Poczucie niespełnienia kiedy ma się wszystko… Jak to możliwe?

Przyszła do mnie kiedyś kobieta, około 45 roku życia. Aby nie ujawniać jej prawdziwego imienia, nazwijmy ją Krystyna.

Krystyna opowiedziała mi, że jej życie jest niby OK – ma męża, trójkę dzieci, współpracuje z firmą, która organizuje różne rzeczy dla innych i… zupełnie nie wie dlaczego, ale czuje, że ma depresję i odczuwa brak spełnienia. 

Co jest ze mną nie tak? Przecież nie mam żadnych problemów

Podobne uczucia towarzyszą nie tylko Krystynie. Jest to tak naprawdę bardzo częsty problem. To jest dość paradoksalne, ponieważ gdy widzimy osobę z problemami, które społecznie są uznawane rzeczywiście jako PROBLEM, np. brak pieniędzy, jesteśmy chorzy, mamy trudne ciało czy nie możemy mieć dzieci, to wtedy udajemy się do terapeuty z KONKRETNYM PROBLEMEM.

Natomiast okazuje się, że jest bardzo dużo osób, które mają “wszystko” – mają fajne ciało, są zdrowe, uprawiają sport, nie mają problemu z alkoholem, dbają o siebie, w małżeństwie jest ok, dzieci niby ok, nie ma do czego się przyczepić… A jednak coś w trawie piszczy… 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Baza numerologiczna jako charakterystyka osobowości

Pierwsza rzecz, którą w takiej sytuacji wykonuję to zajrzenie w opis numerologiczny takiej osoby, aby zobaczyć kim w ogóle ta osoba jest i z czego takie problemy mogą wynikać.

Krysia okazała się być numerologiczną Trójką i Czwórką z dnia, a jej cele życiowe zostały tak określone, że jest w służbie innym.

Co to oznacza i jak można było pomóc Krystynie?

Twórcza natura 3. numerologicznej

To na co trzeba zwrócić uwagę u Trójek numerologicznych to udostępnienie im przestrzeni na realizację swojej potrzeby spełnienia TWÓRCZEGO. Pracując jako numerolog czy numeroterapeuta, w takim wypadku należy dopytać, co taka osoba (jak moja klientka Krystyna) robi twórczego, dla siebie.

Nagle okazuje się, że Krystyna uwielbia szydełkować, lepić z gliny, bardzo lubi wykonywać wszelkie manualne prace, kiedyś malowała obrazy… Natomiast teraz w ogóle już tego nie robi! 

Dlaczego? Ponieważ jej pełne zaangażowanie w pracę DLA KOGOŚ i spełnianie się w pracy DLA KOGOŚ, oraz zaangażowanie w wychowywanie dzieci (mąż pracuje wyjazdowo, więc nie ma możliwości by pomagał bardziej), powoduje, że Krystyna zupełnie odstawiła na bok aspekt twórczy, który pozwalał jej na odnajdywanie siebie. Kiedy mąż przyjeżdża – Krystyna poświęca się mężowi, bo w końcu nie widują się na co dzień, więc on tego wymaga… Nagle okazuje się, że Krysia zupełnie nie ma przestrzeni do tego, żeby robić coś DLA SIEBIE.

Rozwiązanie problemów z cierpieniem u Trójki

Numerologia zakłada, że każda trójka numerologiczna, która jest niespełniona twórczo – będzie cierpieć. Rozwiązaniem, które zaproponowałam Krystynie na sam początek to pisanie pamiętnika, żeby zaczęła codziennie opisywać co się u niej dzieje. Czwórka z dnia u Krystyny spowodowała, że Krystyna zatopiła się w pracy zawodowej i teoretycznie, spełniała się na tym polu, bo szefostwo było z niej bardzo zadowolone. Natomiast ona, sama z siebie – nie do końca. Dlaczego? Bo nie była to praca zgodna z jej indywidualnym planem duszy.

Krystyna po pewnym czasie terapii zaczęła pisać wiersze. Otworzyła się. Mimo, że na początku wydawało się, że nie ma na nic czasu, to przy naszej wspólnej organizacji Krysia zaczęła znajdować również czas dla siebie. Powoli, małymi kroczkami Krystyna zaczęła malować, szydełkować, wyznaczyłyśmy sobie krótkie okresy czasu – pół godziny czy godzinę dziennie. Aktualnie Krystyna znajduje dla siebie nawet do 1,5 godziny czasu dziennie na to, by oddać się swoim pasjom. W trakcie tego czasu robi rzeczy typowo DLA SIEBIE – ćwiczy jogę, biega, maluje, tworzy…

Praca z depresją zakończona sukcesem!

Dzięki rozpoczęciu pracy z potencjałem twórczym Krystyny, naszej numerologicznej Trójki, udało nam się dojść do momentu, w którym Krysia sama stwierdziła, że już nie odczuwa depresji, nie czuje się samotna i nieszczęśliwa. Zaczęła znowu odczuwać poczucie spełnienia. 

Spełnia się nie tylko w pracy, w tym w czym jest dobra zawodowo, ale także twórczo, w tym, co lubi.

Jak pracować z depresją?

Powyższy przykład pokazuje nam, że w zależności od naszej charakterystyki, naszego planu duszy, dla każdego depresja będzie czymś zupełnie innym i zupełnie innych metod należy użyć, by z tej depresji wyjść. Nie ma niestety uniwersalnego sposobu, który pomoże każdemu, ponieważ każdy z nas jest inny i ma wyznaczoną inną ścieżkę. Nie powinniśmy jednak zamykać się na to, co jest dla nas istotne, jakkolwiek błaho może to być oceniane przez innych. Wyznaczone nam ścieżki nie są uniwersalne. Podążajmy swoją drogą, bo tylko wtedy będziemy odczuwać poczucie spełnienia, wyznaczając własne ścieżki, a nie podążajac za tym, czego oczekują od nas inni.

Czujesz, że potrzebujesz wsparcia?

A może chciałbyś/chciałabyś rozpocząć pracę z numerologią i pomagać innym?

Skontaktuj się ze mną: biuro@olgastepinska.pl

Komentarze (2)

  1. Danuta pisze:

    Ciekawa historia ,myślę że jest wiele kobiet w podobnej sytuacji.Jeszcze dwa lata temu nie miałam czasu dla siebie,ale poszukałam stron o medytacji i zmieniłam podejście do życia ? Bardzo podoba mi się numerologia, chłonę wszystkie Twoje ? filmiki Dziękuję ,że Jesteś ♥️Pozdrawiam?

    1. Team Szkoły pisze:

      Cudownie, bardzo się cieszę, że jesteś!

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska