Czym są Kroniki Akaszy?

Akasza to przestrzeń, która istniała od zawsze. Mówiąc językiem bardziej zrozumiałym, to miejsce w przestrzeni Wszechświata zawierające zapisy informacyjne od niemającego początku czasu.

Kroniki Akaszy często porównywane są do biblioteki Wszechświata po to, by łatwiej było nam, istotom ludzkim zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

Jak podają źródła ogólnie dostępne, Akasza, Akaśa (dewanagari आकाश, trl. Ākāśa, ang. Akasha) – to słowo pochodzące z sanskrytu i oznaczające eter rozpatrywany w dwóch znaczeniach: w sensie mitologicznym i jako jeden z żywiołów. Eter jest piątym, podstawowym elementem, który obejmuje pozostałe cztery żywioły:  vata – powietrze, ap – woda, agni – ogień i prithivi – ziemia.

Mówi się, że z pola Akaszy korzystali doceniani naukowcy tego świata :  Albert Einstein, Nicola Tesla, Ervin Laszlo, Gregg Braden, Bruce Lipton.

Dla zainteresowanych , zdecydowanie można polecić książki Ervina Laszlo, czy Gabirell Orr.

Według fizyki kwantowej Akasza jest polem energetycznym, tzw. polem punktu zerowego i obejmuje wszystko, co istnieje, transportując, gromadząc i przechowując wszystko, czego doświadczamy. Każdy z nas ma ósmą czakrę  – “wydzielone” pole energetyczne zlokalizowane ok. 30 cm nad głową, skąd jest możliwość sczytywania informacji.

Jak czytać informacje płynące od Mistrzów i Nauczycieli?

Teoretycznie każdy z nas ma dostęp do swoich Kronik. Każdy może w nie wejść i zadać pytanie.   Tym, co otwiera dostęp do Kronik jest modlitwa Majów przetłumaczona na kilka języków. Jest ona ogólnie dostępna, a samego wejścia w Kroniki i odczytania zawartych w nich informacji można dokonać samemu.

Pewnego razu, gdy byłam w moich Kronikach, na moją prośbę dostałam od Mistrzów instrukcję wejścia w nie. Jeżeli jesteś zainteresowany, mogę Ci ją przesłać mailem. Nie jest ona przeznaczona do publicznego udostępniania więc na prośbę moich Mistrzów robię to metodą 1:1.   

Kim są Konsultanci Kronik Akaszy?

Są to osoby, które umieją wejść w Twoje Kroniki i dla Ciebie przeczytać informacje w nich zawarte.

Na czy polega sesja?

Każdy, kto trudni się czytaniem dla innych ma swój sposób czytania. Z reguły sesja trwa ok 1 godziny i poprzedzona jest rozmową, w której ustalane są szczegóły techniczne.  Następnie konsultant otwiera pole Akaszy klienta i w jego imieniu zaczyna zadawać pytania. Odpowiedzi przychodzą w różnej formie, różnymi kanałami, a konsultant poprzez umiejętne przekierowanie pytań ustala dla Ciebie odpowiedź od Twoich Mistrzów i Nauczycieli.

Przykładowe pytania:

 1. Jaki jest plan mojej Duszy?
 2. Dlaczego w dalszym ciągu mam blokady finansowe?
 3. Co powinnam/powinienem wiedzieć o wyborze/zmianie swojej ścieżki zawodowej?
 4. Dlaczego moje ciało nie reaguje na diety, leczenie ….?
 5. Co powinnam/powinienem wiedzieć o swoim związku partnerskim?
 6. Co powinnam/powinienem wiedzieć o swojej relacji z bliskimi?
 7. Dlaczego mam wrażenie, że stoję w miejscu?
 8. Co powinnam/powinienem wiedzieć o swojej diecie?

Czego unikać:

 1. Pytań z odpowiedzią: TAK/NIE
 2. Pytań o czas np.: Kiedy wyjdę za mąż?
 3. Pytań, w których Mistrzowie mieliby zdjąć z Ciebie odpowiedzialność za podjęcie decyzji.

Jakie dodatkowe korzyści można uzyskać, będąc w przestrzeni Kronik?

Można sprawdzić, czy istnieją jakieś połączenia energetyczne wokół Ciebie, które Cię osłabiają. Można sprawdzać, czy w czasoprzestrzeni zostały zapisane jakieś Twoje obietnice, których już nie pamiętasz, a mają na Ciebie istotny (często utrudniający) wpływ. Jeśli Mistrzowie i Nauczyciele wskażą jakieś więzi energetyczne, istnieje duża szansa na ich oczyszczenie właśnie wtedy, kiedy jesteś w Kronikach. I może się to wydarzyć już w trakcie sesji.

A co z podświadomością?

Jeśli czujesz, że posiadasz jakiś zapis w podświadomości, który skutecznie Cię blokuje, nie możesz ruszyć z miejsca w jakimś obszarze, to można podpytać o wzorce i programy właśnie w Kronikach. Tam spojrzenie na sprawę jest zawsze globalne, co znacznie ułatwia znalezienie skutecznego rozwiązania.

Odnalezienie wzorców z poprzednich wcieleń.

Człowiek posiada pamięć magazynującą, pamięć DNA i wiele innych jej obszarów. Nie wchodząc w techniczne szczegóły, bo nie są one aż tak istotne dla sprawy, możemy powielać jakiś wzorzec nie tylko z życia mamy i taty, ale również ze swoich poprzednich wcieleń. Dlatego warto zapytać swoich Mistrzów, czy jest w Tobie jakiś niekorzystny wzorzec, który stwarza problemy i brak spełnienia w obecnym życiu i ewentualnie poprosić o wskazówki do pracy z nim. Bardzo ciekawe są też pytania typu: Na czym polegał mój poprzedni sukces (np. zawodowy)? Jak wyglądał  mój ostatni szczęśliwy związek partnerski? Jakie cechy, właściwości mam już w sobie od dawna i które mogą mi pomóc w życiu?

Czyszczenia Rodu/Oczyszczania po związku

Potrzeba oczyszczania pola energetycznego już chyba nikogo nie dziwi i raczej każdy rozumie, że przychodzi moment by w końcu to zrobić.

Najprościej jest otworzyć Kroniki i zdać się na to, by energia poprowadziła nas w intencji oczyszczania.

Mistrzowie proponują przeróżne możliwości. Podczas jednej z sesji, czytając z Kronik koleżanki, jej Mistrzowie i Nauczyciele poprosili, byśmy przeprowadziły pewne ćwiczenie polegające na ustawieniu pionków, co przypominało metodę B. Hellingera. Ponieważ robiłyśmy to w Kronikach, wszystko było bezpieczne i pełne błogosławieństwa. Moja koleżanka na zmianę, raz się śmiała, a raz spontanicznie płakała. Zadziało się mocno, ale w efekcie została kompletnie wyczyszczona otrzymując wsparcie energetyczne.

W Kronikach można wykonać oczyszczenia nie tylko linii rodu, ale również uzdrowić trudne energie, które mogą się wytrącić przy okazji zakończenia związku, relacji towarzyskiej czy choćby po otrzymaniu trudnej wiadomości.

Jak wygląda sesja udrożniania punktów łaski ?

To sesja, w której wykorzystuje się meridiany znajdujące się na dłoni. Zadanie polega na pracy z trzema dokładnie określonymi punktami i aktywacji uzdrawiającej mocy każdego z nich.

To sesja, w której z reguły więcej się czuje, niż mówi, co nadaje jej unikatowy charakter za sprawą otrzymanych doznań.

Czy Mistrzowie załatwią wszystko za mnie?

Mistrzowie, Nauczyciele i Umiłowane Istoty – bo tak nazwane są energie będące w Twoich Kronikach Akaszy, wspierają Cię (Nas), jak tylko mogą. To nasi Duchowi Przewodnicy, którzy pomagają nie tylko w trudnych obciążeniach energetycznych, ale również w sprawach codziennych. Przykładowo możesz dowiedzieć się, jaka dieta byłaby dla Ciebie na ten moment najlepsza. Jednak bardzo, ale to bardzo często jest tak, że Mistrzowie dają Ci pewne wskazówki. Dyktują Ci dekret, modlitwę, wskazują książkę do przeczytania, a nawet pokazują, jak medytować.

Bardzo ciekawym przypadkiem była sesja koleżanki, w trakcie której odczytałam z jej Kronik sugestię Mistrzów, by spaliła kurtkę, którą miała na sobie, gdy dowiedziała się o tragedii rodzinnej.  Sama nie dowierzałam, ale taką dostała od nich poradę. 

Co jest niesamowicie ciekawe z punktu widzenia psychologii – Duchowi Przewodnicy proponują rozwiązania trafiające “w punkt”. Czasami zaoszczędza to wielu mozolnych godzin terapii.

Kroniki Akaszy i biznes

Tak. Można też dopytywać o sprawy materialne, a nawet o decyzje biznesowe. Kiedyś moja koleżanka zapytała o swój nowy pomysł słowami: „Czym będzie dla mnie otwarcie nowego biznesu?” (tu dokładnie go opisała). W odpowiedzi Mistrzowie pokazali mi rozkwitający kwiat lotosu… Komentarz okazał się zbędny.

Można też wejść w Kronikę firmy. Kiedyś czytałam klientce, która prowadziła swój mały sklepik i szło jej nie najlepiej (delikatnie mówiąc). Po wejściu w jej Kroniki Mistrzowie poprosili o adres sklepiku. Po otwarciu Kronik okazało się, iż w piwnicach pod wskazanym lokalem sklepu znajdowały się złoża energii – blokujące możliwości finansowe. Mistrzowie dokładnie pokazali ,co i jak oczyścić – wskutek czego cała sytuacja klientki uzdrowiła się w ciągu kilku tygodni.  

Czego się spodziewać?

Wszystkiego i niczego. Jeśli jesteś nastawiony/na zadawanie pytań, to cała sesja może przybrać postać dialogu: Ty i Twoi Przewodnicy. Ale jeśli pozwolisz sobie na pytania otwarte, bez koncepcji… oj może wydarzyć się tak, że ziemia pod Tobą zadrży.

Najtrudniejsze sprawy

Dla każdego to moment indywidualny, bo dla każdego z nas jego problemy są najważniejsze i po to przychodzimy do Kronik, by uzyskać pomoc. Jednak jeśli mam się podzielić z Wami moim osobistym doświadczeniem, to najtrudniejsze (dla mnie) są sesje z pracą nad duszą usuniętego dziecka. To jest tak wzruszające przeżycie, że zawsze muszę mieć przy sobie chusteczki i palo santo.  

Jak się przygotować do sesji?

Najlepiej dzień wcześniej nie pić alkoholu, ani nie brać żadnych innych środków odurzających.

Jeśli czytasz sam sobie, zrób sobie świętą przestrzeń (wg własnego uznania). Jeśli umawiasz się na sesję z konsultantem, dopytaj go, jakie ma dla Ciebie wskazówki.

Co oznacza Strażnik Kronik?

Nie wszystkie informacje, o które pytasz, otrzymasz od razu. Dlatego czasami po zadaniu pytania widzę Strażnika. Wtedy rozumiem, że musi nadejść odpowiedni czas, by ta informacja wypłynęła na światło dzienne czyjegoś umysłu. Jednak taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko.

Co w sytuacji, gdy Kroniki się nie otworzą?

To się nie otworzą. Nic na siłę. Pewnego razu miałam czytać jednej pani, która zadzwoniła do mnie, będąc z psem na spacerze. Mimo, że byłam przygotowana (w moim świętym pokoju), to Kroniki nie otworzyły się. Po prostu. Nic na siłę. Sesję trzeba było przełożyć. Po powrocie klientki do domu i jej zadbaniu o swoje bezpieczeństwo swobodnie połączyłyśmy się z polem Akaszy.  

Często piszą do mnie ludzie, którzy sami próbowali wejść w swoje Kroniki, jednakże zobaczyli tylko Strażników. Cóż, tak się zdarza. Czytanie z Kronik wykonuje się będąc w stanie podobnym do bycia w głębszej medytacji – nie zawsze jest to możliwe.

Nie zawsze też jesteśmy już na tyle otwarci, by dowiedzieć się czegoś – sami o sobie. Powtarzam: Czytanie z Kronik to genialne narzędzie, bo możesz zaoszczędzić kilka godzin psychoterapii, czy nawet wielu tygodni szukania źródła problemu metodą „na pieszo”, ale nie wolno używać przy tym siły i karmić się komunikatami MUSZĘ.

Kroniki otwierają się wtedy, gdy skumuluje się odpowiednia ilość energii miłości, by wszystko mogło się wydarzać w jej polu.

Co wybrać?

Obawiam się, drogi czytelniku, że możesz mieć mętlik w głowie po tym, co tutaj wyczytałeś. Jednak spokojnie. Cudowne i zbawienne jest to, że jak jesteś w Kronikach, to czujesz się jak w domu – dobrze i bezpiecznie, i wszystko co tam się wydarza jest przesycone energią błogosławieństwa.

Czy mogę wejść w Kroniki sąsiada?

Tak. Technicznie możesz, ale  z moralnego punku widzenia musisz mieć na to jego zgodę. Często czytam komuś, ale nawet jak czytam mojej mamie, czy ukochanemu, pytam ich o zgodę. To ważne.

Kroniki dzieci

Jedyny wyjątek od tego, co napisałam wyżej stanowią dzieci do 18 roku życia. Kiedy rodzice chcą wiedzieć coś co dotyczy ich dzieci – pytają w swoich Kronikach.

Kroniki zwierząt

Tak. Dokładnie. Do odkrycia tej możliwości zmusiła mnie sytuacja z moim kotem. Można też wejść w swoje Kroniki i zapytać co powinnam wiedzieć o moim zwierzątku, jednak po wejściu w Kroniki zwierzątka dowiesz się zdecydowanie więcej.  

Co trzeba wiedzieć? Umieć? Jakie trzeba mieć predyspozycje?

Jakiś czas temu dość często pytałam o to moich Mistrzów. Najczęściej odpowiedź była podobna. Bądź otwarta i słuchaj przestrzeni.

Szczegóły techniczne sesji

Z racji tego, że taka sesja to informacyjne kombo, nie sposób wszystkiego zapamiętać. Dlatego dobrze jest sesję nagrywać. Obecnie Istnieje sporo komunikatorów (chociażby Skype) umożliwiających nagrywanie całej sesji, by móc ją w każdej chwili odtworzyć.

Uziemienie

Jedna z najważniejszych spraw. Z premedytacją piszę o tym na końcu, bo wiem, że większość osób czyta tylko początek i koniec.

Podczas odczytu trzeba pamiętać o tym, by pić wodę, mieć dostęp do rośliny (ja staram się zawsze mieć na biurku cięte kwiaty) i przynajmniej w początkowej fazie mieć stopy ułożone płasko na ziemi. Uwielbiam jeszcze przy tym zagrać sobie dzwoneczkiem Koshi żywioł ziemia, ale to oczywiście nie jest obowiązkowe.

Temat jest ogromnie szeroki i jeśli Cię zaciekawił polecam książki o tej tematyce, których na polskim rynku jest już kilka.

Zapewniam, bycie w Kronikach to wyjątkowa przygoda. Najpiękniejsze jest to, że mimo wielu doznań jesteśmy w tym całkowicie bezpieczni. Wypowiadając modlitwę Majów otwieramy sobie Tarczę Miłości i dokładnie to ona pełni funkcję ochronną.

Komentarze (22)

 1. Justyna pisze:

  Świetny tekst – dziękuję. I bardzo chciałabym samodzielnie odczytać swoje kroniki, ale obawiam się że nie dam rady, w związku z czym proszę o informację o sesji online (jeśli jest taka możliwość).

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry🌻
   Zapraszamy do rezerwowania terminu przez naszą stronę: https://szkolanumerologii.pl/sklep/odczyt-w-kronikach-akaszy/. Wszystkie dostępne godziny znajdzie Pani w kalendarzu🙂
   Pozdrawiamy

 2. Twój post to skarbnica wiedzy! Widać, że pasjonujesz się tym tematem i poświęciłeś czas na zebranie cennych informacji. Dziękuję za ciężką pracę!

 3. Tina pisze:

  Witam serdecznie. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o medytacje ,czy tez czytanie ksiąg , jestem jednak na takim etapie życia ze to chyba jest mi szalenie potrzebne. Proszę o informacje dotyczące sesji czytania ksiąg przez skypa z Panią Olgą. Dziękuje. Pozdrawiam. Tina

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   dziękujemy za komentarz. Wysłaliśmy informacje na Pani maila.
   Pozdrawiamy.

 4. Ewelina pisze:

  Dzień Dobry po przeczytaniu tego artykułu zainteresowałam sie kronikami. Proszę o przesłanie instrukcji wejścia w kroniki Akaszy

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   dziękujemy za komentarz. Zapraszamy do pobrania instrukcji i modlitwy tutaj: https://szkolanumerologii.pl/kroniki-akaszy-modlitwa-i-instrukcja-wejscia/.
   Pozdrawiamy serdecznie.

 5. Magdalena pisze:

  Witam serdecznie,
  Jestem zafascynowana kronikami władzy. Bardzo chciałabym sama spróbować tego narzędzia.
  Bardzo bym poprosiła o e-mail z modlitwa oraz ze wszelkimi informacjami jak te kroniki otworzyć.
  Pozdrawiam

  1. Dorota pisze:

   Dzień dobry,
   dziękujemy za Pani komentarz. Zapraszam do pobrania modlitwy z naszej strony: https://szkolanumerologii.pl/kroniki-akaszy-modlitwa-i-instrukcja-wejscia/.
   Cudownego tygodnia.

  2. Justyna pisze:

   Witam serdecznie
   Jestem zainteresowana modlitwą wejścia do Kronik Akaszy.
   Proszę o przesłanie na maila modlitwy i instrukcji ?
   Z góry dziękuję i pozdrawiam

  3. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   modlitwa wraz z instrukcją została wysłana.
   Pozdrawiamy!

  4. Anna pisze:

   Dzień dobry. Jestem bardzo zaciekawiona i poruszona proszę o wysłanie informacji na maila. Dziękuję

  5. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   informacje wysłaliśmy na maila.
   Pozdrawiamy!

 6. DoRis pisze:

  Witam. Proszę o przesłanie modlitwy na maila. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. PS – Świetny artykuł.

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,

   Dziękujemy bardzo za komentarz. Informacje na temat modlitwy i instrukcji zostały wysłane na Pani maila.

   Pozdrawiam serdecznie

  2. Karolina Sosnowska pisze:

   Dzień dobry. Bardzo dziękuję za artykuł. Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat Kronik Akaszy. W szczególny sposób porusza mną ten temat. Regularnie praktykuję jogę, medytuję. Myśle, że jestem gotowa pójść dalej. Czuję to . Proszę o udostępnienie Modlitwy Majów na maila. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego, co najlepsze dla Pani.

  3. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,

   Dziękujemy bardzo za komentarz. Informacje na temat modlitwy i instrukcji zostały wysłane na Pani maila.

   Pozdrawiam serdecznie

  4. Marcin pisze:

   Dzień dobry Pani. Jakiś czas temu zetknąłem się z numerologią i bardzo mnie zainteresował ten temat Zainteresował mnie również ten artykuł. Proszę o przesłanie instrukcji wejścia w kroniki akaszy. Dziękuję i pozdrawiam

  5. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   dziękujemy za komentarz. Zapraszamy do pobrania instrukcji i modlitwy tutaj: https://szkolanumerologii.pl/kroniki-akaszy-modlitwa-i-instrukcja-wejscia/.
   Pozdrawiamy serdecznie.

 7. Radek pisze:

  Dzień dobry
  Po przeczytaniu tego artykułu zainteresowałem się kronikami.
  Proszę o przesłanie instrukcji wejścia w kroniki akashy.

  1. Kamila pisze:

   Dzień dobry, po obejrzeniu kilku filmików oraz przeczytaniu całego artykułu (nie tylko początku i końca 🙂 proszę przesłanie na maila modlitwy oraz instrukcji wejścia w kroniki Akaszy. Pozdrawiam serdecznie

  2. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,

   Dziękujemy bardzo za komentarz. Informacje na temat modlitwy i instrukcji zostały wysłane na Pani maila.

   Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska