10 rzeczy, które pomogą Ci osiągnąć sukces

.

Jakiś czas temu spotkałam się z milionerem. Miałam okazję porozmawiać z nim o tym, jacy ludzie osiągają sukcesy zawodowe, jak należy kształtować swoje myślenie, żeby osiągnąć sukces – nie tylko zawodowy, ale też co za tym idzie, finansowy. Dziś chciałabym się tym z Wami podzielić i dać Wam 10 wskazówek na to, jak przyciągnąć to, czego potrzebujecie pod względem materialnym.

  1. Pierwsza rzecz, na którą przystojny milioner zwrócił mi uwagę, to że ludzie robią biznesy, a później wymyślają kolejne pomysły i znowu – potrzebują na nie pieniędzy. Dążą więc cały czas do tego, żeby ZARABIAĆ PIENIĄDZE NA COŚ. Tacy ludzie nie mają za bardzo chęci TRWONIENIA pieniędzy, korzystania z nich dla swoich prywatnych pobudek. Często ludzie, którzy naprawdę zarabiają dużo pieniędzy właściwie nie mają potrzeby jeżdżenia najlepszym samochodem, posiadania najdroższego i najbardziej gadżeciarskiego zegarka czy wyjeżdżania na luksusowe wakacje. Skupiają się na tym, żeby inwestować zarobione pieniądze.

2. Kolejna rzecz to SPOKÓJ. Dla ludzi, którzy potrafią pomnażać pieniądze ważne jest, żeby być spokojnym. Czyli – mam pieniądze, jestem w stanie pozabezpieczać sobie wszystkie moje pomysły i jestem gotowy na to, co się może wydarzyć. Jeśli mamy takie podejście, to do całego swojego życia podchodzimy jak do przygody, a nie jak do czegoś co nas spina. Pomyśl – CO TY MYŚLISZ O PIENIĄDZACH? Czy jesteś o nie spokojny, uważasz, że możesz sobie na wszystko pozwolić i możesz zrealizować to, co chcesz? Czy raczej jesteś cały czas w poczuciu niebezpieczeństwa i w poczuciu braku? Jeśli skłaniasz się bardziej ku tej drugiej opcji – warto byłoby nad tym popracować…

3. Biznesmeni w swoje pomysły wchodzą z CIEKAWOŚCIĄ, z takim zapałem ciekawego świata dziecka do tego, co jeszcze może się wydarzyć i co jeszcze można zrobić. Dlatego tutaj kolejne pytanie – JAK TY SIĘ CZUJESZ, GDY MASZ IŚĆ DO SWOJEJ PRACY? Czy ona Cię fascynuje? Czy masz ochotę dać z siebie więcej i więcej? Czy masz ochotę budować? Obojętnie, czy jesteś u siebie w firmie czy pracujesz u kogoś. W zasadzie jak jesteś u siebie w firmie to już w ogóle powinieneś się tym fascynować. Ale nawet jeśli jesteś na etacie, to CZY LUBISZ SWOJĄ PRACĘ?

4. “Jak się coś uda w biznesie, to ciężko na tym nie zarobić” – to są dokładnie słowa Milionera, z którym rozmawiałam. Co to oznacza? Jeżeli Twój pomysł jest dobry i jesteś wystarczająco zdeterminowany, i wystarczająco długo kopiesz ten dół i drążysz temat, który chcesz wdrożyć, to jest naprawdę mała szansa, że się nie uda! Brzmi optymistycznie, prawda? Rzadko kto, z ludzi, którzy osiągnęli sukces (mówimy tutaj o ludziach, którzy osiągnęli sukces SAMI, czyli nie mieli NIC i sami to sobie zbudowali), myśli o pieniądzach w taki bardzo materialny sposób. MUSISZ MIEĆ WIZJĘ TEGO, CO ZROBISZ Z PIENIĘDZMI. Kiedyś miałam odczyt Kronik Akaszy dla jednej z moich podopiecznych, która stosunkowo dobrze stała finansowo i ona pytała o to, dlaczego nie może zrobić następnego kroku. Odpowiedź jaka pojawiła się dla niej w Kronikach to: “Musisz zacząć inwestować pieniądze”. Czyli Twoja podświadomość MUSI MIEĆ CEL na co Ci te pieniądze daje!

5. Jeżeli wydajesz pieniądze firmy na INWESTYCJE, to powinieneś UWOLNIĆ SIĘ OD BÓLU. Jeżeli decydujesz się na to, że będziesz w coś inwestować, to przemyśl to i zrób to na takim poziomie, żebyś nie miał ani lęku, ani żalu, ani wątpliwości. Zachęcam Cię do skorzystania z afirmacji:

Uwalniam się od wątpliwości. Pozwalam, żeby docierały do mnie najlepsze dla mnie na ten moment rozwiązania.

6. “Musisz się rozpędzić do prędkości, której już nie wyhamujesz.” – to kolejna rada od Milionera. Ja uważam, że to już indywidualna sprawa, czy chcesz w taki sposób zarabiać pieniądze, natomiast jest to jedna z metod, że po prostu stawiasz się w takiej sytuacji, że już nie możesz się wycofać. Czyli wiemy, że samolot na starcie zużywa bardzo dużo paliwa, a jeszcze lepszym przykładem byłaby tu w zasadzie rakieta lecąca w kosmos, która na starcie zużywa prawie 80% swojego paliwa (tak kiedyś słyszałam). Podobnie jest w biznesie – na starcie trzeba bardzo dużo włożyć, ale potem… siedzisz w tej rakiecie! Więc się nie zatrzymujesz – płyniesz w tym!

7. Pycha bardzo przeszkadza. Żeby osiągnąć sukces trzeba być pokornym. Pokornym wobec świata, wobec rynku… Nie ma to nic wspólnego z pewnością siebie, bo zdrowa pewność powoduje, że jesteś otwarty na zmianę, czyli jesteś otwarty na to, że dzisiaj jest tak, a jutro inaczej i pozwalasz sobie w tym istnieć. Czymś co przeszkadza jest również to, jeśli Twoją motywacją do zarabiania pieniędzy jest chęć, by zazdrościli Ci inni – to Cię będzie bardzo osłabiać…

8. Pieniądze biorą się z przyciągania ludzi, których nie można kupować. Warto jest zastanowić się jaka jest różnica między PRZYCIĄGANIEM LUDZI, a ich KUPOWANIEM. Nie zawsze cena czyni cuda. Czasami ważne są inne wartości. Klienta nie przyciągamy ceną.


9. Kolejna rzecz, która może przeszkadzać to LĘK, ŻE PIENIĄDZE ODPŁYWAJĄ. Dochodzimy do konkluzji, że milioner to człowiek ODWAŻNY, KONSEKWENTNY I SKUPIONY W 100% NA REALIZACJI SWOJEGO POMYSŁU. Nie wystarczy siedzieć i myśleć. Trzeba DZIAŁAĆ. Milionerzy to osobą, które odznaczają się wybitną wręcz samodyscypliną i naprawdę potrafią wysiedzieć, wyczekać i wypracować. Milionerzy są bardzo skupieni na tym co robią. Najczęściej nie są skupieni wcale na zarabianiu pieniędzy. Te pieniądze pojawiają się DODATKOWO.

10. Bardzo ważną cechą jest, kiedy potrafisz zobaczyć w co ludzie się angażują i na co dają swoją energię. To daje Ci taką intuicję co do tego, jaki produkt możesz tym ludziom dać. “Nie zarobisz milionów na tym, na czym zarobiłeś pierwsze 100 tys.”. Czyli jeżeli zaczynasz budować biznes i on na początku przynosi jakieś zyski i jesteś z tego zadowolony, to następnym krokiem żeby ten biznes przynosił Ci więcej pieniędzy jest to, by ten biznes zacząć trochę zmieniać. Trzeba zautrudnićludzi, którzy mogą wykonać część pracy, trzeba inaczej budować ofertę, trzeba wzbogacać swój biznes o nowe produkty, nowe rozwiązania. Żeby biznes, w który wchodzisz ewoluował, to musisz cały czas mieć nowe pomysły i w niego inwestować.

BYCIE UCZCIWYM TO DAĆ CZŁOWIEKOWI COŚ ZA CO NAPRAWDĘ WARTO JEST ZAPŁACIĆ.

Z tą myślą Was dzisiaj zostawiam. Bądźcie uczciwi wobec siebie, wobec innych i spróbujcie spojrzeć na siebie z dystansu. Czy to, że jesteś w tym miejscu, w którym jesteś naprawdę wynika z zewnątrz? Pamiętaj, że to Ty dokonujesz wyborów.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też