3 stopnie Reiki

.

Cytując Bogusię Andrzejewską ,,Reiki to jedna z najlepszych rzeczy jaka mnie spotkała w życiu’’. Dzisiaj podzielę się z Wami tajnikami niezwykłej sztuki, jaką jest Reiki. Na wstępnie opowiem Wam historię swojego pierwszego spotkania z tą techniką, a także krótko ją scharakteryzuję. Przedstawię Wam również 3 stopnie inicjacji, opisując każdy z nich w przejrzysty dla Was sposób.

Zapraszam na filmik.

Do przeczytania:

Był taki czas w moim życiu, w którym poczułam, że metody pracy z emocjami, myślami, świadomością oraz podświadomością to za mało. Dlatego zaczęłam poszukiwać czegoś więcej. W trakcie tych poszukiwań natrafiłam na temat energii Reiki i od razu wiedziałam, że to jest to, czego poszukuję.

Reiki

Energia Reiki jest głęboko uzdrawiającą energią życiową, którą wykorzystuję do leczenia pacjentów stacjonarnie lub na odległość. Stacjonarny zabieg Reiki wygląda tak, że prowadzący zabieg łączy się ze źródłem Reiki, a sam jest tylko i wyłącznie kanałem ,przez który przechodzi życiowa energia. Zabieg wykonuję na stole do masażu, podkładam ręce pod głowę i mówię: Poproszę o Reiki dla (tutaj podajemy imię i nazwisko osoby, której wykonujemy zabieg). Wtedy łączę się ze źródłem Reiki, otrzymuję energię życiową dla tej konkretnej osoby i przekazuję ją poprzez moje dłonie.

3 stopnie Reiki

Ja jestem po tej tradycyjnej szkole Reiki od Usui, w której mamy trzy stopnie.

Pierwszy stopień

Na pierwszym stopniu mamy cztery inicjacje, wyrobienie tego stopienia trwa pół dnia. Inicjować mogę zdalnie, lecz bardzo często jest tak, że ludzie przyjeżdżają do mnie do domu i spędzamy razem cudowny dzień. Jemy pyszny obiad oraz dużo rozmawiamy, jest to niesamowita przygoda dla naszych dusz. Pokazuję wtedy, jak już można pracować po pierwszym stopniu Reiki. Tłumaczę, na czym polegają oczyszczenia, mamy do tego również skrypt. Całość kończy się wręczeniem kwiatów i dyplomu.

Drugi stopień

Na drugim stopniu Reiki jest tylko jedna inicjacja więc trwa znacznie krócej. Chociaż, gdy inicjacja jest prowadzona przeze mnie stacjonarnie w moim domu, to i tak świętujemy razem, tak samo jak po ukończeniu inicjacji pierwszego stopnia. Natomiast na drugim stopniu Reiki nadaję swoim uczniom znaki, które dają umiejętność wpływania na rzeczywistość. Dzięki nim możesz wspierać zarówno siebie jak i bliskich.

Trzeci stopień

Na trzecim stopniu Reiki, stopniu mistrzowskim, obowiązuje ta sama zasada. Natomiast stopień mistrzowski już predysponuje Cię później do tego, żebyś mógł/a samodzielnie robić takie inicjacje innym. Moi uczniowie, których inicjowałam tworzą klub przyjaciół Reiki. Mają ze sobą kontakt poprzez grupę na Facebook’u i gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jego bliscy, wtedy cała grupa go wspiera wysyłając energię Reiki.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

1 komentarz
  1. Jesteś świetna w tym co robisz, powiedz proszę czy pomożesz starszej Pani czyli mnie mam 70 LAT i coś mało szczęścia życiowego, ciągle pod górę ciagne ciężar. Chcę to zmienić na koniec życia, będzie to jeszcze długi CZAS ale niech będzie szczęśliwy. POZDRAWIAM ELŻBIETA Z WARSZAWY

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też