Dlaczego warto medytować?

.

Bardzo wiele osób uczęszcza do psychologów, psychiatrów, terapeutów, – i już wiedzą, jak mają myśleć. Wiedzą, że nie powinni się denerwować, że powinni odpuszczać, przebaczać, nie skupiać się zbyt długo na swoich lękach. I w teorii wszyscy to wszystko wiedzą. Natomiast bywa tak, że posiadanie tej wiedzy powoduje jeszcze większą frustrację, bo nie wiemy jak to wprowadzić w życie. Ludzie nie wiedzą, co powinni robić, żeby się mniej stresować. Dlatego tak ważne jest praktykowanie medytacji.

Wszyscy potrzebujemy medytacji

Cytując mojego nauczyciela Lamę Ole, “medytacja to prezent jaki umysł daje sam sobie”. Poprawia kontakt z samym sobą i ze swoimi myślami. Ja nie wyobrażam sobie mojego życia bez medytacji. Pomaga mi ona zdystansować się do wielu rzeczy. Nie dlatego, że wiem, że np. powinnam się mniej stresować. O tym wiem od 20 lat. Ale dopiero dzięki odpowiednio dobranym medytacjom jestem w stanie to osiągnąć! Medytację zaczynam codziennie o 5 rano, ponieważ DLA MNIE jest to najlepszy czas. Jest to czas na moje bycie ze samą sobą, na moją autoterapię. 

Terapia dla umysłu

Nie bez powodu pierwszą rzeczą, którą robimy na spotkaniach czytania Kronik Akaszy, jest właśnie medytacja. Żeby umieć czytać Kroniki Akaszy, należy przede wszystkim umieć wchodzić w stan medytacji. Dlatego właśnie wszystkim polecam to narzędzie, ponieważ dzięki niemu nasza wiedza przechodzi z głowy na poziom serca.

Rodzaje medytacji

Istnieje mnóstwo rodzajów medytacji. Są medytacje prowadzone, które możecie znaleźć na YouTube, są medytacje Jogi Kundalinii… Ja od wielu lat praktykuję medytację buddyjską. Żeby robić takie medytacje, należy dostać od swojego nauczyciela lung, czyli specjalne pozwolenie. Medytacje buddyjskie oczyszczają oraz oddziałują bezpośrednio na karmę i umysł. Natomiast na YouTube znajdziecie bardzo dużo medytacji, które pomogą wam wyjść z waszego stanu. Wszystkie osoby, które chcą osiągnąć szybkie efekty w terapii, zachęcamy właśnie do medytowania oraz do robienia afirmacji i dekretów. Jest to pierwszy krok do pracy ze swoją podświadomością.

Cel medytacji

Bardzo ważną kwestią jest, żeby medytacja miała cel. Zanim znajdziecie odpowiednią dla siebie medytację, musicie ustalić, do czego dążycie. Czy chcecie nauczyć się odpuszczać, wybaczać, zapominać, czy przyciągać? Istnieją nawet specjalne medytacje na odchudzanie – to, że nasze ciało nie wygląda tak, jak byśmy chcieli, jest efektem tego, że tak steruje nim nasza podświadomość! A żeby przeprogramować podświadomość, potrzebna jest też medytacja. Stanowi ona narzędzie, które przyspieszy ten proces lub, w niektórych przypadkach, umożliwi. 

Medytacja pozwoli ci osiągnąć swój cel

Medytacja to taki czas, kiedy jesteśmy sami ze sobą. Jak często powtarzam – tak naprawdę mamy tylko siebie i powinniśmy być dla siebie najważniejsi. I jest to kolejny powód, dla którego wszyscy, którzy chcą osiągnąć swój cel, powinni medytować. Jeśli będziecie zgłębiać temat, to być może, tak jak ja, znajdziecie kiedyś swojego nauczyciela. Do tego czasu – polecam korzystać z medytacji dostępnych na YouTube. Jestem przekonana, że mogą wam one pomóc w wielu kwestiach.

Na naszej stronie https://szkolanumerologii.pl/medytacja/ znajdziecie wiele medytacji, które pomogą wam osiągnąć zamierzone cele.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też