Dlaczego Sekret nie działa? #2

W poprzedniej części przedstawiłam podstawowe zasady działania prawa przyciągania. Część druga pokazuje, jak można kreować swój mały wszechświat za pomocą myśli. Pokazuje krok po kroku, jak określić swoje myśli, uporządkować je oraz jak je ukierunkować w najkorzystniejszy dla nas sposób. W tej części odkryjesz genialne narzędzie do pracy nad sobą, takie jak ,,Mała Mapa Myśli” oraz poznasz wzmacniającą ,,Medytację Ważności”.

Zapraszam na filmik.

Do przeczytania:

Dzień dobry kochani, bardzo często dostaję pytania dlaczego tak jest, że ja przyciągam… Przyciągam… I nic? Albo wydarzają się jakieś dziwne rzeczy? Pierwszą sprawą, którą należy sobie wtedy uświadomić jest to, o czym Ty tak naprawdę myślisz.

O czym myślisz?

Zastanów się dobrze, ile razy w ciągu dnia myślisz: 

Przyciągam fajnego mężczyznę/kobietę przyciągam i czuję, że on/ona jest już blisko. Cały świat mi sprzyja, uwalniam się od wątpliwości, przyciągam i otwieram się na fajnego mężczyznę lub kobietę, otwieram swoje serce na dobry związek.

A ile razy w ciągu dnia myślisz: 

Nigdy jej albo jego nie przyciągnę, nie podobam się tym, którzy podobają się mnie i odwrotnie. Przyciągam tylko tych ludzi z którymi nie chcę być. Będę do końca życia sam/sama. To się nigdy nie uda. Będzie mi źle, będzie mi ciężko. Ja nie chcę tego. Boję się, że będę sam/sama i tak już zostanie.

Żyjemy w polu informacji, które jest podatne na nasze myśli.

Prawo przyciągania

Czasami ludzie do mnie mówią: zobaczysz, że wspomnisz moje słowa, będę sam/sama na starość. Mówiąc i myśląc w ten sposób nic dobrego nie przyciągniesz. Na przykład, mieszkasz w bloku i masz życzenie, aby mieć dom. Zaczynasz już coś robić w tym kierunku, myślisz, ile masz pieniędzy, szukasz odpowiedniej działki, lecz nagle zaczynasz sobie myśleć, że dom to przecież bardzo duży wydatek, dużo pracy oraz organizacji itd.

Zaczynasz wtedy pracować swoimi wątpliwościami, swoim lękiem, swoimi schematami, programami oraz kodami podświadomości. Przez to utwierdzasz się w przekonaniu, że posiadanie domu jest czymś niebezpiecznym. Zatem podświadomość nie da Ci tego, bo dlaczego ma Ci to dać? Skoro Ty tak naprawdę tego nie chcesz.

Spójność myśli

Kolejną ważną rzeczą, którą trzeba sprawdzić jest to, jakie życzenia wysyłasz do wszechświata. Żyjemy w polu informacji, które jest podatne na nasze myśli. W pewnym momencie możesz zapragnąć stałego związku lub małżeństwa. Lecz z drugiej strony, myślisz, że chcesz się zabawić i mieć kogoś tak po prostu, na chwilę. Zatem nasuwa się teraz pytanie : jak bardzo pracujesz nad każdym z tych wzorców?

Może być tak, że ten wymarzony partner/ka i ten wymarzony związek jest już bardzo blisko. Lecz w momencie, gdy Ty znowu sobie powiesz: jeszcze raz chcę kogoś na jedną noc, wtedy pierwsze pragnienie odsuwa się od Ciebie. Nie może przyjść do Ciebie dlatego, że są dwa sprzeczne komunikaty. Więc uważaj, o czym marzysz.

Jedynie w teorii jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie nasze myśli, lecz aby osiągnąć to w praktyce, trzeba bardzo dużo medytować.

Mała Mapa Myśli

Jest to świetne narzędzie do monitorowania Twoich myśli, które łapią Cię w ciągu dnia. Gdy nie potrafisz określić swoich myśli lub chcesz popracować nad sposobem swojego myślenia, to naprawdę warto ją założyć. Nie potrzebujesz do tego niczego więcej niż kartki papieru oraz czegoś do pisania. Pod spodem zamieszczam dokładną instrukcję, jak wykonać swoją ,,Małą Mapę Myśli”.

  1. Pionową kreską podziel kartkę na dwie części. 

2. Następnie u góry kartki po jednej stronie kreski napisz: ,,Myśli Pozytywne” po drugiej zaś: ,,Myśli Negatywne’’. 

3. Notuj tam swoje myśli w ciągu dnia. Jeżeli łapie Cię jakaś myśl pozytywna lub negatywna, a Ty jesteś z nią tylko przez chwilę, to zaznaczasz ją jedną kreseczką po odpowiedniej stronie.

4. Natomiast jeśli jakaś myśl łapie Cię na dłużej i jakiś czas siedzi w Twojej głowie, potrafisz ją zwizualizować lub zafirmować, to zaznacz ją szlaczkiem po odpowiedniej stronie.

Na koniec dnia zobaczysz, o czym częściej myślisz. Mamy ogromną liczbę myśli dziennie, nie jesteśmy w stanie wszystkich skontrolować. Jedynie w teorii jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie nasze myśli, lecz aby osiągnąć to w praktyce, trzeba bardzo dużo medytować. Lecz w tym momencie nie ma to dla Ciebie znaczenia. Najpierw musisz łapać tylko Twoje prawdziwe myśli. Bo jeżeli jeszcze czegoś nie przyciągnąłeś, to znaczy, że myślisz w zły sposób.

Medytacja Ważności

Na moim kanale jest medytacja świetnie podnosząca wibrację. Zrób ją sobie i zobacz, jak widzisz siebie w porównaniu z innymi. Czy jesteś na równi z nimi, czy jesteś większy, czy mniejszy. Uświadom to sobie i zacznij działać.

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska