Cele i motywacja na 2021

Dlaczego wszyscy dookoła mówią, że stawianie określonych celów jest tak ważne i jak to zrobić żeby je osiągnąć?

Kochani z racji tego, że mamy początek roku 2021 to czas planowania. Uświadom sobie proszę:

Po pierwsze : jeżeli nie wiesz, dokąd płyniesz, każdy wiatr jest zły. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby określić, w którą stronę, w którym kierunku ma zmierzać twoje życie. Czego Ty chcesz. Co pragniesz i jak to osiągnąć. Jak Ty to widzisz.

Kiedy planować?

Początek roku jest bardzo dobrym momentem żeby zacząć planować. Dlatego, że przed Tobą jest 12 miesięcy i można sobie to wszystko poukładać. Jedną z technik obliczania w dziedzinie numerologii jest horoskop numerologiczny, który układam ludziom i po kolei planujemy, co w danym miesiącu można zrobić i  na co będą sprzyjające energie. I to jest pierwsza rzecz, którą fajnie byłoby zrobić. Ustalić: co ty chcesz w tym roku osiągnąć. 

I żeby to było łatwiejsze do zrealizowania dobrze jest, żebyś  i Ty,  i każdy inny człowiek, tu i teraz, odpowiedział sobie na pytanie: Gdzie chcę być za pięć lat. I gdzie chcę być za 10 lat. To jest ważne, żebyś umiał zobaczyć życie w  perspektywie. Czyli przykładowo: jeżeli jesteś człowiekiem, który zbiera rzeczy materialne, to ustal sobie, że za 10 lat będziesz, na przykład, miał coś. (konkretny przykład).

Jeżeli wolisz rzeczy inne niż materialne, na przykład chciałbyś podróżować, to ustal sobie, że za 10 lat będziesz już bogatszy o konkretne wrażenia podróżnicze.

Czyli stawiamy sobie konkretnie określony cel.

Na czym polega działanie Sekretu?

Ale nie wyznaczamy konkretnej drogi! Na tym polega sekret działania sekretu.

Spójrzcie na taki przykład: Jesteśmy w Warszawie i mówimy : Chcemy dojechać do Gdańska.

I to jest nasz cel: dojechać do Gdańska.

Nie musisz wiedzieć, jak (np. technicznie) tam dojechać, to nie ma znaczenia. Chcesz dojechać bezpiecznie i w jak najlepszym czasie do Gdańska . To jest twój cel.

Pamiętam, jak kiedyś strasznie gubiłam się w ustawieniach.  

Niby ustawiłam sobie te cele, ale mówiłam (sobie w głowie), no dobrze to ja chcę dojechać do Gdańska… i ja wiem jak to zrobić. Miałam dokładną wizję JAK to się ma zadziać.

Jeszcze tutaj skoczyć, i stanąć tam, a następnie tam….

I wtedy mój przyjaciel powiedział mi:

Jak ty dokładasz coś co chwila, to Wszechświat nie ma jak Cię prowadzić.  On cały czas mówi jak nawigacja:

– Przeliczam…. Przeliczam…. Przeliczam….

Rozumiesz? To jest bez sensu. Jeżeli masz w sobie zaufanie do Wszechświata,pozwól energii, aby cię prowadziła. Powiedz, że chcesz tam być.

I puść.

Na początek ZDECYDUJ, co ty chcesz osiągnąć

W listopadzie 2020 prowadziłam Kurs wewnętrznej przemiany przez medytację i okazało się, że przez połowę jednych zajęć tłumaczyłam uczestnikom dlaczego, trzeba to zrobić. A to była naprawdę świadoma, fajna grupa, i kilkoro z nich mówiło, że nie ma celu i że nie wie , dokąd zmierza.

Nic na siłę

Nie chodzi o jakieś cele na siłę. Ale jeżeli nie masz określonego celu, to żyjesz dzień po dniu. Jeżeli to cię kręci, jeżeli komuś jest z tym dobrze no to super. Jeżeli jednak nie czujesz spełnienia, bo o to spełnienie nam dzisiaj chodzi, to warto jest ustalić sobie cel.

Uwolnij się od lęku

Nie bój się!!! Od razu uprzedzam, żebyś się nie bał, jeżeli okaże się, że twój cel to jest tym samym, który miałeś 2 lata temu i dalej go nie osiągnąłeś.

Nie bój się!!! To znaczy, że jeszcze nie czas, żeby się to wydarzyło. Nieważne, ile razy upadniesz, ważne ,ile razy wstaniesz. Bez względu na wszystko, idziemy dalej. Chyba, że stwierdzisz, że to po prostu nie jest ci potrzebne. I idziesz w inną stronę.

Możesz zmienić zdanie

Świadomie stawiasz sobie nowy cel. Rezygnujesz ze starego celu.

Planuj bez oczekiwań

Bardzo ważna rzecz!!! Stawiamy cele, robimy na przykład mapę marzeń , planujemy różne rzeczy i puszczamy. Prosimy energię o pomoc. Nie sprawdzamy co chwila. Pozwalamy wykiełkować.

Wysokość Twojej poprzeczki

Kolejna rzecz to wysokość poprzeczki.  Nie możesz mieć jej za nisko. Kiedyś jeździłam konno i skakałam parkury, dlatego podam przykład konia, który skacze.

Nie warto ustawiać mu poprzeczki za nisko, bo on po prostu tylko troszkę podniesie nogę. Niczego nikt się nie nauczy.

Jak ustawimy ją za wysoko, to będzie ryzyko, że po prostu oboje na tę poprzeczkę wjedziemy i będzie tragedia.

Dlatego właśnie trzeba podnosić tę poprzeczkę stopniowo. Właśnie  taki sposób trenuje się konia. Podnosisz mu poprzeczkę o 10 cm, aż dojdziecie do jakieś konkretnej wysokości i zostawiasz. Mówisz :super jeździec i super koń !!! Cel osiągnięty.

Pamiętaj, że ta poprzeczka jest dla Ciebie. Zobacz, co umiesz i wymagaj od siebie ciut więcej. Na przykład: zarabiasz dzisiaj powiedzmy 7000 $ , a chcesz zarabiać minimum 9000 $. I to jest zdrowe podejście. Jeśli w ciągu roku zarobisz 15 000 $ to super, ale zakładasz odpowiednią wysokość poprzeczki.(Nie wywołujesz presji na 15)

Od razu uprzedzam, że  Podświadomość nie rozumie co to znaczy zarabiać 9000. W rozmowach w Podświadomością należy mówić językiem emocji. O tym będzie kolejny filmik. Teraz ważne jest to, żebyś zrozumiał/ła, że trzeba zaplanować, ustawić cele na miarę twoich możliwości.

Jak przyciągać?

Planowanie jest naprawdę super zabawą. Później zostawiamy i zaczynamy przyciągać. Układamy sobie fajną afirmację, robimy sprawdzone medytacje albo mamy swoją inną ulubioną metodę.

Jednocześnie pracujemy z przyciąganiem w sposób terapeutyczny czyli : przeprogramowujemy wzorce i sprawdzamy wibrację. Trzeba to zrobić, no bo skoro dzisiaj nie masz tego co byś chciał/ła, to znaczy, że albo masz wzorce blokujące albo że jesteś po prostu w niskiej wibracji.

Przyciągamy przez medytacje i przez afirmację i przez dekrety. I to jest ta część pracy z energią. Powoli i powoli, ale osiągamy.

Następnie przychodzi koniec roku tym wypadku 2020 roku, a Ty mówisz no udało się!!! no po prostu się udało!!! udało mi się zrealizować cele.  

Duzi planują

Zobaczcie, że wszystkie duże przedsiębiorstwa mają budżety roczne, plany, mają ustawione różne inne rzeczy. To nie jest przypadek. Tak działają duzi. Oni muszą mieć schematy według których to musi funkcjonować. Wyobraźmy sobie firmę, w której pracuje 1500 osób. To nie jest tak, że przychodzi sobie dyrektor rano do pracy i mówi : Niech każdy sobie coś tam porobi.

Zatem, Wy też tak nie róbcie. Bierzcie byka za rogi i ustalajcie sami ze sobą, jakie macie priorytety, jakie macie sukcesy, jakie macie cele. Niby się przejęzyczyłam, ale teraz myślę, że to dobrze zabrzmiało. Ustalcie ze sobą, jakie macie sukcesy. To też was wzmocni w planowaniu. I działamy.  Jeśli coś zabrzmiało niejasno, to piszcie w komentarzach.

Moja propozycja

Napiszcie w komentarzach, jakie sobie cele stawiacie. Twój komentarz przeczytam na pewno. Niech będzie gdzieś zapisane. Bo to już pierwszy krok motywacji.

Ściskam cię mocno i z całego serca życzę pomyślności.

I trzymam kciuki, żeby Ci się udało, bo zasługujesz. Obojętnie kim jesteś, zasługujesz na to, żeby Ci się manifestowało to, o czym marzysz.

Autor: Olga stępińska

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska