Przepracuj swoje dzieciństwo.

Jaki wpływ ma na ciebie twoje dzieciństwo? Wbrew pozorom bardzo duże. Zapraszam na materiał, w którym powiem jak twoje dzieciństwo może działać na ciebie po dzień dzisiejszy.

Dlaczego przeszłość wpływa na teraźniejszość?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, tak pół żartem pół serio, że wszyscy pochodzimy – według mnie – z lekko patologicznych rodzin. Nie znam takiej rodziny, nigdy w życiu nie słyszałam o takiej rodzinie, gdzie wszystko byłoby idealnie. Takie rzeczy się po prostu nie dzieją. Nasi rodzice, nasi dziadkowie, to osoby, które miały wpływ na nas w okresie 0-7, później w klasach 1-3, czy jeszcze później w okresie dojrzewania. Czy chcesz tego, czy nie, to ma na ciebie wpływ, ponieważ w tym czasie zostały nałożone na ciebie programy. Zostałeś zakodowany na pewne rodzaje myśli o świecie i myśli o tobie. Jednym ze sposobów, żeby się do nich dostać, jest popracować ze swoim dzieciństwem.

Jak uwolnić emocje z dzieciństwa?

Bardzo ważne jest to, żeby uświadomić sobie co w tym dzieciństwie mogło się w tobie zapisać. Warto zacząć od przypomnienia sobie faktów, ale również można wejść głębiej i przypomnieć sobie emocje, a to jest dopiero początek.

W numeroterapii, najważniejsze jest to, żeby odkryć jaki został wtedy zapisany w tobie kod. Kiedyś nagrałam cały program o tym jak możesz samodzielnie przejść przez swoje traumy, problemy trudności, blokady w tobie, które powstały w dzieciństwie.

Stworzyłam program do samodzielnej pracy, w którym jesteś w stanie samodzielnie poruszyć i skatalogować różne rzeczy, a następnie przy pomocy odpowiednich ćwiczeń takich jak medytacje, wizualizacje, afirmacje, uwolnić traumy i trudności. Nie będziemy tutaj wchodzić w kliniczną definicję traumy, bo w ogóle nie o tym jest ten materiał. Chodzi o to żebyś zrozumiał, że sam możesz to zrobić, jeżeli oczywiście lubisz pracować samodzielnie. Bardzo ważne jest to w tym programie, żebyś był przed sobą nagi/naga, żebyś naprawdę spotkał się z tym co było w twoim dzieciństwie. Specjalnie tu robię kropkę, bo bardzo dużo osób ma niestety dzieciństwo wyparte. Czasami wypieramy coś, bo inaczej byśmy tego emocjonalnie nie przeżyli. Niemniej jednak ten program, o którym piszę, jest skonstruowany tak, że sam sobie wchodzisz w te szczeble, które są dzisiaj już dla ciebie dostępne.

Przepracowanie dzieciństwa.

Od czego możesz zacząć już teraz, żeby zobaczyć, czy to jest w ogóle dla ciebie?

Mianowicie pierwsza rzecz: uświadom sobie jak to twoje dzieciństwo tak naprawdę wyglądało. Bardzo fajnym pomysłem jest napisać list do mamy, napisać list do taty, napisać list do kogoś kto miał w twoim dzieciństwie na ciebie duży wpływ.

Może będziesz musiał też popracować na przykład z komunikatami, które podali ci twoi koledzy, koleżanki napisz też listy do nich. I zobacz co ci z tych listów wychodzi. Zobacz, czy masz tam tylko dużo wdzięczności za to co się mogło wydarzyć, czy masz też dużo żalu. Uważaj na tym etapie, żal nie jest niczym złym. Nawet jeżeli jesteś już po milionie psychoterapii, gdzie przerabiałeś różnego rodzaju rzeczy, jesteś po wielu medytacjach, jesteś po wielu książkach, jesteś po wielu filmikach i po wielu ćwiczeniach, i już czujesz, że bardzo dużo zrobiłeś. Jednak, skoro tu dzisiaj jesteś, to być może dalej masz z czymś problem i nie ma w tym nic złego, wręcz jest bardzo dobrze. Jeżeli pozwolisz sobie zobaczyć swoje żale, zobaczyć to co jest do wybaczenia, jak popracujesz ze swoimi emocjami, ponazywasz je, zobaczysz, że one są i je zaakceptujesz, to zaczną się odkrywać twoje programy.

I to jest clou sprawy i tam właśnie mamy dojść. Mamy dojść do tego co zaprojektowano ci w głowie w dzieciństwie, o tobie i o świecie.

Już dziś zapraszam cię do tego, żebyś zaczął z tym pracować. Życzę wszystkiego dobrego i pamiętaj twoje dzieciństwo nie było ani dobre, ani złe. Po prostu było. Wydarzyły się w nim różne rzeczy. Staraj się ich nie oceniać. Doceniaj to co dostałeś, ale zrozum, że rodzice dali ci wszystko co na tamtą chwilę mogli ci dać. Jeżeli sam jesteś rodzicem to doskonale wiesz, że sam jako rodzic też dajesz swojemu dziecku wszystko co na ten moment możesz mu dać, jeżeli mógłbyś dać więcej, dałbyś więcej. Natomiast to co w tobie zakodowali niechcący, to co ci zrobili i przy tym wytrąciły się jakieś trudne emocje, to było i tego nie cofniesz. Jednak warto to pouzdrawiać, warto to przepracować i warto po prostu żyć lekko bez blokujących programów.

TRWAJĄ ZAPISY DO SZKOŁY NUMEROLOGII – EDYCJA 2023/2024!

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska