Jak poprawić swoje życie, czyli o rozmowie z Podświadomością

Ten post możesz obejrzeć w formie filmu lub poniżej przeczytać go, jeśli tak wolisz ?

Wersja dla preferujących czytanie:

Czy słowo podświadomość nie jest Ci obce? Zapraszam dziś do filmiku, w którym w pięciu krokach pokażę Ci, jak się do niej dobrać, jak z nią porozmawiać i jak zobaczyć, jakie masz wpisy w Swoim polu podświadomości.

Zapraszam serdecznie.

No to zaczynamy. Przed nami temat, który często pojawia się w trakcie spotkań indywidualnych i większych eventów, które prowadzę. Ostatnio, gdy prowadziłam wykłady z Prosperity dla studentów Szkoły Bałtyckiej padały konkretne pytania o podświadomość. O to, jak to w ogóle działa. Dlatego postanowiłam zebrać większość informacji w tym filmie.

Podświadomość jest siłą sprawczą

Podświadomość. To jest coś, co nam daje, albo nie. Jeżeli w życiu mamy tak, że chcemy mieć partnera, pieniądze, być zdrowym… a to nie idzie – to należy się zastanowić, dlaczego podświadomość nam tego nie daje? Jeżeli masz w podświadomości jakiś wpis, wdruk – jakkolwiek sobie to nazwiemy – który blokuje Ci osiągnięcie sukcesu, spełnienia, bogactwa itd… Jeśli taki wpis tam jest, to będzie to blokował. I mówimy zarówno o starych, jak i o nowych wpisach. Mówimy o wszystkim, co jest w nawykach twojego umysłu. Nie skupimy się dziś na karmie czy silniejszych energetycznych obciążeniach – tym się zajmiemy kiedy indziej.

Na ten moment skupmy się na tym, co Ty możesz sam robić. Co Ty możesz pomyśleć. Co ty możesz zobaczyć. Co ty możesz zaobserwować u Siebie, żeby Twoje życie przestało być tam, gdzie jest ciężkie.

Jak ludzie przychodzą do mnie na warsztaty, czy na sesje indywidualne, to często pracujemy z testem na poziom samooceny. W nim właśnie, między innymi jest pytanie: Na której płaszczyźnie życia jest Ci ciężko. Na przykład: mamy fajne związek, ale nie mamy za bardzo pieniędzy. Albo mamy i pieniądze, i fajny związek, ale nie mamy zbyt dobrze ze zdrowiem.

Jak obserwować Swoją podświadomość?

1. Notuj Swoje myśli

Ludzie przychodzą do mnie i mówią, że mają jakiś problem.

Uwaga! Bardzo ważne jest to, żeby nie włożyć człowieka w schemat. Czyli “jeżeli ty miałaś ojca alkoholika, to na pewno w tym życiu masz problem w związkach”. Bo wcale tak nie musi być. Relacje z rodzicami mogą się nam odbijać też na przykład na pieniądzach, albo w karierze zawodowej. Także nie można człowieka wkładać w schematy. Oczywiście, jak człowiek miał wybitnie trudne dzieciństwo, albo cokolwiek wiem o jego dzieciństwie, to łatwiej jest nam szukać tych programów. Ale to nie oznacza, że one będą brzmiały tak, jak mówią podręczniki.

Wróćmy do notowania swoich myśli. O co tutaj chodzi? Weźmy zeszyt. Normalny szkolny zeszyt w kratkę, jak kiedyś mi ktoś powiedział “do rachunków”. Mamy ten zeszyt, w którym piszemy co myślimy na dany temat. Na przykład, jeżeli powiedzmy pracujesz w takim miejscu, gdzie wymagana jest wizyta u klienta, nawet taka telefoniczna. I teraz co Ty czujesz, jak masz tam zadzwonić? Czy masz opór? Jak masz t,o go opisz. Jak masz iść na randkę, to co się z Tobą dzieje? Złap te myśli. Złap to, bo to są Twoje problemy. W momencie, jak się denerwujesz, w momencie, jak o tym myślisz, to wtedy te programy się uruchamiają. I możesz je zaobserwować – notuj myśli.

2. Zadawaj sobie pytania

Co Tak naprawdę Ja uważam o…?
Dlaczego Ja nie mogę osiągnąć sukcesu finansowego?
Dlaczego Mój partner ciągle tak się zachowuje?

I teraz bardzo ważna rzecz! Nie szukamy wad partnera, ani pracy, którą wykonujemy. Szukamy w Sobie DLACZEGO JA się tak czuję? JAK JA się w ogóle czuję? Na przykład, weźmy mocny temat: Mamy męża, który nas upokarza. No to czuję się upokorzona, czuję się nie dość dobra, czuję się nieatrakcyjna, czuję się za gruba… i teraz przechodzimy płynnie do następnego punktu:

3. Obserwuj komunikaty od innych

Nie chodzi tylko o to, co Ci mówiła na Twój temat Twoja matka, która na przykład powiedziała Ci że Ty nie umiesz piec ciast i Ty nigdy nie próbowałaś. Nie, to nie o to chodzi. Chodzi nam o to, żeby wyłapać, jaki masz feedback z przestrzeni. Na przykład robisz jakąś usługę, weźmy taki przykład tym razem: Jesteś makijażystką i robisz komuś makijaż. I ten makijaż powiedzmy kosztuje 150 zł. Robisz ten makijaż i nagle klientka Ci mówi: Nie, no proszę pani , ja tyle nie zapłacę. To jest nasz komunikat. Nie oceniaj tej klientki, bo ona przyszła tylko po to, żeby Ci to pokazać. Zastanów się DLACZEGO ona Ci tak powiedziała. I dalej: Czy w Sobie nie masz takiego programu, który mówi: może moja usługa kosztuje za dużo.

Bo wiecie, teraz jesteśmy tacy modni, tacy naładowani tym, że nasze produkty są super, że my jesteśmy super i w ogóle… i że to jest podstawa do tego, żeby żeby mieć ten biznes. I to jest ok, pod warunkiem, że w podświadomości nie masz blokad. Bo jeśli w podświadomości uważasz, że Twoja usługa jest zbyt droga, to będziesz miał problem ze sprzedażą. Nie dlatego, że ona jest za droga, bo na rynku są różne ceny i to zależy od wielu, wielu czynników. Ale dziś nie o tym! Chodzi o wyłapanie tego, co mówią o Tobie inni. Komunikatu, z jakim ludzie do Ciebie przychodzą.

4. Sprawdź , jakie masz oczekiwania wobec innych

Rzadko to robię, ale teraz podzielę się z wami moją osobistą historią. Uświadomiłam sobie, że miałam taki pomysł – jeszcze w pierwszym małżeństwie – że powinnam mieć takiego męża, który będzie zarabiał dla mnie pieniądze. A ja jestem z natury swojej pracowita, więc otworzyliśmy razem pierwszą firmę. Czas płynął i w pewnym momencie złapałam się na tym, że mam wobec tego męża oczekiwania, że on mi da pieniądze. Jak odkryłam, że ja mam takie oczekiwania wobec mojego męża, to było dla mnie niesamowicie wyzwalające. Powiedziałam sobie okej, no to teraz pracuję nad tym, żeby nie mieć oczekiwań.

Bardzo często jest tak, że jak my mamy oczekiwania wobec partnera, pracodawcy, kota… kogoś tam… to oznacza, że my tam mamy deficyty. I to jest kolejny punkt, który trzeba zapisać. Wszystko, co tutaj omawiamy trzeba zapisywać!

Jak już odkryję, że oczekuję, że mój partner będzie teraz zarabiał i kupi mi adres w bloku i mały Fiat (jak śpiewałaTrojanowska ), to teraz chodzi o to, żeby się uwolnić od tych oczekiwań. Żeby powiedzieć: Ok. Włączam sobie trening samooceny, podnoszę wibracje i teraz Oleńko będziesz zarabiać sama na siebie… bo jesteś wykształcona, bo to, bo tamto… i napełniasz się wiarą w to, że nie musisz liczyć na to, że partner Ci coś da, czy pracodawca, czy ktoś inny. Tylko napełnisz się tym Sam z Siebie. Pracujesz nad Swoimi deficytami. Możesz je mieć po ojcu alkoholiku, po matce histeryczce, czy po trudnej sytuacji w przedszkolu na konkursie. Nieważne skąd je masz – w tym ćwiczeniu to nie jest ważne. Skupiamy się nie na tym skąd je mam, tylko jak one brzmią.

Sprawdzasz czego Ty oczekujesz wobec świata

5. Afirmacje wkurzające

Jak nie możesz znaleźć tych blokujących programów, jak cały czas nie trafiasz w te punkty, których tu szukamy, przykładowo: jak nie jesteś bezpieczny finansowo, to tam jest wiele programów, które wystarczy wykasować i już będzie okej. Tylko w tym jest najczęściej więcej punktów więc ileś rzeczy tam wychodzi z poprzednich 4 kroków, ale niekoniecznie wszystkie.

I teraz o bierzemy te wkurzające afirmacje. Na przykład może być taka: Jestem bogaty, jeżeli nie jesteś bogaty… Albo Jestem zakochany, albo Jestem kochany, albo Jestem szanowany, albo Jestem dobrą matką, albo Jestem szczupła. Wywalasz tę afirmację przed Siebie i się denerwujesz.

Pozwalasz sobie na to, żeby te emocje do Ciebie przychodziły. Nie pracujesz z emocjami. Te emocje są nam tu potrzebne tylko na chwilę. Pobudzasz Swoją podświadomość i ona Ci powie na przykład: nie nie jesteś bogaty, bo się nie wykształciłeś, nie jesteś bogaty, bo jesteś kobietą, a kobieta nie może zarabiać pieniędzy, nie jesteś bogaty, bo masz 157 cm wzrostu, a ludzie zarabiają od 160 cm. I inne tego typu rzeczy.

I to wszystko trzeba Sobie notować

To jest bardzo, ale to bardzo ważne, żebyście wszystko notowali.

Jak ludzie przychodzą do mnie na sesje, to zawsze z zeszytem, a ja ze swoim notatnikiem. I sobie notatnikujemy. I on mi mówi: Wyszło mi to, to, to i to. Jak zobaczyłem te programy ,to już jest okej, a z niektórymi trzeba dalej pracować.

Jak możesz Sobie pomóc?

Bardzo dużo możesz zrobić Sobie Sam. Tylko przez to, że będziesz obserwować Siebie. Jeśli samo odkrycie i zrozumienie programu nie wystarczy, polecam kilka narzędzi:

Medytacje

Możesz zrobić medytację jakąkolwiek, która Ci pomoże. Poniżej znajdziesz linki do medytacji, które będą dobre.

Kroniki Akaszy

Kolejne narzędzie to są na moje ukochane Kroniki Akaszy, gdzie można zrobić całą sesję polegającą na tym, że szukamy tych wszystkich rzeczy. W Kronikach jest o tyle fajnie, że po prostu ktoś Ci to przeczyta. Część pracy wykonaj Sobie Sam – do Kronik też się warto przygotować, bo jak pootwierasz Sam Sobie te rzeczy w głowie to Kronikarzowi będzie łatwiej to sczytać. Bo czasem dużo czasu zajmuje sczytanie tego. I w Kronikach też można te rzeczy czyścić.

Najważniejsze jest to żeby zobaczyć te wszystkie rzeczy i postanowić, aby z nimi pracować.

Uświadomić Sobie, co we Mnie jest i uświadomić Sobie, czy ja chcę z tym pracować, czy nie.

Nie pytaj tylko o rzeczy typu Dlaczego ja nie widzę bogactwa? albo Dlaczego ubóstwo prababci dzisiaj mnie blokuje? Bo to są już wysokie tematy, takie wysokie C. Ale zapytajcie się też Siebie Na ile ja mam wiarę w to że mój biznes, że mój związek się uda? Najważniejsze jest też pytanie Czy Ja w ogóle mam wiarę w to? Czy Ja pozwalam Sobie? Czy to nie jest tak, że Ty po prostu się tak bardzo o te pieniądze, czy miłość boisz? Bo jeśli się bardzo o nie boisz, to ta energia nie może sobie przyjemnie płynąć, tylko się kłębi. I ten kanał jest przez to zablokowany.

Kanał może być też zablokowany przez presję. Mam 35 lat i jeszcze nie zaszłam w ciążę i czy ja w tym życiu zajdę w ciążę? Strach i presja są tutaj bardzo utrudniające Twoją pracę nad Sobą. Musisz odpuścić. Jeżeli nie zaczniesz odpuszczać tej presji to wtedy szanse na zajście, schudnięcie, dorobienie się… będą niewielkie. Musimy nauczyć się odpuszczać. Energia musi płynąć, nie kłębić się.

Notuj

Opowiedziałam dziś o tym, co możesz Sam zrobić. Notuj Sobie te programy! Jeżeli chcesz coś więcej ode mnie na ten temat, to napisz do mnie.

I na koniec chciałam powiedzieć, że każdy coś ma. I to, że dzisiaj nie masz pieniędzy i wydaje ci się, że jak będziesz je miał to już w ogóle będzie ekstra… żeby do tego dojść, trzeba trochę rzeczy po drodze poodpuszczać, żeby tak naprawdę wyzwolić się z niektórych spraw. Jeżeli dzisiaj nie masz partnera to sprawdź Sobie oczekiwania wobec niego. Bardzo często jest tak, że ludzie zaczynają przyciągać fajnych partnerów jak sami zaczynają promieniować czymś fajnym i sami wychodzą z trudnych miejsc. Nagle zaczynają świecić, zaczynają błyszczeć tą energię i wtedy pojawia się fajny facet, fajna babka.

Może Cię zainteresować też

Komentarze (2)

  1. Marek pisze:

    Witam
    Z całą pewnością mogę powiedzieć, że Pani działalność uratowała moje życie. Zrozumiałem wiele istotnych spraw. Potwierdzam w praktyce że to o czym Pani mówi tak działa, takie są przyczyny i rezultaty. Serdeczne dzięki

    1. Team Szkoły pisze:

      Pięknie dziękuję Marek za tą cudowną opinię – bardzo się cieszęm

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska