Jak spełnić swoje marzenia? Siła afirmacji i wizualizacji oraz praca z podświadomością

Każdy z nas pragnie spełnienia swoich marzeń. Marzenia są jak kompas, wskazujący kierunek naszych życiowych podróży. Jednak aby je zrealizować, potrzebujemy więcej niż tylko marzeń. Potrzebujemy narzędzi, które przekształcą te marzenia w rzeczywistość. W tym artykule zgłębimy trzy potężne narzędzia: afirmacje, wizualizację i pracę z podświadomością.

Rozdział 1: Siła myśli i przyciągania

Każdy z nas wie, że myśli tworzą naszą rzeczywistość. I każdy wie, że denerwowanie się nic tu nie pomoże, że powinniśmy wszystko załatwiać siłą spokoju. I prawie każdy już wie (a na pewno większość z Was, moi drodzy czytelnicy!), że wszystko co sobie wymarzymy, jest możliwe do osiągnięcia. Pytanie jest jedno – dlaczego tego wciąż nie mamy? I jak sprawić, żebyśmy mieli?

Okazuje się, że istnieje bardzo TANIA i bardzo PROSTA metoda polegająca na tym, że po pierwsze – obserwujesz swoje myśli i zapisujesz je, a po drugie – że zaczynasz z nimi PRACOWAĆ. A to pozwoli Ci osiągnąć swoje cele i marzenia. Co to takiego?

Okazuje się, że nasze myśli mają niesamowitą moc kształtowania naszego życia. Jak magnes, przyciągają one do naszego doświadczenia to, na czym skupiamy naszą uwagę. Ale jak dokładnie działa ta siła przyciągania? I jak możemy ją wykorzystać, by przyciągnąć marzenia?

1.1 SIŁA PRZYCIĄGANIA – jak myśleć, żeby przyciągnąć to o czym marzysz?

Wykorzystując trzecią zasadę dynamiki Newtona, która mówi o tym, że jeśli na ciało A, działa ciało B siłą F, to znaczy tyle, że ciało B działa na ciało A taką samą siłą, o tej samej wartości i kierunku, ale przeciwnym zwrocie. 

Co to oznacza przy przyciąganiu marzeń? Oznacza to, że przyciągamy wszystko jak magnes, i to co myślimy STAJE SIĘ NASZĄ RZECZYWISTOŚCIĄ! Dlatego bardzo istotne jest to, żeby myśleć POPRAWNIE.

Jeżeli jakieś życzenie nie spełnia Ci się w 3 dni, nie dostajesz żadnego sygnału – a taki jest ogólnie podawany czas na to, żeby nam się życzenie spełniło – to warto jest się nad tym zastanowić i rozpocząć prawdziwą przygodę z prawem przyciągania.

Prawo przyciągania nie jest czymś, co można włączyć lub wyłączyć. To ciągły proces, który działa niezależnie od naszej świadomości o nim. Kluczem jest więc nauczenie się, jak świadomie kierować naszymi myślami, by pracowały na naszą korzyść.

1.2 Praktyczne zastosowanie prawa przyciągania

 • Świadomość myśli: Pierwszym krokiem jest stanie się świadomym swoich myśli. To one są zalążkiem wszystkiego, co do nas przyciągamy.
 • Zmiana negatywnych przekonań: Musimy zidentyfikować i zmienić negatywne przekonania, które blokują nas przed osiągnięciem tego, czego pragniemy.
 • Tworzenie pozytywnych afirmacji: Afirmacje to potężne narzędzie do kształtowania naszej rzeczywistości.

Rozdział 2: Słowa mocy – Afirmacje

Afirmacje to nie tylko pozytywne stwierdzenia. To deklaracje naszej wewnętrznej prawdy, które mają moc transformacji naszego życia. Jak jednak tworzyć skuteczne afirmacje?

2.1 CZYM SĄ AFIRMACJE?

Praca z afirmacjami polega więc na tym, że po pierwsze – musimy mieć dobrze ułożone afirmacje, a po drugie trzeba je pisać, weryfikować, sprawdzać, wizualizować i… zmieniać!!! Tak, praca z afirmacjami to jest proces i one wymagają zmiany w określonym czasie!

2.2 Jak pracować z afirmacjami?

Przede wszystkim polecam, żeby je ZAPISYWAĆ. Wtedy przenosimy na papier wszystko to, co chcemy żeby się manifestowało. Czasami jednak zdarza się, że ktoś mówi na numeroterapii (na tych spotkaniach również pracuję afirmacjami i dekretami), że absolutnie nie będzie pisał, bo nie cierpi pisać, bo ma wstręt do tego – wtedy go do tego nie zmuszam, jednak proponuję afirmację ‘pozwalam sobie polubić pisanie’. 🙂

Dla wszystkich innych osób proponuję zapisywanie afirmacji i powtarzanie.

I to jest drugi punkt: POWTARZANIE. Mam takie afirmacje, które zapisuję, i mam takie afirmacje, które mam wręcz zalaminowane, które kiedyś zostały mi podyktowane w Kronikach Akaszy, i mam je sobie co jakiś czas powtarzać. Mam je schowane w biurku i jak są mi potrzebne to ich używam.

Możemy sobie też afirmacje WIZUALIZOWAĆ. O tym opowiem szerzej jeszcze poniżej, ale teraz skrótowo – oprócz tego, że zapisujemy afirmacje, pamiętając o tym, że nasza podświadomość koduje emocjami, warto wyobrażać sobie, jak to będzie jak będziemy już u celu. Jeśli wizualizujesz sobie, że masz wymarzony samochód, to od razu wizualizujesz sobie jak się wtedy czujesz. To jest bardzo, bardzo ważne.

Afirmacja to jedno, ale przyciąganie to jest cały głęboki proces i właśnie dlatego bardzo ważne jest, żeby poczuć, że już TO masz, a to wcale nie jest takie proste.

Wizualizacjami wspieramy afirmacje, natomiast cały proces przyciągania, proponuję żeby trwał od 14 do 28 dni. Czasem słyszymy w Kronikach jak Mistrzowie proponują, żeby ktoś powtarzał sobie afirmacje przez 7 dni, albo przez 36, 45 dni. Podręcznikowo jednak to od 14 do 28 dni. A gdy spotykam się z kimś w cotygodniowych sesjach, zmieniamy czasem afirmacje raz na tydzień. Bo wspieramy to szerszym procesem.

2.3 Czy afirmacje działają?

Jak pokazuje moje doświadczenie, układanie afirmacji nie jest jednak wcale takie proste i niestety – ludzie popełniają masę błędów przy samym tworzeniu afirmacji dla siebie. Zobacz mój LIVE, podczas którego mówiłam o tym więcej.

To powoduje, że niektórzy stwierdzają, że afirmacje nie działają. Otóż nieprawda – działają, ale tylko wtedy, jeśli rozpoznamy prawdziwe źródło naszego problemu.

Posłużmy się tutaj przykładem – kobieta chce przyciągnąć idealnego partnera i robi sobie afirmacje przykładowo: “Jestem szczęśliwa w związku”, “Mam dobrego, kochającego partnera”, itp. Ale partner się nie pojawia. Dlaczego? Dlatego, że problem może być w tym, że ta kobieta jeszcze nie pogodziła się z poprzednim rozstaniem, bo np. została porzucona i teraz ma lęk przed tym, że znowu zostanie porzucona. Taka kobieta nie przyciągnie odpowiedniego partnera, bo jej lęk przed związkiem jest silniejszy niż chęć posiadania związku. Podobnie było zresztą w historii Jolanty, którą kiedyś opisywałam: Pokochaj swoje JA.

Pamiętacie też historię mojej klientki Julii i jak trudno było jej rozejść się z partnerem, który nie był jej pisany? Julia w końcu uwolniła się od tej miłości i pozwoliła sobie otworzyć się na nowe, ale najpierw czekała ją praca zupełnie w innej sferze: Jak pozbyć się cierpienia?

Spróbujmy więc sobie wyjaśnić – dlaczego czasem to nie działa?

2.4 Jesteś tym co myślisz – Budda

Pierwsza kwestia: Dlaczego prawidłowa afirmacja jest tak istotna?

Ważne jest, abyśmy uświadomili sobie, że każda myśl ma określoną częstotliwość i tylko świadomie nią zarządzając, możemy wpłynąć na swoje życie i na to, co do niego przyciągamy. Dlatego właśnie afirmujemy stale, czy to kontrolujemy czy nie. To znaczy tyle, że jeżeli my myślimy stale o czymś, to jesteśmy w częstotliwości tej myśli i dlatego mówi się, że przyciągasz to, o czym myślisz. 

Budda mówił: ‘jesteś tym co myślisz’. Niektórzy jeszcze dodają: ‘jesteś tym, co myślisz, że jesteś’. Warto jednak się skupić na tym, co Budda powiedział ponad 2500 lat temu, czyli jesteś swoją myślą. Innymi słowy – jesteś w wibracji takiej, jaką tworzy twoja myśl.

Warto wiedzieć, że my myślimy, czyli afirmujemy stale. Cały czas się na coś programujemy. Oczywiście, możemy myśleć o tym, że idziemy ugotować zupę i na tym się skupiamy, a nasze myśli skupiają się na tych rzeczach praktycznych, czyli ‘gotujemy zupę’.

To są tak zwane MYŚLI PRAKTYCZNE.

Gdy wejdziemy głębiej, trzeba by zobaczyć o czym myślimy poza myślami praktycznymi:

 • jakie mamy emocje,
 • jakie mamy plany,
 • jakie mamy obawy,
 • co przeczuwamy.

Dlatego warto abyśmy wszyscy się zastanowili nad tym:

2.5 O czym my myślimy?

Jest oczywiście skala Hawkinsa, na której pracuję w wielu kursach i którą polecam. Książki i skala Hawkinsa mówią o tym, że każda emocja ma swoją częstotliwość, więc dla tych, którzy lubią numerki, polecam zaznajomić się z tym jak Hawkins przeliczył nasze emocje. Fajnie, gdy będziemy sobie zdawać sprawę z tego, na czym koncentrują się nasze myśli, nie te od strony praktycznej, tylko te od strony emocjonalnej.

Wszyscy dookoła mówią o pozytywnym myśleniu i mają rację. Tylko mało kto wie jak się za to zabrać w praktyce. Fajnie, że media społecznościowe nam to pokazują, pojawiają nam się łądne cytaty, jednak pamiętajcie, że nie wszystko co nam się tam pojawi, będzie dla nas pomocne.

Wróćmy więc do naszego pytania – DLACZEGO AFIRMACJE NIE DZIAŁAJĄ?

Rozdział 3: DLACZEGO AFIRMACJE NIE DZIAŁAJĄ?

Powód pierwszy: Może być taka sytuacja, że mamy blokady w polu energetycznym i wtedy nie będziemy w stanie przyciągać tego, co chcemy, bo mamy tak zakrzywione pole (przez klątwy, złorzeczenia, wpływy z poprzednich żyć), że będziemy mieli trudność z przyciągnięciem tego, co chcemy. Wtedy warto udać się do kogoś, kto nam tę blokadę oczyści, albo zrobić to samemu jeśli umiemy, i wtedy zacząć przyciągać.

Jeśli czujecie, że macie blokady, dobrą afirmacją będzie ‘przyciągam najlepsze dla mnie narzędzia oczyszczające moje pole energetyczne’.

Powód drugi: Drugą kwestią wpływającą na to, że afirmacje nie działają jest złe formułowanie afirmacji, przez nieuwzględnienie głębokości źródła problemu. Np. jeżeli ktoś jest permanentnie chory, któryś z kolei miesiąc i leki nie działają, to na niego nie zadziała afirmacja ‘zdrowieję tu i teraz’. Tutaj trzeba dać afirmację: ‘przyciągam najlepsze dla mnie metody prowadzące do zdrowia’ albo ‘z dnia na dzień czuję się coraz lepiej’. Chodzi o to, aby afirmować proces zdrowienia, a nie fakt, że jesteś zdrowy, bo podświadomość to wytnie.

Tak jak czasami macie wrażenie, że mówicie do kogoś coś, a on was nie słucha albo w drugą stronę – słyszycie, że ktoś coś do was mówi, ale nie wiecie dokładnie o czym. Taka sama zabawa jest z naszą podświadomością.

Powód trzeci, ostatni powód przez który afirmacje nie działają to taki, że nie masz wiary w to co robisz. Wtedy jest trudniej albo prawie niemożliwie coś przyciągnąć. Warto zastanowić się nad sobą, na ile wierzysz w to, że to co chcesz przyciągnąć (niezależnie czy to jest zdrowie, czy to jest partner czy to dobry samochód), na ile masz w sobie wiarę, że to się uda?

Zadaj sobie pytanie ‘czy to jest możliwe?’, bardzo często odpowiedź będzie brzmiała ‘tak, to jest możliwe’.

Ale drugie bardzo ważne pytanie ‘czy to jest możliwe dla mnie?’. I takim prostym testem sprawdzisz stan swojej wiary. Bo jeżeli okaże się, że nie masz wiary, to afirmacje napełnią cię wiarą, że to się wydarzy.

Jeżeli mamy bardzo poblokowane serce, wręcz poturbowane, ale chcemy pracować i stworzyć związek, to pierwsza afirmacja powinna brzmieć ‘napełniam się wiarą, że moje serce potrafi się zakochać’. Kolejna: ‘pozwalam sobie się zakochać’, ‘napełniam się wiarą, że konflikt z moim byłym partnerem się zakończy’.

Rozdział 4: Jakie mamy rodzaje afirmacji?

Ważna jest też wiedza o podziale afirmacji. Afirmacje dzielimy na wstępne, twierdzące, dokonane, uwalniające, wybaczające i czasowe – to jest taki podstawowy podział. Oprócz tego mamy kolejne podgrupy, ale one nam już powstają jak pracujemy z indywidualnym przypadkiem. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej – zapraszam Cię na mój najbliższy kurs “Słowa mocy. Kurs tworzenia afirmacji i dekretów”.

 • Czym są afirmacje wstępne?

To np. afirmacja ‘otwieram się na możliwość stworzenia nowego związku’, ‘otwieram się na zmianę pracy’. U mnie na kanale YouTube znajdziecie ćwiczenia afirmacyjne: ‘otwieram się na zmianę’. Polecam tego typu ćwiczenia zawsze jak planujecie zmianę w życiu, żeby wasza podświadomość już wiedziała, że coś się będzie zmieniać. W numeroterapii bardzo dużo mówi się o oporze, czyli coś ma się nam wydarzyć, a my stawiamy opór i wtedy nie możemy pójść dalej. Dlatego bardzo ważne jest to, abyście pozwolili sobie i otworzyli się na zmianę.

 • Drugi rodzaj afirmacji to afirmacja twierdząca.

One różnią się tym, że najpierw afirmujemy, że przyciągamy kandydata na partnera, np.: klikamy w aplikacji randkowej, afirmujemy ‘otwieram serce’, ‘pozwalam sobie się zakochać’ i robimy cały pakiet afirmacji wstępnych. I jest! Zaczynasz się spotykać z nowy partnerem i już nie przyciągasz kandydata, tylko mówisz ‘buduje relację z nowym partnerem’.

Później na romantycznym spacerze uznajecie, że jest wam dobrze i postanawiacie być ze sobą, wtedy afirmujesz ‘buduję związek’.

Gdy nadaję komuś imię wzmacniające, robię certyfikat i dodaję właśnie taką afirmację co się teraz u tej osoby zmieni, piszę ‘od tej pory Krystyna z łatwością przyciąga dobre dla siebie narzędzia pracy’, albo ‘od tej pory Krystyna napełnia się spełnieniem w życiu’ itd. Robię to w postaci twierdzącej: ‘od tej pory coś ma miejsce’.

 • Następne są afirmacje dokonane.

Posłużę się tematem, który bardzo lubię: odchudzanie. Przeszłam go u siebie wielokrotnie.

Pierwsze: ‘przyciągam do siebie najlepsze metody odchudzania’.

Drugie: ‘chudnę’, czyli jak wchodzę na wagę lub sprawdzam po ubraniach i widzę, że chudnę to od razu mówię ‘chudnę’. Mówię to w momencie kiedy mi się to wydarza, nie oszukujcie swojej podświadomości, ona i tak wyprze nieprawdę. ‘Chudnę’ mówisz jak już chudniesz, ‘zdrowieję’ mówisz jak masz faktycznie poprawę. Może być minimalna, tak jak przy wspomnianej wadze, może być kilogram, ale jak to się zacznie wydarzać to jest prawdą, więc sam z siebie jej nie wyprzesz. I dokonana afirmacja: ‘schudłam’, nawet pół kilo, ale schudłam. Warto tę afirmację dokonaną raz na jakiś czas dodać, gdy uczę budowania dekretów, wtedy dokładnie omawiam kiedy i jak to robić.

Najważniejsze są te różnice między rodzajami afirmacji: kiedy masz się na coś otwierać, kiedy potrzebujesz, żeby podświadomość się dopiero na coś otworzyła, a dopiero  później mówisz, że to masz.

 • Kolejnym rodzajem afirmacji są afirmacje uwalniające.

Są one idealne do pracy z emocjami.

 • afirmacje wybaczające, które wspierają proces wybaczania.
 • Ostatnim rodzajem afirmacji są afirmacje czasowe.

Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie afirmacji ‘otwieram się na…’ to warto pamiętać, że nie można cały czas się otwierać, w pewnym momencie należy zacząć już posiadać. Dlatego pamiętajmy, by w odpowiednim momencie przestać już je powtarzać. To jest łatwe, jeżeli znasz siebie, wtedy szybciej przejdziesz przez wszystkie swoje blokady.

Czasem nie możesz czegoś osiągnąć, bo blokuje cię lęk. Wtedy pierwszą afirmacją będzie ‘uwalniam się od lęku’, ale nadal się boisz. Następną afirmacją będzie ‘pozwalam sobie zobaczyć swój lęk, czego ten lęk dotyczy’,’przyciągam najlepsze dla mnie metody uzdrowienia mojego lęku’. Jeśli sama medytacja ‘uwalniam się od lęku’ czy ‘wybaczam ci’ nie zadziała to warto szukać głębiej, szukać narzędzi do pracy nad sobą.

Afirmacje działają, jeśli podświadomość się nimi zainteresuje, aczkolwiek czasami pokażą wam kolejne blokady. Jeśli mówisz afirmacje ‘jestem bogaty’, a twoja podświadomość mówi ‘nie, nie jesteś, kłamiesz’, wtedy warto się siebie zapytać: dlaczego jeszcze nie jestem bogaty? Dlaczego nie mam tego co bym chciał mieć? Wtedy znajdziesz swoje blokady. Należy obserwować siebie i to co wokół. Każdy człowiek, każde zjawisko jest naszym lustrem, należy wyciągać z nich wnioski.

Jeżeli dobrze ci idzie – wchodzisz w następny etap, gratuluję. Jeśli ci nie idzie, wówczas wracasz do tematu blokad. Nie ma tragedii, pracujemy dalej. Nigdy się nie załamujcie, że wam nie zadziałała jakaś afirmacja, bo to jest tylko i wyłącznie informacja, że gdzieś jest problem, który warto dostrzec, popracować nad nim, uwolnić i dążyć do tego do czego większość z nas dąży, czyli do pełnego szczęścia wynikającego z uwolnienia.

4.1 Podsumowanie: Jak tworzyć afirmacje?

 • Jasność i precyzja: Afirmacje powinny być jasne, precyzyjne i skoncentrowane wyłącznie na tym, co chcemy przyciągnąć.
 • Pozytywny język: Używaj pozytywnego języka, który wyraża to, co chcesz osiągnąć, a nie tego, czego chcesz uniknąć.
 • Emocje: Dołóż emocji do swoich afirmacji. Emocje to paliwo, które napędza afirmacje.

4.2 Przykłady afirmacji

 • “Codziennie w każdym aspekcie staję się coraz lepszy/a.”
 • “Jestem otwarty/a na obfitość sukcesu i miłości w moim życiu.”
 • “Akceptuję i kocham siebie takim/a, jakim/a jestem.”
 • pozwalam sobie uwolnić serce
 • widzę blokujące mnie programy
 • z każdym oddechem, staję się swoją najlepszą przyjaciółką 

Niektórym układam afirmacje czasowe: ‘z każdym oddechem coś się wydarza’, ‘z dnia na dzień zdrowieje’, ‘z godziny na godzinę pozwalam, aby moja przemiana materii się przyspieszała’. 

Wszystko zależy jaka afirmacja z tobą zarezonuje, ona musi cię trochę pobudzić, ale nie możesz być z nią w kontrze, bo wtedy nie będzie działać.

 • zaczynam akceptować siebie taką jaką jestem – to jest odpowiedź na to, co nam proponują wszyscy, którzy zajmują się rozwojem osobistym i oczywiście mają rację. Najłatwiej by nam było, gdybyśmy po prostu w pełni kochali siebie i to jest super, natomiast żeby tak się wydarzyło warto siebie lubić, a żeby siebie lubić najpierw trzeba siebie zaakceptować.

4.3 Słowa mocy

Kolejnym ważnym zagadnieniem są słowa mocy. One nam pomagają ułożyć afirmacje typowo dla nas, szyte dla nas, przygotowane tak, żeby na nas działały.

Przykładowe słowa mocy:

 • pomimo wszystko – ono jest po to, aby odgrodzić, jeśli były jakieś trudności w tym lub poprzednim życiu to odgradza: ‘pomimo wszystko mogę zarabiać’
 • tu i teraz – to są bardzo silne słowa, znam je najbardziej z buddyzmu, ale ich genialność polega na tym, że jeśli sobie uświadomisz, że tu i teraz, to nagle się okazuje, że nie ma żadnego problemu, bo tu i teraz jest ok. To bardzo dobrze działa u osób, które mają lęki w nocy, albo sytuacyjne, warto wtedy powiedzieć ‘ tu i teraz jestem bezpieczny’
 • pozwalam sobie – jest to bardzo fajne słowo. Myślę, że przez nasze pochodzenie mamy tendencję do tego, że sobie pewnych rzeczy zabraniamy, mamy mechanizm karania siebie, dlatego dawajmy sobie teraz pozwolenie.
 • otwieram się
 • uwalniam się
 • zamykam stare, otwieram nowe
 • biorę co moje – to jest dla tych osób, które czują się wykorzystywane
 • teraz już mogę
 • dość!!! – to jest silne słowo mocy

Rozdział 5: Wizualizacja – Twoja mapa marzeń

Oprócz afirmacji i dekretów mamy też kolejne narzędzie, bardzo silne, którym jest WIZUALIZACJA. Wizualizacja to proces tworzenia mentalnych obrazów naszych celów i marzeń. To, jak dokładnie widzimy siebie osiągających nasze cele, ma ogromne znaczenie dla ich realizacji.

5.1 Wizualizacja a przyciąganie, czyli siła mapy marzeń

Tutaj polecam tworzenie MAPY MARZEŃ i rozmowę ze swoją podświadomością za pomocą obrazów. 

Dowiedz się więcej o mapie marzeń.

Jak zrobić mapę marzeń?

5.2 Jak efektywnie wizualizować?

 • Szczegółowość: Im bardziej szczegółowy obraz, tym lepiej. Wyobraź sobie nie tylko cel, ale i kroki, które do niego prowadzą.
 • Częstotliwość: Wizualizuj regularnie, najlepiej codziennie.
 • Emocje: Włącz emocje do swojej wizualizacji. Poczuj radość, dumę i wdzięczność za osiągnięcie celu.

5.3 Przykłady wizualizacji

 • Dom marzeń: Wyobraź sobie, jak wygląda Twój wymarzony dom, jakie emocje towarzyszą Ci, gdy w nim jesteś.
 • Sukces zawodowy: Wizualizuj siebie osiągającego sukces w pracy, odbierającego nagrody i uznanie.

Rozdział 6. JAK SPEŁNIŁO SIĘ MARZENIE MADZI O WŁASNYM DOMU DZIĘKI AFIRMACJOM I WIZUALIZACJOM?

Poznaj prawdziwą historię mojej uczenicy i wiernej absolwentki moich kursów i tego jak “wyczarowała” sobie swój wymarzony dom.

Magda, gdy rozpoczynała ze mną pracę w numeroterapii, przyszła do mnie w skrajnej depresji. Leki nie działały, ogólnie tragedia. Narzędzia numeroterapii jednak krok po kroku spowodowały, że depresja poszła w niepamięć, zjawił się dobry lekarz i wszystko się udało pomału zacząć układać. Magda wyszła z tego wspaniale i poradziła sobie ze wszystkimi lękami.

Magda to 8 numerologiczna z karmy 26 i 1 z dnia. Po pewnym czasie wspólnej pracy Madzia postanowiła się rozwijać i pójść krok dalej, potem dwa kroki dalej… I zacząć aktywnie działać w kierunku zarówno swojego rozwoju osobistego jak i realizowania marzeń.

Na pewnym etapie naszej pracy zrobiłyśmy razem mapę marzeń i na tej mapie marzeń Magda postanowiła, że chce mieć dom. Jak się później okazało – jej partner również chciał mieć dom, więc wspólnie postanowili, że sprzedadzą swoje dwa mieszkanie i za to kupią jeden wspólny dom. Pomysł fajny, ale czy tak łatwo go zrealizować?

Na każdym kroku pojawiały się problemy…

6.1 JAK PRACOWAŁYŚMY BY PRZYCIĄGNĄĆ TO, O CZYM MARZYŁA MAGDA?

Potrzeba było znaleźć dom – zwizualizować go sobie, przemyśleć jaki to ma być dom i robić afirmacje, które miały im ten dom przyciągnąć.

Kolejną kwestią była sprzedaż mieszkania, żeby za te pieniądze móc kupić już ten wymarzony dom. Tutaj stworzona przez nas została taka afirmacja, która połączona razem z wizualizacją, miała pomóc w procesie, w którym jedno odchodzi, a drugie przychodzi. W tym czasie cały czas trzeba było sobie wizualizować to, jaki ten dom będzie, co będą w nim robić, jak będzie wyglądał, itd. 

Nie wszystko szło zgodnie z planem. Okazało się, że po drodze zdarzyły się niemałe turbulencje i Magda ze swoim partnerem mieli naprawdę lekcję cierpliwości do odrobienia, ale wykorzystując afirmację “Pozwalam, aby wszystko przyszło do mnie w odpowiednim czasie” zdziałała w końcu to, co czasem wydawało się być już niemożliwe. Podczas całego tego procesu, cały czas mówiliśmy o tym CO TO KONKRETNIE MA BYĆ.

Teraz Magda cieszy się kawą na tarasie swojego domu i z przyjemnością opowiada o tej historii. Więcej na temat przyciągania Madzia opowiadała zresztą podczas naszego LIVE – możecie sami posłuchać jak to było, z ust samej Madzi 🙂

Rozdział 7: Praca z podświadomością

Podświadomość to potężny magazyn naszych przekonań, nawyków i doświadczeń. To ona w dużej mierze kształtuje naszą rzeczywistość. Jak zatem możemy pracować z naszą podświadomością, by wspierała nas w realizacji marzeń?

7.1 Podświadomość – przykłady jak działa

Pamiętajcie, że podświadomość to jest taki twór energetyczny, który ja porównuje do 3 letniego dziecka, które pracuje głównie emocjami, które nie rozumie faktów tak bardzo jak emocji. Dlatego afirmacja ‘zarabiam 10 tys. Euro miesięcznie’ nie będzie działać tak dobrze, albo może wcale nie działać dla niektórych podświadomości. Będzie za to działać afirmacja ‘jak się czujesz mając te 10 tys. Euro miesięcznie’.

Pamiętajcie, że do podświadomości mówimy głównie językiem emocji. Może się też tak zdarzyć, że cel dalekosiężny może się wzajemnie wykluczać z celami pośrednimi.

Dobrym przykładem jest poszukiwanie ukochanej osoby: załóżmy, że logujesz się w aplikacji randkowej, bo twoim celem jest znalezienie drugiej połówki. Chcesz aby ta osoba miała określone cechy i generalnie definiujesz siebie jako osobę poszukującą stałego związku. Wtedy nie warto skupiać się na pojedynczych przyjemnościach, bo sam sabotujesz siebie, bo czekasz na kogoś z kim podejmiesz próbę stworzenia związku, i wtedy nie idziemy w takie kontakty „na chwilę” bo to jedno z drugim nam się wyklucza.

Podświadomość nie wie kogo ci przyciągać, czy ty chcesz chwilową przyjemność czy chcesz kogoś z kim będziesz budować związek.

Inny przykład:

Ktoś chce zmienić pracę, ale póki co bardzo angażuje się w starej pracy. Wtedy albo trzymasz się starej pracy albo rozwijasz nową firmę, budujesz się w nowej pracy i temu poświęcasz swoją energię i czas, a w starej pracy robisz tylko to co trzeba, aby nie zaniedbać obowiązków i nastawiasz się na kończenie tej pracy. Wtedy dobra jest afirmacja ‘dokańczam moje zadanie w starej pracy i otwieram się na nową’.

Strumień świadomości przenosisz na to nowe, nie angażujesz się w stare. Na przykładzie pracy fajnie to widać, ale ten mechanizm stosujemy w innych miejscach życia, kiedy chcemy zamknąć jeden rozdział i otworzyć następny.

7.2 Techniki pracy z podświadomością

 • Medytacja: Medytacja pomaga uspokoić umysł i lepiej komunikować się z podświadomością.
 • Hipnoza: Sesje hipnotyczne mogą pomóc zmienić negatywne przekonania zakorzenione w podświadomości.
 • Dziennik snów: Zapisywanie i analiza snów może dostarczyć wglądu w nasze podświadome przekonania i emocje.

Rozdział 8: Czego potrzebuję dzisiaj, tu i teraz? Przełamywanie barier

O afirmacjach można mówić bardzo dużo, pokazywać przykłady co działa, co nie działa, ale najważniejsze jest to, żeby zobaczyć co jest dzisiaj tobie potrzebne.

Czy potrzebujesz przyciągać, czy potrzebujesz najpierw się uwalniać, czy potrzebujesz wybaczyć. To są rzeczy, które trzeba o sobie wiedzieć i taka świadomość jest potrzebna nam samym, żeby wiedzieć co w nas tak naprawdę jest i co może powodować, że definiujemy, że mamy u siebie jakieś blokady.

Na drodze do spełnienia marzeń często napotykamy wewnętrzne i zewnętrzne bariery. Kluczem jest nauczenie się, jak je identyfikować i przezwyciężać.

8.1 Identyfikacja barier

 • Samoświadomość: Stań się obserwatorem swoich myśli i emocji. To pomoże Ci zidentyfikować wewnętrzne bariery.
 • Feedback: Proś o opinie bliskich lub coacha. Zewnętrzna perspektywa może pomóc zobaczyć to, czego sami nie dostrzegamy.

8.2 Przezwyciężanie barier

 • Małe kroki: Podziel duży cel na mniejsze, łatwiejsze do zarządzania kroki.
 • Wsparcie: Otocz się ludźmi, którzy Cię wspierają i motywują.

Podsumowanie

Realizacja marzeń wymaga więcej niż tylko marzenia. Potrzebuje świadomego kierowania myślami, pozytywnych afirmacji, skutecznej wizualizacji i pracy z podświadomością. Pamiętaj, że każdy krok, nawet najmniejszy, przybliża Cię do realizacji Twoich marzeń. Zacznij już dziś i pozwól sobie na życie pełne spełnienia.

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska