Zaznacz stronę

Jak obliczyć rok numerologiczny?

Dzień dobry, moi drodzy. Po Waszych komentarzach pod postami dotyczącymi numerologii, na różnych portalach społecznościowych. Postanowiłam stworzyć serię, w której pokażę Wam krok po kroku, jak obliczyć rok numerologiczny, rok osobisty, miesiąc osobisty i dzień osobisty. Także przed Wami seria czterech materiałów, poruszających dogłębnie temat numerologii. 

Dzisiaj jako pierwszy, opiszę rok numerologiczny. Pokażę jak w prosty sposób można go obliczyć, podając na to prosty wzór matematyczny. Opowiem jakie ta wiedza ma znaczenie oraz jak w praktyczny sposób można ją wykorzystać. A także scharakteryzuję każdy rok osobisty z osobna oraz towarzyszące mu energie.

Zapraszam na filmik.

Do przeczytania:

Rok numerologiczny zaczyna się wcześniej i stąd często jest problem, żeby go dobrze obliczyć. Jeżeli rok kalendarzowy zaczyna się pierwszego stycznia to rok numerologiczny zaczyna się już we wrześniu, a konkretniej we wrześniowy nów. W zeszłym roku był to 17 września , w tym roku nów jest przewidziany na 6 września (poniedziałek).

Każdy rok ma inną wibrację, która może nam sprzyjać lub wręcz przeciwnie, wszystko zależy od tego jaką jesteśmy wibracją główną. Aktualny rok ma wibracje piątki. Wynika to z tego, że zawsze dodajemy do siebie wszystkie cyfry danego roku, uzyskany wynik wskazuje liczbę, pod której patronem wibracyjnym znajdujemy się w danym roku.

Mamy rok 2021 więc 2021 to 2+0+2+1= 5.   

Aby określić w jakim jesteś aktualnie roku numerologicznym lub jaki rok Cię czeka, musisz najpierw wiedzieć jaka jest Twoja wibracja główna. Jak jeszcze nie wiesz, a chcesz to sobie w prosty sposób obliczyć. Zapraszam Cię do wpisu na moim blogu w którym pokazuję jak łatwo można to zrobić.

Skoro już wiesz, jaka cyfra opisuje Twoją wibrację główną to zapraszam Cię teraz poniżej, gdzie opiszę każdą liczbę z osobna oraz opowiem w jakim aktualnie roku osobistym się znajduje. Główna zasada jest taka, że dodajemy swoją główną wibrację do roku numerologicznego który nas interesuje.

Na przykład jeśli Twoja wibracja główna to 4, aktualny rok ma wibrację 5, więc Twój rok osobisty w 2021 to 9. Wynika to z tego, że dodajemy do siebie te dwie liczby więc 4 + 5 = 9. W momencie gdy wynik jest dwucyfrowy np. 12 wtedy musimy dodać między sobą 1+2 dopiero wtedy wiemy, że nasz rok osobisty to 3. Dzieje się tak dlatego, że zakres liczb w cyklu lat osobistych jest od 1 do 9, wszystko co ponad musimy dodać między sobą, by uzyskać właściwy wynik.

1 numerologiczna / aktualny rok osobisty 6

Numerologiczna jedynka od września zeszłego roku jest w szóstym roku osobistym. Czyli w roku, w którym będzie na pierwszym planie rodzina, spokój i harmonia. To idealny moment, aby nauczyć się w pełni doceniać nasze relacje międzyludzkie, pielęgnować je, rozwijać, uczynić z nich jedno z podstawowych źródeł szczęścia. Warto zaznaczyć, że o ile rok szósty sprzyja pogłębianiu relacji, o tyle inwestowanie mnóstwa energii w osoby, które są zamknięte na dialog i nie reagują na nasze próby w oczekiwany sposób, nie jest wskazane. Nawet jeśli to nasza rodzina. Zainwestowana w ten sposób energia nie zwróci się. Zatem do nas należy decyzja, czy naprawdę warto.

2 numerologiczna / aktualny rok osobisty 7

Numerologiczna dwójka wchodzi w rok siódemki, więc będziecie mieć wolny czas. Na przykład na rozwój duchowy, dzięki energii która będzie przychodziła do Was z zewnątrz. Zatem w tym roku, będzie przychodzić do Was dużo ciekawych możliwości. To idealny czas na odkrywanie siebie, rozplątywanie skłębionych w naszej psychice supłów, wyganianie wewnętrznych demonów a więc na generalne mentalne porządki. Pojawią się ważne, egzystencjalne pytania i pragnienie odkrycia większego dobra. Waszym najważniejszym przewodnikiem w tym roku, powinien być Wasz „wewnętrzny głos”. Wibracja pobudzi Waszą intuicję, pomagając tym samym podejmować bardziej świadome decyzje oraz odnaleźć się w natłoku obowiązków i emocji.

3 numerologiczna / aktualny rok osobisty 8

Numerologiczna trójka, wchodzi w ósmy rok osobisty, czyli będzie otwierać się na pieniądze, bo ósemka to przede wszystkim płaszczyzna pieniędzy. Więc jak macie ochotę otworzyć jakiś biznes albo zrobić jakąś fajną inwestycję, to tutaj pojawią się na to sprzyjającą przestrzeń i okoliczności zewnętrzne. Spodziewajcie się wielkiego zastrzyku pozytywnej energii i szczęścia. Pamiętaj, by dzielić się tym z innymi. Jest to najlepszy rok do tego, by stać się dla kogoś inspiracją i pomóc takiej osobie znaleźc własną drogę życia. 

4 numerologiczna / Aktualny rok osobisty 9

Numerologiczna czwórka, wchodzi w dziewiąty rok osobisty. Jest to bardzo dobry czas na dokończenie zaległych spraw. Właśnie z tego względu, że dziewiątka kończy cały cykl i za rok czwórka numerologiczna wejdzie od nowa w pierwszy rok osobisty, rozpoczynając tym samym nowy cykl. Warto więc ten rok poświęcić na podsumowania. Sporządzenie bilansu ostatnich lat, uwolnienie się od wszelkich obciążających nas długów karmicznych, zaniedbanych zobowiązań, niezdrowych relacji itp. Bardzo potrzebujemy tego rodzaju oczyszczenia aby w nowy cykl wejść z czystą kartą.

5 numerologiczna / aktualny rok osobisty 1

Numerologiczna piątka, zaczyna w tym roku nowy cykl, więc wchodzi w swój pierwszy rok osobisty, który bardzo sprzyja planowaniu. Zatem robimy plan, najlepiej na 9 lat. Planujemy tak, jak robimy mapę marzeń, co oczywiście bardzo Wam polecam. Pamiętajcie, że wszystko co zasiejecie teraz, będzie dawać wspaniałe owoce w przyszłości. Zatem nowy cykl, powinniście rozpocząć w nastroju nastawionym na działanie i z dużą dawką entuzjazmu. Niech wszystko to co robisz, będzie wypełnione pozytywną energią i zawsze angażuj się w stu procentach. Od tego roku w dużej mierze zależy, jak będzie wyglądać następne 8 lat życia. 

6 numerologiczna / aktualny rok osobisty 2

Numerologiczne szóstka, znajdzie się w drugim roku osobistym czyli w roku odpoczynku. Pierwszy rok dość często jest bardzo męczący dla niektórych wibracji w tym szóstek. Wtedy drugi rok numerologiczny jest na to, żeby odpocząć. Warto wybrać się na zasłużony urlop gdzieś daleko, gdyż niestety realizacja wszelkich projektów i rozwijanie kariery, będzie w tym roku znacznie trudniejsza niż w zeszłym. Jeśli w poprzednim cyklu wzięliście się za rozwijanie biznesu i wszystko szło jak po maśle, w tym mogą wystąpić komplikacje. Pojawią się przeszkody, a nieżyczliwi ludzie mogą rzucać Wam kłody pod nogi.

7 numerologiczna / aktualny rok osobisty 3

Numerologiczne siódemki, w trzecim roku, będą odczuwały energie, które będą Was chciały wyciągnąć z domu. Wasze naturalne, lekko zamknięte usposobienie może nie pozwolić wyciągnąć się ze swojej bezpiecznej jaskini. Dlatego bądźcie czujni oraz otwarci na energię, która będzie w trzecim roku pobudzać Was do działania. To doskonały okres, aby wrócić do porzuconych przed laty pasji i zainteresowań. Ze zdwojoną mocą zaczniecie rozwijać swoją kreatywność i oddawać się zajęciom, które kiedyś dawały mnóstwo radości, a o których z biegiem czasu zapomnieliście.

8 numerologiczna / aktualny rok osobisty 4

Numerologiczna ósemka, wchodzi w czwarty rok, a to jest rok pracy. Natomiast nie bierzcie kredytów i unikajcie trudnych niepewnych inwestycji, głównie na poziomie finansowym i bądźcie ostrożni. Czwórka spowoduje, że będziecie mieć więcej pracy, w waszym przypadku to dobrze motywująca energia, zwłaszcza po ubiegłym roku trójki, który mógł być dla Was lekko wykańczający. Kluczem jest, by nie zapominać, że pracujecie na swoją przyszłość, więc nie zrażajcie się, gdy nie zaobserwujecie rezultatów Waszych działań. Pamiętajcie, że one w końcu nadejdą. Więc tym bardziej inwestujcie swoją energię w stopniową realizację swoich planów.

9 numerologiczna / aktualny rok osobisty 5

Dziewiątka numerologiczna wchodzi w piąty rok osobisty, a piątka jest bardzo ruchliwą wibracją. Zatem będziecie podróżować oraz będzie chciało się Wam więcej przemieszczać. Jeżeli jesteście dobrze z wibrowani z tą energią, to będzie ona Was fantastycznie popychać do działania. Warto wykorzystać piętrzące się w nas pokłady energii i dobrze ją zainwestować. Doświadczenie powinno Wam podpowiedzieć, jak oddzielić „ziarno od plew”, czyli z kim warto się trzymać i jak lokować zainteresowania oraz finanse. Żeby odpowiednio wykorzystać nadarzające się okazje, musisz wykazać się pewnością siebie, asertywnością, odwagą, ale przede wszystkim spokojem i zdrowym rozsądkiem.

Podsumowanie

Zawsze warto przy okazji zmiany roku numerologicznego, zaplanować jakąś budującą decyzje, która zaowocuje w przyszłości. Na przykład otwarcie firmy, zapisy na wszelakie kursy by podnieść swoje umiejętności, zmianę pracy, zakończenie toksycznego związku itd. Warto się również zastanowić, co można jeszcze zrobić w starym roku numerologicznym, który właśnie się kończy by wykorzystać w 100% sprzyjające nam energie. To samo dotyczy planowania na przyszłość, warto wziąć pod uwagę jakie energię będą nam sprzyjać w nadchodzącym roku osobistym, by nasz rozwój oraz realizacja zamierzonych planów mogła przebiegać jak najlepiej. 

Olga N Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może zainteresuje Cię też