czakrę ‘przechodziło’. Osoby, które mają nawracający problem z gardłem mogą się zastanowić czego nie chcą powiedzieć lub mają wrażenie, że nie mogą czegoś powiedzieć. 

Czakra trzeciego oka – kolor granatowy/indygo

Idziemy wyżej: czakra trzeciego oka, ma kolor indygo. Trzecie oko, czyli nasza intuicja, nasze połączenie z tym co w nas, tym co nam podpowiada.

O intuicji warto sobie poczytać. Wibracje numerologiczne, które mają najsilniej rozwiniętą czakrę trzeciego oka to siódemki, są najbardziej uduchowione i potrafią najlepiej to trzecie oko wykorzystać. Kilka razy robiłam w Kronikach Akaszy rytuał otwierania czakry trzeciego oka. Wygląda to naprawdę zjawiskowo i przepięknie, gdy to trzecie oko otwiera się na wielu płaszczyznach. 

Czakra korony – kolor fioletowy

Czubek głowy to czakra korony, ma kolor fioletowy i jest odpowiedzialna za połączenie z energią mądrości, energią prowadzącą, nazw jest wiele. Najprościej mówiąc, czakra korony daje możliwość połączenia się z kanałem mądrości.

Ósma czakra – kolor biały. Odczyt w Kronikach Akaszy

Czakra ósma, która ma kolor biały. Korzystamy z niej robiąc odczyt z Kronik Akaszy. Odczyt polega na tym, że wymawiamy modlitwę w odpowiedni sposób i wchodzimy w pole ósmej czakry. Możemy to robić sami dla siebie lub dla kogoś, bo są konsultanci Kronik Akaszy. Mówiąc potocznie jest to dostęp do biblioteki wszechświata, czyli udajemy się tam, aby uzyskać odpowiedzi na ważne dla nas pytania. 

Co oznaczają kolory czakr

To w zasadzie tyle z wiedzy podstawowej z zakresu czakr. Jeżeli temat was zainteresował to zapraszam do zgłębiania. Oczyszczam czakry pracując w Kronikach Akaszy lub wykonuję stacjonarnie zabieg wykorzystując pracę z energią Reiki. 

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też

Karma 26 w numerologii

Karma 26 w numerologii

Dzisiejszy wpis będzie w formie rozmowy, wraz z Moniką N Tokarską-Kuniszewską porozmawiam o karmie 26. Monika posiada karmę 26 już w dniu urodzenia, a 4 z całości. W związku z taką numerologią...

Karma w numerologii

Karma w numerologii

Karma - jak to tak naprawdę działa, o co w tym wszystkim chodzi? Jeśli ciekawi Cię ten temat - zapraszam serdecznie do przeczytania i posłuchania. https://www.youtube.com/watch?v=6eoXO1U9XFo...

Jak przyciągnąć prawdziwą miłość

Jak przyciągnąć prawdziwą miłość

Jak odnaleźć prawdziwą miłość i czym ona tak naprawdę jest? Zapraszam na materiał. https://youtu.be/Bucl4jr5wwo Co oznacza “prawdziwa miłość” w sferze duchowej? Przeczytałam kiedyś przepiękną...