3 najważniejsze pytania o Twój związek, pozwalające wznieść go na wyższy poziom
Udostępnij:
Opublikowano: 2 czerwca 2021
Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2022
Tworzenie związku wiąże się z deklaracją spędzenia przyszłości z drugą osobą na dobre i na złe. Dlatego warto przed tą deklaracją zadać sobie trzy najważniejsze pytania, dzięki którym już na starcie możemy uniknąć złego dopasowania, które często wychodzi zbyt późno. Zamiast przekonywać się na własnej skórze, sprawdź już teraz, czy jesteście w stanie stworzyć wspólnie zdrowy i pełen harmonii związek.
Zapraszam na filmik.
Do przeczytania:
Często przychodzą do mnie osoby, które już kilka lub kilkanaście lat tkwią w związku z osobą, z którą się nie dogadują. Pierwotne uczucie wyblakło i teraz męczą się ze sobą przez złe dopasowanie, a wcale nie musi tak być. Wystarczy, że podczas tworzenia związku zadasz sobie kilka pytań, aby uniknąć przyszłych rozczarowań.
Specjalnie dla Ciebie przygotowałam trzy najważniejsze pytania, dzięki którym dowiesz się, czy naprawdę jesteście sobie pisani. Dowiesz się, czy Wasze wspólne życie będzie usłane różami, czy będzie między Wami mnóstwo nieporozumień. Zapraszam Cię do lektury, która uświadomi Ci bardzo wiele na Twój temat, na temat Twojego partnera oraz Waszego przyszłego związku.
1. Wspólne cele
Pierwszym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć jest to, czy macie wspólne cele? Jest to bardzo ważne dlatego, że nawet jeśli jesteście zachwyceni sobą fizycznie, randki są wspaniałe i między Wami jest płomienne uczucie, to z czasem możecie się rozminąć, właśnie ze względu na brak wspólnych celów. Na przykład jedno z Was pragnie stabilizacji, chce mieć dom, psa i kredyt na trzydzieści lat, a drugie ma duszę podróżnika pragnącego ciągłego ruchu. Jego celem jest kupienie kampera i podróżowanie po świecie. W takim przypadku ciężko będzie pogodzić wszystko ze sobą.
Oczywiście można się nagiąć dla drugiej osoby i spróbować czegoś nowego, sprawdzić czy nam to pasuje, lecz niestety to rozwiązanie jest dobre tylko na jakiś czas. Na dłuższą metę będzie to bardzo męczące, ponieważ nie będą zaspokajane nasze Wspólne wewnętrzne potrzeby, tylko potrzeby jednej z dwóch osób. Dobry związek opiera się na wspólnym dobru, w tym wypadku na wspólnych celach, które budują nas i spajają ze sobą jeszcze bardziej.
W tym punkcie warto również dogadać się w kwestii religii, dla kogo jest ona ważna, kto chce chodzić do kościoła, a kto nie. Jeśli jesteście z innych wyznań, warto pomyśleć, co będzie z Waszymi dziećmi, które wyznanie przyjmą, czy będziecie je prowadzić na sakramenty, itd. Jest bardzo ważne, by ustalić to początku. Jeśli tego nie ustalicie, a chemia i hormony przeminą, będzie ciężko znaleźć Wam wspólny język.
Jeśli macie różne cele, każdy z Was chce czegoś innego od życia i wiecie to już na początku, to możecie ustalić, że spotykacie się tak długo, jak to możliwe, dopóki macie czas i ochotę, ale w pewnym momencie każdy z Was będzie mógł iść w swoją stronę. Gdy ustalicie to na początku, nie doświadczycie szoku i związanego z nim nagłego załamania, i nikt nie będzie czuł się oszukany. Będziecie przygotowani na taką ewentualność więc nie będziecie przeżywać tych wszystkich ludzkich dramatów.
Gdy na początku będzie wiadomo, że ktoś chce czegoś innego niż Ty, to będziesz mieć wybór. Czy zmieniasz się dla tej osoby i podejmujesz decyzję o życiu według wewnętrznych potrzeb drugiej osoby, czy jednak Twoja wewnętrzna potrzeba jest silniejsza i wiesz, że będziesz się męczyć w tym związku.Wydaje się to banalne, aczkolwiek mam wielu klientów, którzy tkwią w związkach 10-15 lat i po prostu się męczą, bo okazuje się, że tak naprawdę nie znają swojego partnera. Przez cały czas żyją swoim wyobrażeniem na temat drugiej osoby. Dzieje się tak dlatego, że na początku związku nie wyjawili swoich celów życiowych.
2. Wspólne zainteresowania
Świetnie mieć swoje własne zainteresowania. Natomiast będąc w związku ważne jest, aby mieć jakieś wspólne, czyli żeby był jakiś element wspólnego spędzania czasu. Tutaj znowu podam kontrastowy przykład: jedno z Was woli spędzać wolny czas na lenistwie, np. Leżąc na kanapie przed telewizorem, a drugie aktywnie, np. Jeżdżąc na wycieczki rowerowe. W tym układzie jedna lub druga strona będzie się męczyć spędzając wspólnie czas.
Gdy nie posiadacie wspólnych zainteresowań i nie wyjaśnicie sobie tego na początku, będzie Wam bardzo ciężko ze sobą wytrzymać. Będziecie się ze sobą mijać, a może nawet unikać. Dlatego warto ustalić, kto ma jakie zainteresowania i jak lubi spędzać swój wolny czas. Bardzo możliwe, że znajdziecie wtedy jakąś alternatywę, która będzie Wam odpowiadać. Wtedy unikniecie też niepotrzebnych rozczarowań wiążących się z oczekiwaniem co do drugiej osoby.
Bardzo ważne w związku jest również rozgraniczenie wspólnie spędzanego wolnego czasu w momencie, gdy spędzacie ze sobą bardzo dużo czasu, na przykład, gdy razem pracujecie. Każdy potrzebuje trochę przestrzeni dla siebie więc nie można popadać ze skrajności w skrajność, ponieważ to również rodzi nieporozumienia. Dlatego poza wspólnymi zainteresowaniami warto posiadać swoje własne, dzięki którym macie możliwość troszkę od siebie odpocząć.
Jednocześnie trzeba zachować równowagę. Jeśli Ty raz w miesiącu spotykasz się ze swoimi przyjaciółmi, to warto, aby Twój partner/ka również miał/a taką możliwość. Chodzi o to, aby ilość Twoich wyjść/wyjazdów znacząco nie przewyższała, ilości wyjść/wyjazdów Twojego partnera/partnerki lub co gorsza, nie odbywało się to jego/jej kosztem.Musi panować zasada sprawiedliwości, czyli powinniście być względem siebie fair.
Warto również znaleźć chociaż jedną rzecz, dzięki której będziecie wspólnie spędzać wolny czas i będzie to Wam w 100% sprawiać frajdę. Może to być nawet mała rzecz, jak wspólny spacer, oglądanie seriali na Netflixie, czy wspólne gotowanie. Znajdźcie coś, co pozwoli wybudować między Wami głębszą więź, zwłaszcza gdy nie macie dzieci. Dzieci samoistnie wytwarzają pomiędzy dwoma osobami głębszą więź, a w momencie gdy ich nie ma, sami musicie o to zadbać.
3. Pieniądze i Sex
Nic tak nie łączy dwojga kochających się ludzi, jak wspólna sypialnia. Przeprowadzono również badania, z których wynika, że parom, które nie mają wspólnej polityki finansowej trudniej jest stworzyć długi i trwały związek. Natomiast ,z drugiej strony, kwestia finansowa jest do ustalenia między Wami. Niby to są banalne rzeczy, lecz wszystko zależy od waszej sytuacji, czy jesteście sami, czy macie dzieci na utrzymaniu, itd.
Dostaję od Was mnóstwo pytań dotyczących kwestii finansowych osoby z którą się związałam/em względem moich dzieci. Np. Wchodzę z kimś w związek i mam trójkę dzieci, jak to w ogóle ma wyglądać? Co się teraz wydarza, gdy dzieci mają ojca, a ja mam partnera? W jaki sposób mój partner powinien odnosić się finansowo względem mojego dziecka? To są naprawdę ważne szczegóły, które potrafią pogrzebać związek.
Musicie przede wszystkim ustalić już na samym początku, jak ma to wyglądać, ponieważ później jest mnóstwo nieporozumień na tej płaszczyźnie, prowadzących bardzo często do rozstania. Kochacie się więc musicie wspólnie ustalić tę kwestię, a później musicie zweryfikować te ustalenia, aby stworzyć długotrwały i szczęśliwy związek.
Poglądy się zmieniają, na przykład ja się bardzo zmieniłam i zaproponowałam mojemu mężowi, że się rozwiedziemy. Na początku byłam w nim zakochana i gdy wychodziłam za niego za mąż, był dla mnie całym światem, mamy razem wspólne dziecko więc to nas połączyło. Mieliśmy wspólne pasje i zainteresowania i wiele innych rzeczy, lecz w pewnym momencie ja się tak bardzo zmieniłam, tak bardzo poszłam w inną stronę, że musieliśmy się rozstać. Bo właśnie nie było tego elementu, wspólnego spędzania wolnego czasu.
Jak odnieść sukces? Czy istnieją jakieś metody przewidywania sukcesu? Numerologia a sukces – czy można to jakoś połączyć? Z takimi sprawami bardzo często przychodzą do mnie klienci. Ja wierzę, że … Czy da się przepowiedzieć sukces?