Symbole Reiki i ich znaczenie

.

Wiele osób dostrzega, jak niezwykle istotna w życiu jest energia. Stąd też popularność różnego rodzaju technik, które pozwalają na samoleczenie i uzdrawianie innych osób dotykiem, a nawet na odległość. Coraz więcej osób sięga po symbole Reiki. Jest ich kilka, a określenie charakterystycznych znaków pomaga wyciszyć umysł, skupić się oraz oczywiście ukierunkować energię. To kroki w kierunku rozwoju osobistego.

Symbole Reiki – zastosowanie

Reiki wywodzi się z Japonii. Jej celem jest pobudzenie i zharmonizowanie energii.. Dzięki temu umysł jest wyciszony, ciało odżywione, a człowiek szczęśliwszy. Reiki to inaczej przenikająca wszystko energia życiowa. Sam proces jej używania musi być zainicjowana przez mistrza, który uczy technik uzdrawiania. Wymaga to stosowania odpowiednich zasad. W efekcie w organizmie pacjenta zostanie przywrócona równowaga energetyczna poprzez usunięcie blokad, pobudzenie ciała. Główny zainteresowany może ten proces czy energię odczuwać jako nacisk, mrowienie lub też zmiany temperatury.

Cała mocy Uniwersum przyjdź do tego punktu!

Tak zwany pierwszy symbol jest wykorzystywany do kondensowania energii. Otwiera i zwiększa przepustowość kanały przekazu, jest barierą ochronną oraz pieczęcią. Jest używany przed rozpoczęciem każdego przekazu Reiki oraz dla wzmocnienia innych znaków. W ten sposób można zabezpieczyć mieszkanie czy samochód, ochronić się przed agresją oraz innymi przejawami zła. To symbol używany bez konieczności wcześniejszego pytania o zgodę. Można więc w ten sposób energetyzować pisma i listy urzędowe, pieniądze, rośliny i zwierzęta. Da się także rozwiązywać konflikty w oparciu o miłość i równowagę.

W Reiki symbole Cho Ku Rei będą przynosić wzrost mocy. Dlatego zaleca się, by stosować je przy każdym zabiegi i skupiać energię na konkretnym celu. Może to być wzmacnianie lub oczyszczanie aury, energetyzowanie posiłków czy leków, a także miejscowa ochrona.

Połączenie z pierwotnym idealnym wzorcem

Drugi symbol Reiki jest obdarzony inteligencją. Dzięki temu stosuje się go tam, gdzie jest taka potrzeba oraz można mu nadać takie funkcje jak zdejmowanie i usuwanie warstw emocji, innych blokad energetycznych, uzdrowienie myśli i emocji, oczyszczanie mentalne i wiele innych elementów, które usprawniają normalną cyrkulację energetyczną.

Znaki i symbole Reiki Sei He Ki będą dbać o zdrowie mentalne i emocjonalne. Interpretuje się jako oczyszczanie, ochronę i wyzwolenie z przywiązania. Jak widać, ich zastosowanie może prowadzić do usunięcia negatywnych emocji lub wspomnień. W efekcie działa uspokajająco, wzmianka kreatywność i afirmację oraz pozwala chronić aurę przed negatywnymi działaniami duchowymi w połączeniu z symbolem Czo Ku Rei.

Jestem jednością z Tobą

To znak złożony. Działa on poza czasem i przestrzenią, więc jest wykorzystywany do przesyłania energii Reiki na odległość. Można więc uzdrawiać nawet przeszłe zdarzenia, których negatywne skutki odczuwa się dziś. Tym samym odmienienie tego, co było i zmiana swojego stosunku do tych wydarzeń mogą być kluczowe na teraźniejszość i oczywiście przyszłość. W Reiki wierzy się bowiem w to, że wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i dlatego nie da się rozpocząć czy kontynuować proces bez wybaczenia sobie czy innym oraz poproszenia o to, by inny wybaczyli nam. Trzeci symbol pozwala również przygotować grunt pod przyszłe wydarzenia. Można je obdarzyć miłością, co gwarantuje im pomyślność.

Sam symbol Hon Sha Ze Sho Nen można interpretować wprost. Mówi: żadnej przeszłości, żadnej teraźniejszości, żadnej przyszłości. Będzie więc pasować do wszystkiego, co się wokół człowieka dzieje, co się już wydarzyło i co zdarzyć się może. Okazuje się, że na każdy z elementów mamy wpływ więc nawet na odległość można wysłać uzdrawiającą energię. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że symbol Hon Sha Ze Sho Nen musi być stosowany z Cho Ku Rei oraz Sei He Ki.

Tradycyjne znaki w codziennej praktyce

Tradycyjne symbole Reiki Usui to baza, która pozwala osiągnąć pełnię. Jest praktykowana poprzez rysowanie oraz wypowiadanie jonów. Dzięki temu można wyciszyć umysł oraz ukierunkować energię na konkretne działanie. Same symbole są efektem wieloletniego studiowania starych pism i sanskrytu przez Mikao Usui. I choć powstało wiele szkół Reiki i różnych wariantów, to niezmiennie warto sięgać po tradycyjne kursy i szkolenia, które wprowadzają do praktyki trzy znaki. To tak naprawdę ułatwienie dla uczniów, aby potrafili skupiać uwagę na tym, co naprawdę ważne oraz afirmowali myśli w konkretnym kierunku. I dlatego samą metodę czy sztukę porównuje się do popularnych w parapsychologii kluczy mentalnych. Symbole wprowadzają umysł w określony stan duchowy i energetyczny, a to z czasem daje pożądany efekt. Mistrzowie Reiki już na samo przywołanie znaku w pamięci od razu będą się wprowadzać w pożądany stan umysłu, a to prawo uniwersalne i możliwe do osiągnięcia przez każdego. Energią kieruje intencja więc o

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też

Dlaczego nasze karty do afirmacji są inne?

Dlaczego nasze karty do afirmacji są inne?

Pomysł zrobienia kart afirmacji pojawił się tak naprawdę w mojej głowie już dawno temu. Kiedy pracowałam jeszcze głównie stacjonarnie, to przychodzili do mnie klienci na zabiegi Reiki. Każdy taki...