Dlaczego Sekret nie działa? #1

.

Cześć, obejrzałaś/eś film Sekret i wiesz o co chodzi w prawie przyciągania, lecz nie masz efektu? Zapraszam Cię więc na mój filmik. Mówię w nim o jednej z pułapek przyciągania. Wyjaśniam w nim, jak wyglądają pułapki podświadomości oraz jak nie dać się w nie złapać. Podaję tam również kilka prostych i praktycznych technik, jak zmienić swój sposób myślenia na lepszy. 

Zapraszam na filmik.

Do przeczytania:

Dzień dobry, mam dla Ciebie taki temat: Pułapka Przyciągania. 

O co w tym chodzi? Najprostszą a zarazem najszybszą drogą, aby zrozumieć prawo przyciągania, jest obejrzeć film ,,Sekret’’, który bardzo polecam. Natomiast obejrzenie tego filmu jest tylko wstępem do wiedzy, którą należy zgłębiać po to, by móc żyć w spełnieniu. Chodzi o to, że nakręcamy się na to, co chcemy mieć.

Możemy sobie tę myśl podzielić na kilka prostych kroków:

Poproś

Poproś o to, co chcesz mieć. W pierwszym kroku musisz wysłać swoją myśl do Wszechświata, aby mógł Cię usłyszeć. Nic skomplikowanego, lecz też nie do końca oczywistego. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ogromną moc mają nasze życzenia które wysyłamy w przestrzeń. Zatem wykonaj pierwszy krok w stronę swojego szczęścia. Pomyśl, o co chcesz poprosić wszechświat i po prostu poproś.

Poczekaj 

Chodzi o to, że pomiędzy tymi dwoma punktami potrzebny jest czas, który jest indywidualną wypadkową wielu składowych, które są w konkretnej sytuacji. Może być tak, że w danej sytuacji i czasie znacznie łatwiej przyciągniesz dobrego partnera niż dobrą pracę lub odwrotnie, u każdego jest inaczej. Więc odpowiedni czas jest bardzo istotny.

Czasami ludzie przychodzą do mnie i pytają, ile mniej więcej czasu potrzeba, żeby poznać fajnego partnera/kę? Odpowiadam, że nie mam zielonego pojęcia dlatego, że jest to bardzo indywidualna sprawa. To zależy od tego, ile masz wdruków oraz programów w podświadomości, które spowodowały, że tego nie masz.

Wizualizuj 

Jesteśmy na takim etapie, że chcemy mieć partnera. Zatem wyobrażamy sobie jak ten partner ma wyglądać.

Podczas sesji robimy wspólnie medytację w której wizualizujemy sobie, jaką partnerkę/a chcę oraz co mogę mu dać? Jest to bardzo ważne, żeby była wymiana myśli i energii, aby nie tylko oczekiwać ale również powiedzieć, co ja mogę dać.

Następnie poczekaj. Daj wszechświatowi czas, aby mógł zacząć działać. Nie sprawdzaj go, ani go nie ponaglaj, jak niektóre osoby, które sprawdzają co 15 minut stan konta oczekując ważnego przelewu.

Bądź cierpliwy oraz wizualizuj. Daj sobie przestrzeń na to, aby wszechświat mógł Ci to dać. Gdy już potrafisz to sobie wyobrazić i przenieść się w miejsce ,gdzie jest przyjemnie i błogo, pamiętaj o tym, że choć to mały sukces, nadal jesteś w ,,braku’’ więc uważaj, aby nie dać złapać się w tę pułapkę. 

Bądź cierpliwy oraz wizualizuj, daj sobie przestrzeń na to aby wszechświat mógł Ci to dać.

Kiedyś jedna z moich klientek miała taki pomysł, żeby założyć sobie dziennik wdzięczności. Powiedziałam jej, że to super pomysł, sama mam słoik wdzięczności. Lecz zarówno dziennik jak i słoik wdzięczności działa pod warunkiem, że Ty jesteś wdzięczny za to, co masz.

Można też wysyłać wdzięczność za to, że wyzdrowiałam/em, kiedy jesteś chora/y. Jednak to raczej nie zadziała. Choroba oznacza brak zdrowia. Trzeba więc uważać z takimi afirmacjami dlatego, że one tak naprawdę mogą pogłębić to, że Ty jesteś w coraz większym braku.

Jeżeli na przykład otwierasz się na pieniądze i wizualizujesz sobie, że leżysz w Dubaju i pijesz drinka z pomarańczą, to po takiej wizualizacji jesteś tylko zdenerwowana/y. Bo nie jesteś jednak w Dubaju, jesteś w Polsce, gdzie jest listopad, pada deszcz i to nie przypomina Dubaju. Więc w tym momencie taka wizualizacja może Cię co najwyżej zdenerwować. 

Pułapka braku

Chodzi o to, abyśmy nie wpadali w świadomość, że mamy czegoś za mało, lecz zauważyli to, co już mamy. Zobaczcie, jeżeli na przykład otwieramy się na pieniądze, to nie oznacza , że dzisiaj nic nie mamy. Wiem, różne są sytuacje, lecz tak naprawdę zawsze możesz zauważyć coś, co już masz.

Aby uniknąć pułapki braku zróbcie sobie listę rzeczy:

  • Które już osiągnęliście
  • Które już macie
  • Za które jesteście wdzięczni   

,,Bardzo ważne jest to, żeby przy wszystkich działaniach które robimy ze sobą, uważać na to, czy nie wpadam w brak.’’

Co posiadasz

Wypisz sobie to, co już masz. To jest bardzo istotne, aby móc z łatwością osiągać swoje cele. Na przykład, jesteś w biznesie, w którym potrzebujesz mieć jakąś liczbę klientów. Stawiasz sobie za cel, że chcesz mieć ich 100. Nieważne, czym się zajmujesz, chcesz mieć 100 klientów. Aby tego dokonać, musisz najpierw skupić się na tym, co masz. A masz aktualnie 10 klientów. 

Już jest fajnie, bo już coś masz. Wypisz sobie te rzeczy. Jeżeli przez cały czas będziesz się skupiać tylko na tym, czego nie masz to będziesz cały czas we frustracji, w ,,braku” i w tego typu energii. Wtedy nie przyciągniesz rzeczy, których potrzebujesz ponieważ nie wysyłasz odpowiednich sygnałów. Fizycy kwantowi świetnie tłumaczą to zjawisko. Zrozum więc, że jeżeli jesteś w ,,braku’’, to nie przyciągniesz tego, czego chcesz, albo przyciągniesz i się uzależnisz. Przyciągniesz partnera, który da Ci pieniądze ale zabierze Ci coś innego. Wtedy robi się błędne koło. 

Słoik Wdzięczności

Bardzo dobrym pomysłem jest założenie tzw. ,,Słoika Wdzięczności’. Wyznaczamy sobie specjalny słoik , do którego wrzucamy kartki z wypisanymi rzeczami, za które jesteśmy wdzięczni. Dzięki temu przyciągniemy do siebie więcej dobrych rzeczy. Wszechświat widzi nasze zadowolenie oraz wdzięczność więc będzie miał coraz większą ochotę nas obdarowywać.

Działa to na tej samej zasadzie, gdy sami mamy coraz większą ochotę obdarowywać osoby, które są najbardziej za ten prezent wdzięczne. Natomiast tych, co kręcą nosem lub wcale nie są wdzięczni z otrzymanego prezentu, nie mamy ochoty obdarowywać nigdy więcej. Tak też działa wszechświat.

Zatem zróbcie listy z pułapki “braku” oraz uświadomcie sobie, ile już macie i bądźcie za to wdzięczni. Dzięki temu podniesiecie swoją wibrację oraz wyjdziecie z pułapki “braku” więc przyciągniecie do siebie rzeczy, których pragniecie. 

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też