Jak pracować z kartami afirmacyjnymi?

.

Miałeś/aś kiedyś z nimi styczność? Potrzebujesz pomocy w robieniu afirmacji? Chcesz zacząć afirmować? Nie wiesz jak formułować afirmacje? W tym materiale trochę rozjaśnię ten temat i opowiem o naszych kartach afirmacji – zapraszam.

Może najpierw wyjaśnijmy sobie:

Co to karty Afirmacyjne?

Wydałam takie karty, które nazywają się Twoja Transformacja i jest ich 121, ułożonych w 11 kategorii. W każdej kategorii jest 11 kart. 11 x 11 daje nam 121.

Kategorie kart:

 1. Związki
 2. Poczucie własnej wartości
 3. Wewnętrzny krytyk
 4. Wdzięczność
 5. Akceptacja siebie
 6. Spełnienie zawodowe
 7. Spełnienie rodzinne
 8. Emocje
 9. Bezpieczeństwo
 10. Ciało
 11. Dobrostan

Numeracja kategorii nie ma żadnego znaczenia. Nie doszukujcie się numerologicznego znaczenia.

Losujemy sobie kartę w kategorii związek i hasło lekkości. Z jednej strony mamy grafikę – są one takie same w każdej kategorii, czyli jedna kategoria, jedna grafika. Natomiast po drugiej stronie znajduje się dekret, czyli zbiór afirmacji. I tak będzie na każdej, w każdej kategorii.

Co afirmować?

Afirmować możemy wszystko, gdzie czujemy, że może być nam lepiej w życiu niż obecnie mamy. To chyba tak mogłabym najprościej odpowiedzieć na to pytanie.

Czyli jeżeli czujesz, że np. w Twojej pracy nie jest tak, jakby mogło być. Nie czujesz tego flow, nie czujesz tego spełnienia czy to z pracą, którą wykonujesz czy z zawodem, z szefem, albo z klientami, czy z pieniędzmi, to możesz sobie przeafirmować myślenie w taki sposób, żeby zaczęły się dziać rzeczy, które w perspektywie spowodują, że będziesz czuł się spełniony.

Jak używać kart do afirmacji?

Najprostszy sposób jest taki, że codziennie rano bierzesz te 121 kart (one się co prawda ledwo mieszczą w ręku, ale można spróbować je potasować) zamykasz oczy i losujesz jedną kartę.

Ja np. sobie wylosowałam kartę na dzisiaj: “emocję wyzwolenie”. Następnie czytam dekret tak często jak mi się o nim przypomni w tym dniu. I napełniam się tym. Pracuję sobie z tym. Pozwalam, żeby się pojawiały różne informacje, żeby następowały transformacje na poziomie komórkowym, żeby to się uwolniło itd.

Ja akurat pracuję z domu, więc kładę kartę w widocznym miejscu np. na biurku i gdy mam chwilę pomiędzy spotkaniami czy pomiędzy pisaniem książki to zerkam i afirmuje. Jak robię sobie przerwę to czytam sobie ten dekret i pracuję z nim. Natomiast jak muszę gdzieś wyjechać i wiem, że cały dzień mnie nie będzie w domu, to robię zdjęcie i ustawiam jako pulpit w telefonie, wtedy gdy dotknę mojego telefonu to widzę kartę afirmacji i mam możliwość przypomnieć sobie o tym. Wchodzę w inne wibracje, wchodzę w inne częstotliwości, zaczynam inaczej myśleć, bo to o to w tym wszystkim chodzi.

Drugim sposobem jest wybranie kategorii, jednej lub kilku, z którymi chcesz aktualnie pracować, a następnie przez jakiś czas losujesz karty tylko z tych wybranych kategorii. Załóżmy, że uważasz, że z kasą ok, ze zdrowiem ok, tylko w związkach mi coś nie gra. Wybierasz kategorię związek, poczucie własnej wartości i emocje, np. te trzy i przez jakiś określony czas losujesz karty tylko z tych wybranych trzech kategorii.

Generalnie te kategorie się ze sobą łączą. W związku zazwyczaj mamy kłopot z emocjami, więc jak już pracujemy nad związkiem, to dołóżmy od razu pracę z emocjami. Zgodnie z tym jeżeli np. w pracy nie czujecie spełnienia, czujecie się nie dość dobrze, to oprócz tego, że będziecie przyciągać np. spełnienie zawodowe, to pracujcie też z poczuciem własnej wartości i z wewnętrznym krytykiem. Te wszystkie rzeczy są ważne, żeby je robić razem.

Dobrostan, a karty afirmacyjne.

Bardzo ciekawym zagadnieniem jest też kategoria dobrostan.

Jak karty afirmacji mogą Ci pomóc w przyciągnięciu dobrostanu? Na grafice obrazującej tą kategorię mamy postać w kabriolecie. Jeżeli jesteś już na tym etapie, że właściwie wszystko masz poukładane w sobie, emocje już nie rządzą tobą tak bardzo, tylko masz siłę, ujarzmiasz je. Jesteś takim dobrym jeźdźcem na koniu emocji i chcesz sobie afirmować dobrobyt i dobrostan, to zachęcam Cię do używania właśnie kart z tej kategorii.

Codziennie losujesz sobie jedną. Będą na nich różne zadania np: dobrze traktuję samą siebie. Po drugiej stronie będą pola do wypełnienia przez Ciebie. Według mnie raz na jakiś czas takie ćwiczenia warto sobie zrobić.

Siła i energia na co dzień – dlaczego warto korzystać z kart afirmacyjnych?

Jak sobie pomyślisz nad bardzo prostą rzeczą, czyli, że każda myśl, którą masz, ma pewną częstotliwość. W bilansie godzinnym, dziennym, tygodniowym tworzy Twoją wibrację energetyczną. Czy jesteś zadowolony, niezadowolony, smutny, wesoły, w depresji, poza depresją itd.

Najprostszym sposobem, według mnie, jest przeprogramować swoje myśli na takie, które będą miały wibrację, która będzie nas wspierać.

I właśnie dlatego zapraszam Cię do zakupu całego zestawu kart afirmacji. Możesz je kupić u nas w sklepie.

Zapraszam Cię do tego, żeby korzystać z kart właśnie po to, żeby nauczyć się myśleć w taki sposób, żeby wytrącająca się energia z Twoich myśli była tą energią wspierającą, pomagającą manifestować, otwierającą, żeby Twoja podświadomość dawała Ci dokładnie to, czego chcesz.

Dołożyłyśmy wszelkich starań, żeby te karty afirmacji były wydane jak najładniej, jak najkorzystniej. Wika robiła grafiki i korekty, Natalia zarządzała całym procesem, ja pisałam treści.

Zapraszam do tego, żeby na co dzień pracować z kartami afirmacji, bo jest to najprostsza i najtańsza droga do tego, żeby przyciągnąć do swojego życia dobrobyt i dobrostan. Oczywiście z całego serca wszystkim tego życzę.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też