Rozwój osobisty i praca z energią. Od czego zacząć?

.

Od czego rozpocząć przygodę z rozwojem osobistym w kontekście pracy z energią? O tym w dzisiejszym materiale – zapraszam.

Lubimy mieć różnego rodzaju postanowienia. Kilka osób napisało do mnie, że jednym z postanowień noworocznych jest to, żeby w 2023 roku spotkać się ze mną w Szkole Numerologii, pouczyć się o wibracjach numerologicznych, podwibracjach, zobaczyć jak robić portret itd.

Część osób pyta o wyjazdy Reiki i już wiemy, że w tym roku będzie jeden wyjazd Reiki i on będzie w weekend 13-17 lipca i spotykamy się w centrum Polski, gdzie będziemy was inicjować, będziemy robić zabiegi, będziemy pracować z energią, będziemy się przytulać, będziemy wspólnie prawdopodobnie mieć również inne zajęcia dodatkowe. 

Natomiast dzisiaj opowiem o naszej wewnętrznej energii, jak ją pobudzić, jak pobudzić moc sprawczą.

Po co w ogóle pracujemy z Reiki? I oczywiście jakie znaczenie mają dla nas nasze liczby życia?

Przez liczby życia rozumiem cały portret numerologiczny. To jest około 17 punktów. Zupełnie inaczej zarządza się energią osoby urodzonej w tym dniu i jest taką podwibracją, a zupełnie inne ćwiczenia mamy dla innych wibracji numerologicznych. To dodatkowo trzeba przeliczyć i zobaczyć co dla kogo. 

Co to jest rozwój osobisty i dlaczego jest tak ważny?

Moim zdaniem rozwój osobisty jest po to, aby przestać cierpieć. Bo tylko pracując ze sobą świadomie, jesteśmy w stanie zauważyć nasze życiowe lekcje, zauważyć o co w tym wszystkim chodzi, zauważyć jaki mamy potencjał. I dopiero jak zbierzemy te wszystkie informacje o sobie, właśnie pracując nad sobą, wchodząc w rozwój osobisty, widzimy co nam jest.

Dlatego jeżeli ktoś mnie pyta dlaczego ja się zajęłam rozwojem osobistym, to odpowiadam, że nie godziłam się na życie w cierpieniu, w kiepskim związku, w pracy, która nie dawała za dużo poza pieniędzmi, z tym, że ciągle się zmagałam z problemami mojego ciała czy z nadwagą. Musiałam się z tym mierzyć i wiedziałam, że istnieje droga do wyjścia z cierpienia. 

Jak wiecie jestem buddystką i Budda powiedział, że istnieje cierpienie, ale istnieje też droga do wyjścia z cierpienia. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Ta droga nazywa się “rozwój osobisty”.

Czy wewnętrzna energia może wzmocnić nasz rozwój osobisty na co dzień?

To dokładnie na tym polega. Nasza wewnętrzna wibracja to wypadkowa wielu składowych i my ją budujemy codziennie. Ja od 20 lat codziennie medytuję, po to żeby czasem nie zabić mojego partnera albo po to, żeby odetchnąć jak widzę, że mam za 3 minuty live i potrzebuję tealightsy, które zabrała moja córka.

Uczymy się dystansować, ale przede wszystkim my uwalniamy z siebie trudne, niskie, obrzydliwe wibracje, przez co zostajemy w tej czystej wibracji. W tej pięknej błogości, dystansu, zrozumienia, tego co Hawkins nazywa wibracje powyżej 200.

Jeżeli lubisz liczby, tak jak ja, polecam poczytać na temat teorii Hawkinsa o emocjach, bo tam jest dokładnie pokazane na liczbach jak to działa. Dla mnie jest to dzięki temu bardzo zrozumiałe. 

Jak pracować z energią i uwolnić się od złych czakr?

Tu właśnie polecam pracę z energią Reiki. W pewnym momencie okaże się, że to co miało być na dany moment przegadane to jest przegadane.

Programy podświadomości już trochę znasz i to jest super, więc jesteś gotowy na to, żeby popracować z energią. Oczywiście medytacje, wizualizacje, mapa marzeń, przyciąganie to rewelacyjne metody. Natomiast, jeśli okaże się, że masz problemy z czakrami to i tak i tak te problemy spowodują, że i tak nie będziesz przyciągał tego co byś chciał. Będą blokady.

W zabiegu Reiki niesamowicie skutecznie można się pozbyć takich blokad. Oczywiście, aby zrobić taki zabieg trzeba być zainicjowanym chociaż na I stopień. 

Po I stopniu inicjacji Reiki robimy zabiegi. Po II stopniu inicjacji wysyłamy energię w kosmos, w przestrzeń. II stopień to jest różdżka, to jest narzędzie dzięki, któremu możesz pomagać na odległość. I co jest najpiękniejsze w Reiki moim zdaniem, to fakt, że pomagam komuś bez oddawania swojej energii życiowej. Podłączam się pod kanał Reiki, jestem tunelem, to przechodzi przeze mnie.

Liczby i podliczby życia – poznaj siebie!

Oczywiście są osoby, które uwielbiają przychodzić na zabiegi Reiki, na to mają wpływ liczby i podliczby życia. Warto poznać swoje liczby, aby wiedzieć jakie metody pracy są dla ciebie najlepsze.

Na przykład ja, jestem 9 numerologiczną i 5 z dnia i uwielbiam Reiki. Poza tym, że sama wykonuję zabiegi Reiki to jeszcze chodzę regularnie na takie zabiegi do kogoś. Do robienia takich zabiegów również predysponują nas konkretne liczby w portrecie.

Sama chodzę na zabiegi do osoby, która jest 6, więc czuje się bardzo zaopiekowana.

Wewnętrzna samoświadomość i przeznaczenie – przeszkody czy pomoc w samorozwoju?

W zabiegu Reiki poszerza się również nasza wewnętrzna świadomość, poznawanie siebie. To wygląda tak, że jesteś w miejscu, gdzie jesteś bardzo przebodźcowany, ciągle się coś wydarza, telefon ciągle ci o czymś przypomina, dzieci, partner ciągle coś od ciebie chcą, już nie wspomnę o szefie i klientach. A tu się kładziesz na 50 minut (tyle trwa zazwyczaj pełny zabieg) i jesteś sam ze sobą, dla siebie i doenergetyzowany. Podczas zabiegu różni reikowcy mają różne ćwiczenia i różne rzeczy mogą się tam zadziać.

Pracuję w ten sposób, że wchodzę w czyjąś podświadomość i prowadząc kogoś energią widzę co jest do uzdrowienia, co się u niego dzieje.

To jest zabieg bardzo głęboko terapeutyczny. To nie ma nic wspólnego z hipnozą.

Schematy i stereotypy w Twoim życiu – jak z nich wyjść?

Zajmuję się tym, aby w takim totalnym bezpieczeństwie ktoś mógł sobie popracować z jakimś programem, który ma w podświadomości. W takich zabiegach dochodzimy do schematów, stereotypów, które w twoim życiu mogą funkcjonować. Mówiąc językiem numeroterapii, dochodzimy do kodów w podświadomości, czyli sprawdzamy dlaczego w twoim życiu dzieją się takie rzeczy, a nie inne, dlaczego taka czyjaś akcja wywołuje określoną reakcję, i nad tym pracujemy.

Jak się dobrze kogoś przeprowadzi, czyli zada odpowiednie pytania, to Reiki jest metodą, która działa bardzo szybko. Są reikowcy, którzy jednocześnie otrzymują informacje i napełniają nimi osobę, z którą pracują.

Niektórzy twierdzą, że Reiki działa prawie cuda. 

Pole wibracji Kronik Akaszy – jak mogą Ci pomóc?

Jeśli lubisz takie klimaty to oprócz zabiegu Reiki można sobie zrobić również odczyt z Kronik Akaszy. Wiele osób łączy te dwie metody. Mam sporo swoich “Reikowych dzieci”, których inicjowałam i oni wszyscy czytają Kroniki Akaszy.

Gabriel Or jest Mistrzynią Reiki. Dużo osób, które czytają Kroniki Akaszy używa Reiki, aby łatwiej im było robić odczyty. 

Praca z energiami – ćwiczenia Reiki

Podsumowując praca z energią jest równie ważna jak praca z wzorcami w podświadomości. Nie wyobrażam sobie pracować bez Reiki. Czasami jest tak, że spotykam się z kimś na skypie w numeroterapii, przechodzimy proces, transformację i muszę mu wysłać w tygodniu Reiki, aby łatwiej mu było przejść procesy.

Gdy prowadzę kurs, wygląda to tak, że jest ze mną osoba, która jest mistrzem Reiki (lub ma chociaż II stopień Reiki), jest moim supportem Reiki i gdy robimy jakieś ćwiczenie ta osoba robi dla nich Reiki.

Pracuję z tą energią cały czas. Nawet, gdy jestem przeziębiona to piszę do moich “dzieci Reikowych”, żeby wysłali mi Reiki, żebym szybciej wyzdrowiała. Bogusia Andrzejewska napisała książkę “Czas na Reiki” i bardzo ją polecam. 

O tej energii można mówić bez końca, bo to energia miłości, a inicjacje Reiki, które albo robimy na takim wyjeździe albo możesz sobie zrobić u któregoś z naszych Mistrzów Reiki, to są jedne z najsilniej działających zabiegów oczyszczających, bo tam energetycznie udrażnia się kanały. 

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też