Nic nie dzieje się bez przyczyny, czy cierpienie również?

.

Czujesz frustrację? Masz poczucie, że wszystko Cię irytuje,  otaczający Cię świat oraz ludzie i nie wiesz co z tym zrobić? Jeśli chcesz wyjść z tego błędnego koła, napędzanego bezradnością i frustracją to, mam dla Ciebie świetną metodę, której nauczyłam się na kursie Radykalnego Wybaczania. Wyjdź z roli ofiary i spójrz na świat z zupełnie innej perspektywy!

Zapraszam na film.

Do przeczytania:

Odkąd zostałam trenerem Radykalnego Wybaczania, zaczęłam przyciągać osoby, które są otwarte na zmianę percepcji po to, by zmienić swoje życie na lepsze, wychodząc z roli ofiary. Nic nie dzieje się bez przyczyny, cierpienie również. Aczkolwiek, aby to w pełni zrozumieć, musimy odnaleźć w sobie odpowiedzi na kilka pytań.

Dlaczego cierpimy?

Często, gdy przydarza nam się coś złego, widzimy siebie w roli ofiary. Zaczynamy wtedy użalać się nad sobą oraz złościć na cały otaczający nas świat, czujemy się wręcz oszukani. Wpadamy przez to w błędne koło dlatego, że energia, którą wysyłamy we wszechświat do nas wraca. Skoro wysyłamy negatywną energię, taką samą otrzymujemy z powrotem więc cały czas powielamy ten sam schemat napędzany energią, która działa na nas negatywnie.

Pomocna w takiej sytuacji może okazać się zmiana percepcji, jaką patrzymy na siebie/daną sytuację oraz świadomość tego, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Wystarczy spojrzeć na całą sytuację z drugiej strony lub z pozycji obiektywnego obserwatora. Nie wydzielamy wtedy negatywnych emocji, które później mogą do nas wrócić więc jesteśmy na dobrej drodze, aby wyjść z tego energetycznie błędnego koła.

Gdy podążasz ścieżką rozwoju osobistego, jesteś w stanie uświadomić sobie, że jest coś więcej, niż tylko emocja, którą masz.

Dzisiaj jesteś wściekły/a, że ktoś Cię oszukał, a gdy spojrzysz głębiej odcinając się od negatywnych emocji, przekonasz się, że ta sytuacja miała miejsce po coś. W tym wypadku po to, żebyś nie dał/a się więcej oszukać. Skoro odrobisz już teraz tę lekcję zamiast użalać się nad sobą, sprawisz, że podobne sytuacje nie zagoszczą już w Twoim życiu.

Zatem jeśli chcesz przestać cierpieć, spróbuj każde wydarzenie interpretować inaczej. Uczymy się tego między innymi podczas wypełniania arkusza Radykalnego Wybaczania, czy w ogóle pracujemy z tymi narzędziami lub gdy pracujemy z kimś, kto jest otwarty. Bo ta metoda jest dla ludzi otwartych oraz dla ludzi, którzy są gotowi na to, żeby przyjąć zupełnie inną perspektywę.

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Bardzo często jest tak, że jesteśmy źli na kogoś tylko dlatego, że w sobie mamy z tym problem. Gdy wypełniamy arkusz z Radykalnego Wybaczania lub pracujemy z kimś świadomym, zastanawiamy się, dlaczego przyszły do mnie takie lekcje więc staramy się zrozumieć ,,po co mi to było’’ oraz ,,co mi to dało’’.  Gwarantuję Ci, że dzięki temu poczujesz ogromną ulgę. 

Możesz być na kogoś zły do końca życia, tylko po co tak się męczyć? Wybaczamy nie dla kogoś, a przede wszystkim dla siebie. Wybaczamy po to, aby czuć się spokojnie i bezpiecznie oraz po to, aby nie przebywać więcej w wibracji poniżej 200 według skali Hawkinsa. Jak pamiętacie skalę Hawkinsa powyżej 200 zaczyna odwaga, a chodzi o to, abyście mieli tę odwagę i zrozumienie, by jeszcze bardziej podnieść swoją wibrację.

Kolejną ważną rzeczą, którą warto zrobić , to wejść w buty innej osoby i zastanowić się, dlaczego ona tak zrobiła. Jeśli uda nam się odłożyć naszą dumę, żal i gniew na chwilę na bok po to, by ustalić samemu ze sobą, że nie musimy tego mieć, to dokładnie w tym momencie pięknie otworzymy się na zrozumienie, dlaczego ta osoba to postąpiła w ten sposób. Dzięki temu będzie nam znacznie lżej. 

To nie jest pojedynek na racje. Jeżeli ktoś Cię oszukał lub zdradził, to jest to Twoja personalna porażka i jest to bardzo trudne emocjonalnie dla każdego człowieka. Ale jeżeli nie chcesz się zablokować lub zamrozić swojego serca, musisz nad tym prawdziwie popracować. Dzięki temu będziesz w stanie uchronić się przed następnym zranieniem. 

Podsumowanie

Za każdym razem, gdy masz urażoną dumę, czujesz żal, gniew i złość, zastanów się, czy możesz uznać tę sytuację za lekcję. Jeśli tak, to czego ta lekcja ma dotyczyć. Tak jak w szkole, uczymy się danego tematu tak długo, aż go zrozumiemy. Życie jest Twoim nauczycielem i na pewno zweryfikuje Twoją wiedzę, dlatego naprawdę warto odrobić tę lekcję i ją zrozumieć po to, by nie musieć odrabiać jej już nigdy więcej.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też