Odczytywanie energetycznego przepływu życia za pomocą technik Reiki.

Dzisiaj będziemy mówić o pięknej energii Reiki. Na początku zastanówmy się, czym jest energetyczny przepływ życia w kontekście Reiki. Myślę, że już wszyscy wiemy, że nasze ciało fizyczne to jest jedno, ale mamy też ciało energetyczne. Mamy kanały energetyczne, główny kanał energetyczny płynie wzdłuż naszego kręgosłupa. I bardzo często w naszym życiu wydarzają się trudne sytuacje, bo coś jest nie tak w naszym polu energetycznym. Kiedy robimy zabieg Reiki, które jest wręcz przepięknym przeżyciem zarówno dla tego, który wykonuje zabieg, jak i dla tego, który otrzymuje zabieg. Jednym z celów ww. zabiegu jest właśnie to, żeby harmonizować energetycznie nasze ciało. Czyli pracujemy nad czakrami, sprawdzamy, gdzie mamy zastoje energetyczne, gdzie mamy coś do oczyszczenia. Oczywiście jesteśmy w stanie te wszystkie rzeczy pouwalniać w zabiegu Reiki, trwającym mniej więcej 45 minut – do 1. godziny. Możemy też wysyłać energię. Natomiast, żeby zrobić prawdziwy, głęboki zabieg energetyczny, to raczej doradzam, żeby to był zabieg stacjonarny.  

Co musisz wiedzieć o Reiki, czyli jakie są podstawy? 

Przede wszystkim w Reiki nie trzeba wiedzieć, tylko Reiki trzeba czuć. To jest podstawa. Uczę tego podczas warsztatów Reiki, które organizuję w lipcu, gdzie uczę i pokazuję, jak przeprowadzać takie zabiegi, ale najważniejsze co robię, to inicjuję. Każda osoba, która dostała inicjację pierwszego stopnia – już może taki zabieg wykonać.  

Mamy 3 stopnie Reiki, bo jestem po tradycyjnej szkole od Usui. Pierwszy stopień Reiki – po tym możesz działać, jak masz ciało człowieka pod dłońmi, bo masz aktywowane dłonie. Drugi stopień Reiki, gdzie już wprowadzam Ci znaki. Trzeci stopień Reiki to już jest stopień mistrzowski. Możesz się spotkać z czymś takim jak symbole Reiki, ale to są po prostu znaki Reiki, które otrzymujesz, z którymi jesteś połączony i których możesz używać po drugim stopniu inicjacji. 

Jak rozpocząć odczytywanie emocji za pomocą energii Reiki?  

To wymaga praktyki, nie wiedzy, tylko praktyki, ponieważ każdy człowiek, który chce pracować z energią Reiki powinien swój czas przy stole odstać. Pamiętam, że jak się uczyłam pracować z Reiki, miałam kilka zabiegów stacjonarnych dziennie. Ty się musisz nauczyć tego, jaka informacja z ciała kogoś, komu robisz Reiki, przychodzi do Ciebie. Co masz z tą informacją zrobić? Co ona oznacza? Bardzo dużo osób, które pracują z energią Reiki, w pewnym momencie otwiera się na to, że podczas zabiegu dostaje dodatkowe informacje. To jest kanał wiedzy. Jak uczę czytania Kronik Akaszy, mówię dużo własnie o tym kanale. To jest taki kanał, że po prostu WIEM. To wynika z doświadczenia. Czyli, jeżeli chcesz naprawdę robić dobre zabiegi, musisz sporo praktykować. Pierwszy i drugi stopień posiada wiele osób.. Bardzo dużo robię inicjacji. Zapraszam Cię na wyjazdy w

lipcu. Wtedy, poza inicjacją, przez 4 dni spędzasz w energii Reiki, przechodzisz te szkolenia. Nie tylko ze mną, bo do współpracy zapraszam mistrzów Reiki, którzy prowadzą zajęcia i mogą Ci pokazać różne rzeczy, między innymi praktycznie, jak robi się taki zabieg. Co roku w lipcu są organizowane Wyjazdy Reiki. 

Super jest praktycznie ćwiczyć odczytywanie energetycznego przepływu życia. Nie oczekuj cudów. Otwórz się na to, że może Cię to zaskoczyć. Kilkanaście razy miałam taką sytuację, że zrobiłam komuś zabieg i wydawało się wszystko normalnie, a nagle okazywało się, iż zabieg spowodował przepiękną transformację w czyimś życiu. Nie wolno tego oczekiwać, ale trzeba być na to otwartym, że naprawdę po kilku pełnych sesjach można zauważyć poprawę swojego życia. Zabieg trwa do godziny, później Ty z tym jesteś i możesz od razu wyjść i zaprzepaścić wszystko, co Tobie reikowiec wykonał w trakcie zabiegu. Ale ja zawsze wplatam podczas zabiegów w podświadomość (to z dwójki Reiki) już afirmację i później zapisuję ją człowiekowi, proszę, żeby przez ten tydzień (mniej więcej co tydzień powinny się odbywać zabiegi) – pozostawał z tymi afirmacjami w sobie. Zdecydowanie warto otworzyć się na to, co się może wydarzyć. 

Jakie korzyści może przynieść regularne praktykowanie energii Reiki? 

Przede wszystkim praca z podświadomością na poziomie afirmacji, na poziomie wizualizacji jest extra. Na przykład ja robię takie zabiegi przeniesienia w czasie, czyli możemy dzięki Reiki zobaczyć swoje poprzednie życia. Co jest ciekawe, możemy ujrzeć swoje następne wydarzenia w naszym życiu. To wszystko zależy od otwartości człowieka, któremu się robi zabieg. Zawsze po zabiegu dbamy o to, żeby człowiek był wyciszony, porządnie zrelaksowany i najważniejsze, żeby był zharmonizowany, jeśli chodzi o pole energetyczne. Dobry reikowiec będzie umiał zharmonizować energię, o to nam w tym wszystkim najbardziej chodzi. To jest po prostu mierzalne. Po zabiegu wstajesz i czujesz się inaczej. I to ma wpływ na Twój dzień, na Twój tydzień i w konsekwencji na całe życie.  

Oczywiście zdarzają się błędy i jest bardzo dużo pułapek, czyli musimy wiedzieć, czego unikać pracując w polu energetycznym z energią Reiki. Spotkałam się kilka razy z tym, że ludzie nie mieli wystarczającego doświadczenia i wpisywali swoje tematy. Czyli mieli jakiś problem ze sobą i robili projekcję na klienta. Po prostu trzeba mieć pokorę w sobie, być świadomym tego, z czym my pracujemy, bo przecież ludzie, którzy robią Reiki, też pracują nad sobą cały czas. I umieć to oddzielić. Można sobie zrobić samemu zabieg: co jest moje, a co jest naprawdę klienta? Tak więc na wszystko jest metoda. Zapraszam do tego, żeby poznać sposoby na codzienne przebywanie w energii Reiki, bo wszystkich, których inicjowałam, zapraszałam, by codziennie robili sobie albo komuś zabieg. To jest bardzo ważne, żeby nauczyć się bywać w tych przepływach. Masz wolną chwilę łączysz się z energią Reiki, wypełniasz się energią Reiki i tym samym się doenergetyzowujesz. Jeżeli nie masz inicjacji Reiki, a temat z Tobą rezonuje, to myślę, że w Twojej okolicy znajdziesz kogoś, kto takie zabiegi wykonuje i chociaż raz w tygodniu postarasz się tam być i napełniać się czystą, błogą energią, która harmonizuje, wspiera, która jest po prostu przepiękna. 

Czy każdy może robić zabiegi Reiki? 

Nie wiem, ale każdy może zostać zainicjowany i spróbować. Dlatego ja mam bardzo dużo cierpliwości i pokory w sobie, żeby każdego, kto będzie chciał – w ten stan wprowadzać. Osobiście lubię inicjować stacjonarnie, dlatego zapraszam Cię na wyjazdy. Jeżeli chcesz zrobić inicjację online albo chcesz to wykonać z kimś innym – na mojej stronie Szkoła Numerologii znajdziesz moich Mistrzów, moje dzieci reikowe, które też mogą Ciebie inicjować – jeśli nie chcesz czekać do lipca.  

Niedawno dostałam pytanie, czy napiszę książkę o energii Reiki?  

Na razie kończę książkę o podświadomości. Proszę, dajcie mi chwilę. Na razie przeczytajcie to, co napisałam do tej pory, a jeśli faktycznie któregoś razu wyjdę w Kroniki i Mistrzowie powiedzą : “teraz czas na napisanie książki o Reiki”, to na pewno to zrobię 🙂

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska