Punkty zwrotne w numerologii – co należy o nich wiedzieć?

.

Niezwykle ważnym elementem w rozpoznawaniu drogi życia w numerologii są punkty zwrotne. Inaczej bywają określone szczytami. To cztery długoterminowe cykle, które oblicza się na podstawie konkretnych danych. Każdy z nich kończy się punktem zwrotnym i jest lekcją, którą w danym momencie się przerabia. Z zasady pierwszy szczyt będzie trwać od narodzin do 27-35 lat – w zależności od konkretnej drogi. Kolejne etapy mają po 9 lat, a ostatni trwa aż do śmierci.

Warto pamiętać o tym, że punkty zwrotne nie są tylko umownymi momentami. Przejście z jednego szczytu na drugi jest bardzo mocno odczuwalne, staje się wyzwaniem, które trzeba podjąć. Punkty zwrotne będą więc ujawniać warunki i wydarzenia, których się na swojej drodze życia doświadczy. Świadomość tego, że zbliża się czas przełomu pozwala się dobrze do niego przygotować. Samo przejście z jednego szczytu do następnego zazwyczaj trwa dwa lata i szczególnie w końcowym okresie często podejmuje się decyzje, które bardzo mocno wpływają na dalsze życie – małżeństwo, wybór drogi kariery, zmianę pracy. To też czas ważnych zmian w charakterze i postawie. Największą rewolucją zewnętrzną i wewnętrzną jest przejście od pierwszego do drugiego szczytu. To najtrudniejsza transformacja, która zaczyna się w wieku 20-30 lat i wyznacza kierunek życia, jest tożsama z dojrzałością.

Czym są punkty zwrotne?

Na każdej drodze życia znajdują się cztery punkty zwrotne. W liczbach są więc ukryte informacje o tym, czego trzeba się nauczyć, jak będzie wyglądać zmiana, która się dokona w każdym z czterech okresów.

 • I punkty zwrotny trwa do narodzin i jego wibracja jest odczuwalna do 36 roku życia. To tak zwana liczba wcielenia i w tym okresie poznajemy sens i cel życia. Ta wiedza jest potrzebna do tego, by nad sobą pracować w kolejnych fazach. Czas trwania tego szczytu oblicza się, odejmując od 36 Liczbę Drogi Życia.
 • II punkt zwrotny to kolejne 9 lat. Liczba jest sumą dnia i roku urodzenia.
 • III punkt zwrotny przypada na kolejne 9 lat, a jego liczba jest sumą I i II szczytu.
 • IV punkt zwrotny będzie decydować o pozostałej części życia. Ta liczba jest sumą miesiąca i roku urodzenia.

Jak obliczyć punkty zwrotne?

Z arytmetycznego punktu widzenia obliczenia wyglądają następująco:

 • miesiąc urodzenia + dzień urodzenia = I punkt zwrotny
 • dzień urodzenia + rok urodzenia = II punkt zwrotny
 • I punkt zwrotny + II punkt zwrotny = III punkt zwrotny
 • miesiąc urodzenia + rok urodzenia = IV punkt zwrotny

Co oznaczają punkty zwrotne dla poszczególnych cykli?

 1. Pierwszy cykl to czas krystalizowania się osobowości. Wówczas wprowadza się myśli w czyn, dąży się do autonomii poprzez aktywność, umiejętności organizacyjne, przedsiębiorczość. Człowiek uczy się tego, że może liczyć na siebie i musi znaleźć swoją drogę. Dlatego tak ważna jest postawa aktywna.
 2. Drugi cykl dotyczy związków i współpracy. To lekcja, że nie jest łatwo żyć i pracować bez pomocy innych. Tu ważna jest dyplomacja, cierpliwość, zrozumienie dla innych. To najbogatszy emocjonalnie czas.
 3. Trzeci cykl bazuje na twórczości i poszukiwaniu indywidualnych środków wyrazu. To czas na rozwijanie talentu i eksponowanie wyobraźni. Niezwykle ważny jest nacisk na komunikację słowną i artystyczną.
 4. Czwarty cykl koncentruje się na zawodowym spełnieniu, organizacji oraz angażowaniu się w przemyślane przedsięwzięcia. Tu buduje się fundamenty.
 5. Piąty cykl eksponuje wolność, erotyzm i zmiany. To idealny czas dla podróżników, osób, które cenią niezależność i elastyczność. To okres zaspokajania zmysłów.
 6. Szósty cykl to sztuka, obowiązki i odpowiedzialność. Dzięki temu można wywiązać się zawodowych i rodzinnych zobowiązań. Dlatego tu ważne jest rodzinne szczęście i sukces w pracy oraz duża wyrozumiałość. To one wynikają z potrzeby zachowania równowagi.
 7. Siódmy cykl bazuje na konieczności doskonalenia się. Tu nacisk jest położony, na studiowanie, zdobywanie wiedzy, gromadzeniu mądrości. Bliżej tu do niezależności niż zakładania rodziny.
 8. Ósmy cykl oznacza spełnienie materialne. Wymaga odwagi i determinacji, ale pozwala rozwijać umiejętność podejmowania decyzji. I dlatego eksponuje aktywność, władzę, sukces.
 9. Dziewiąty cykl jest ewolucją, która pozwala otworzyć się na świat i na innych. Niezwykle istotna jest tolerancja, wibracje nastawione na drugiego człowieka. To one przynoszą spełnienie.
 10. Jedenasty cykl należy do idealistów. Króluje tolerancja, altruizm i koncentrowanie się na drugim człowieku.
 11. Dwudziesty drugi cykl przynosi władzę i spełnienie. Łączy się z pracą i aktywnością, ale poświęconą światu, ludzkości a nie tylko sobie.

Jak widać, numerologia staje się niezwykłym kluczem do odczytywania swojej drogi. Chcesz wiedzieć więcej? Zamów portret numerologiczny opisowy lub z konsultacją.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

7 komentarzy
 1. Dzień dobry! Co oznacza 14/5 w drugim punkcie zwrotnym, dla numerologicznej 7?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry
   Dla Siódemki drugi punkt zwrotny trwa od 29 do 38 roku życia. 5 w tym punkcie oznacza energię, ruch, zmiany, wolność, erotyzm. Lekcje do przerobieia w tym czasie: wykorzystaj potencjał, jaki dają ci lata po opieką piątki. Realizuj się w podróżach, handlu, rozwoju zawodowym i osobistym. Szanuj granice
   własne i innych. Zaspokajaj swoje zmysły, ale nie rań przy tym nikogo. To doskonały czas na pracę z energią i otwieranie się na ezoterykę.
   Nie bierz na siebie za dużo, pomimo ogromnej liczby pomysłów. Naucz się wybierać swoje priorytety.
   Po więcej informacji zapraszamy na sesję omówienia portretu numerologicznego: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-z-indywidualna-konsultacja/ lub do zamówienia portretu opisowego: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-opisowy/.
   Pozdrawiamy serdecznie

 2. Co oznacza czwarty punkt zwrotny o wibracji 2 dla numerologicznej piątki?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   czwarty punkt zwrotny u piątek trwa od 49 roku życia do śmierci, a wibracja 2 oznacza: związki, współpraca, małżeństwo, spółki, silny
   wpływ kobiet. Lekcja płynąca z 2: pomimo ewentualnych nacisków nie poddawaj się innym i temu co być może usiłują na tobie wymusić. Ucz się sztuki dialogu i pracuj nad asertywnością. Uwalniaj się od wątpliwości i nagradzaj się za słuszność swoich wyborów.
   Więcej informacji może Pan uzyskać podczas sesji omówienia portretu numerologicznego: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-z-indywidualna-konsultacja/.
   Pozdrawiamy serdecznie

  • Witam.
   Co oznacza liczba 6 w trzecim punkcie zwrotnym, dla numerologicznej piątki?

  • Dzień dobry?
   Dla Piątek trzeci punkt zwrotny trwa od 40 do 49 roku życia. 6 oznacza, że w tym kresie życia najważniejsze będą odpowiedzialność, obowiązki, sztuka, rodzina, elegancja. Lekcje do przerobienia w tym czasie: obowiązek wzięcia na siebie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale też za innych. Zachowuj
   równowagę w każdej dziedzinie i idź drogą środka. Jeśli opiekujesz się kimś bliskim, pamiętaj, by nie kwokować, tylko dawać mu tyle wsparcia i uwagi, ile potrzebuje.
   Więcej informacji może Pan uzyskać podczas sesji omówienia portretu numerologicznego: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-z-indywidualna-konsultacja/.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 3. Co oznacza czwarty punkt zwrotny o wartości 2?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też