Jak stworzyć dom pełen pozytywnej energii z pomocą afirmacji?

Na samym początku warto sobie uświadomić, czym dla Ciebie będzie harmonia w Twoim domu. I od razu odpuść sobie pomysł, że wszyscy w tym domu będą zawsze szczęśliwi. Z całego serca tego życzę, ale to jest niemożliwe, bo każdy człowiek przeżywa swoje zdarzenia, przeżywa swoją karmę, odrabia swoje lekcje. Więc musisz absolutnie pogodzić się z tym, że w Twoim domu będzie różnie. Jednak co zrobić, żeby sobie z tymi sytuacjami radzić? O czym myśleć, co przyciągać, żeby pomimo wszystkich trudności – z jakimi niewątpliwie każdy z nas się spotyka – w domu było ciepło, miło i pięknie? O tym właśnie dziś sobie opowiemy 🙂

Kluczowe zasady tworzenia afirmacji dla domu.

Po pierwsze, uświadom sobie, że tak naprawdę afirmujesz cały czas. Afirmacja to nic innego, jak Twoja regularna myśl. I my, stosując całą wiedzę na temat energii myśli, staramy się dbać o to, żeby przetransformować nasze myśli. Robimy to własnie przy pomocy “narzucanych” sobie afirmacji, zdań, pomysłów, które chcemy, żeby zaczynały w nas pracować. Natomiast bardzo ważne jest to, żeby uświadomić sobie, że tak naprawdę nie afirmujesz tylko robiąc trening afirmacji, którym napełniasz się, ale również afirmacjami wspierającymi pod tytułem “W moim domu jest harmonia”, “W moim domu każdy ma swoje miejsce”.
Pozwalamy sobie być prawdziwi. Pozwalamy sobie wspierać się. Dajemy sobie uwagę. Dajemy sobie bliskość i miłość. W naszym domu każdy może czuć się bezpiecznie. To są piękne afirmacje. Natomiast pamiętaj też o tym, że jeżeli masz lęk, że na przykład Twój partner wróci z pracy i będzie kiepska atmosfera, to w tym momencie też to afirmujesz. Dlatego tak bardzo trzeba uważać na to, czym zaprzątasz swoje myśli, o czym myślisz w momencie, kiedy tych myśli nie kontrolujesz do końca. I jeżeli chodzi o energię domu, to bardzo dużo o tym oczywiście mówią specjaliści od Feng Shui (jest też taka energia Chi – głównie się o niej mówi właśnie przy okazji Feng Shui). Natomiast naszym zadaniem jest dbać o to, żeby to Chi miało fajne przepływy, żeby nie było niczym zakłócane i żebyśmy my też z tego Chi w domu mogli korzystać. Dlatego zastanów się, czego chcesz od domu, wypisz to sobie, a następnie ułożymy afirmacje po to, żeby właśnie dane cele przyciągać. Natomiast bardzo ważna jest praca z myślami, które do Ciebie przychodzą same z siebie, w związku z Twoim domem, w związku z Twoim partnerem, z Twoją rodziną, itd. – żeby z takimi trudnymi myślami również pracować.

Jak tworzyć i wdrażać afirmacje w różnych przestrzeniach domowych.

Bez różnicy czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, to Twoje miejsce do mieszkania jest podzielone na pewne strefy, tak jest strefa, gdzie gotujemy, gdzie jemy, jest też strefa, gdzie śpimy, strefa, gdzie się myjemy. To co bardzo polecam to trenować przebywanie “tu i teraz” w konkretnym miejscu. Czyli, jeżeli jesteś w kuchni i gotujesz, wysyłaj pozytywną energię do tego, co robisz, czyli “gotuję z miłością dla mojej rodziny”, “przygotowuję zdrowe posiłki dla nas”, “dbam o to, żeby moja rodzina zjadała dobre pożywienie, żeby pożywienie dobrze służyło mojej rodzinie”. Jeżeli spędzamy czas wspólnie przy stole, to znowu zatrzymaj się na chwilę. Złap ten moment i powiedz sobie: “jak pięknie być razem”. Uważam, że przez to rozpada się bardzo dużo związków, że my nie skupiamy się na przyjemnych chwilach. A dokładnie tam trzeba dać pieczątkę – “Jak pięknie, że możemy jeść razem ten dobry posiłek”. Jeżeli jesteśmy w sypialni, to otwieramy się na to, że “w bezpieczny dla mnie sposób zasypiam”, “Cieszę się, że mam gdzie spać, doceniam to, że mam z kim spać”. To jest w ogóle bardzo częste, jak my przyciągamy partnera. Wizualizujemy sobie to, że ktoś koło nas śpi, jeśli oczywiście tego chcemy. Więc jeżeli już to mamy, doceńmy to. Łazienka, to jest piękne miejsce, żeby uwalniać. Po to idziemy do łazienki, żeby się z czegoś w dowolny sposób łazienkowy oczyścić, więc wtedy afirmujmy: “uwalniam się, oczyszczam się z tej energii”. I pamiętajcie, że afirmujemy przez cały czas, więc łap to w czym jesteś w domu, w ‘tu i teraz’. Na przykład “biorę prysznic, więc zmywam z siebie lęk, ból, żal, wstyd”.

Techniki afirmacji wzmacniające pozytywną energię w domu.

Jeżeli uda Ci się wypracować bycie w ‘tu i teraz’, to w ogóle kluczowe dla całego Twojego życia. Dlatego, że Twoje życie składa się z miliona elementów ‘tu i teraz’. I chodzi o to, żeby być ‘tu i teraz’ w konkretnym momencie. Naprawdę, zauważaj dobre rzeczy, które Ci się przytrafiają, np.” jak miło, że moja córka zrobiła to”, “jak pięknie, że mogłem sobie pozwolić na to, by kupić świeże kwiaty”, “Jak cudownie, że przyszli do mnie znajomi i spędziliśmy razem piękny czas”. Jeżeli szykujesz coś, bo na przykład jesteś amatorem gotowania czy pieczenia i zapraszasz gości, bo tak lubisz spędzać czas, ciesz się tym. Naprawdę skup się na tym: “jak cudownie jest mieć ludzi, dla których ja przygotuję posiłek”, “jak fajnie, że mogę upiec szarlotkę, którą wszyscy z apetytem zjedzą”. I w tej szarlotce będzie dużo więcej pięknej energii, Ty będziesz super, robiąc tę szarlotkę i ludzie, którzy ją zjedzą, też będą mieć tę extra energię, którą Ty w szarlotce zamkniesz. Dlatego skupiaj się na tym, co robisz i jeśli to jest dla Ciebie fajne, miłe, uświadamiaj to sobie, tworząc afirmacje.

Rola wizualizacji i intencji w praktykowaniu afirmacji.

Nie da się oszukać samego siebie. Najlepsi próbowali i polegli. Dlatego, jeżeli robisz coś i się denerwujesz w domu, np. czynności domowe, to prawdopodobnie masz kiepską intencję. Warto skupić się przez chwilę na tym, żeby uświadomić sobie, po co ja to robię, po co ja gotuję ten posiłek, po co ja zapraszam gości, jeśli mnie to stresuje. Rola intencji jest bardzo ważna i na przykład ludzie opowiadają mi po świętach, że “ile ja się narobiłam, ile to kosztowało czasu, pieniędzy, energii, wszystkiego, a goście i tak nie zjedli albo gościom i tak nie pasowało”. Tak, i teraz ja zadaję pytanie: “to po co to robisz?” I wbrew pozorom to jest bardzo trudne pytanie, więc od razu na to afirmacja: “pozwalam sobie zobaczyć prawdziwą intencję, z którą wykonuję jakąś czynność”. Wspaniałe ćwiczenie na poznanie siebie.

Porady dotyczące codziennego używania afirmacji w domu.

Mam jeszcze dla Ciebie taką ekstra poradę. Świetnie działa, jak wytapetujesz sobie dom pozytywnymi stwierdzeniami, czyli właśnie afirmacjami. I gdzie nie spojrzysz, to będziesz jakąś miał. Na przykład ja, jak jestem w procesie odchudzania, jak pracowałam nad tym, że chciałabym troszkę schudnąć, to wieszałam sobie na lodówce taką afirmację: “jem tylko to, co jest mi na ten moment potrzebne”. Albo “komponuję najzdrowsze, najlepsze dla mnie posiłki, które faktycznie dają mi energię, której teraz potrzebuję”. Albo – jeśli osoby mają tendencję do tego, że zajadają stresy, to dla nich będzie w kuchni taka afirmacja : “Czy naprawdę jestem głodny?” Odpowiadam sobie na pytanie, czy naprawdę jestem głodny. Inny przykład: w miejscu, gdzie spotykamy się z bliskimi, możemy mieć wszędzie takie hasło: ”Doceniam…”. Siedzisz z bliskimi, cieszysz się tą chwilą i od razu masz ściągę “doceniam…” i wtedy wpisujesz w swoich myślach to, co w tym momencie jest dla Ciebie ważne i czego chciałbyś najbardziej.

Przykłady afirmacji dla promowania harmonii i dobrobytu w domu.

Czasami przychodzą do mnie ludzie na konsultacje imienia wzmacniającego i wtedy mówię tak: “co by się wydarzyło, jakbyś złapał Złotą Rybkę?” Takie pytanie zadaję i ludzie odpowiadają: “chcę być szczęśliwa i spokojna”. I teraz, co to tak naprawdę oznacza? Co to znaczy, że Ty chcesz być szczęśliwa? Co oznacza, że chcesz być spokojna, czy w domu też chcesz odczuwać swój wewnętrzny spokój, chcesz, żeby w domu panował spokój? I dopiero jak sobie zdefiniujesz – wypełniasz się zrozumieniem i akceptacją. Pozwalam, aby mój dom wypełniała energia akceptacji, zrozumienia, miłości, błogości, itd. Bardzo przydatne są afirmacje, w których dodatkowo będziesz jeszcze wizualizować, że do Twojego domu, obojętnie w jakim metrażu, wpływa energia, o której mówisz i którą chcesz mieć. I całym sobą poczuj, że do Twojego domu i do Ciebie ta energia może wpłynąć. To działa naprawdę bardzo, bardzo….

Jak mierzyć efekty stosowania afirmacji w przestrzeni życiowej?

Jeżeli odrobisz pracę domową i nauczysz się afirmować (jeśli tego nie umiesz, to zapraszam Cię na kurs afirmacji, który jest na platformie – możesz go wykonać w dowolnym dla siebie czasie) i zaczniesz stosować dobre afirmacje, nie będziesz popełniał podstawowych błędów w afirmacjach, wtedy na przestrzeni czasu zobaczysz efekty. I nie czekaj na cud, to nie będzie tak od razu. To jest trochę tak, jak idziesz do siłowni, zaczynasz ćwiczyć, dbać o swoje ciało i po jakimś czasie widzisz efekty. Ale wtedy jak porównasz zdjęcie z pierwszego dnia w siłowni ze zdjęciem, na przykład po pół roku ćwiczeń, wówczas zobaczysz ten efekt. Podobnie jest tutaj, że dzisiaj masz trudną energię w domu, zaczynasz pracować z energią w domu, pracować nad sobą i powoli zmieniasz swoje życie. Nie ma oczywiście jakiegoś narzędzia, które by to mierzyło i nikt Ci nie powie, w jakim to będzie czasie. Natomiast, jeżeli się tego nauczysz i naprawdę będziesz stosować takie BHP myśli – z mojego doświadczenia wynika – efekty przychodzą bardzo szybko.

Wydałam też karty afirmacyjne. Tak więc, jeżeli nie umiesz jeszcze sam robić afirmacji i ciągle się zastanawiasz, czy to jest dla Ciebie dobra afirmacja czy nie, polecam Ci ww. karty. Tutaj na każdy problem jest dekret. Dlatego korzystaj po prostu z gotowca albo – tak jak powiedziałam wcześniej – naucz się samemu afirmować i korzystaj z tej wiedzy nie tylko w domu, a w każdym obszarze Twojego życia.

Było mi bardzo miło się tutaj z Tobą spotkać. Zapraszam oczywiście na stronę www.szkolanumerologii.pl, zapraszam na grupę na Facebooku. Zapraszam na Instagram, na Tiktok. Bądźmy w kontakcie.

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska