Co Ci mówi intuicja? Kilka wskazówek, jak rozpoznać głos wewnętrzny.

Co mówi twoja intuicja, czyli jak rozpoznać głos wewnętrzny? Zapraszam na materiał. 

Co to jest intuicja i co ją charakteryzuje?

Może od tego zaczniemy. Gdy przygotowywałam się do tego materiału, to zadawałam sobie takie pytania: kiedy mam połączenie z Kronikami Akaszy? Kiedy mam połączenie z kanałem mądrości (robię to w swoich codziennych medytacjach)? Kiedy przemawia przeze mnie ego? A kiedy właśnie coś takiego we mnie?

Najprościej pracuje się na materiałach historycznych. Dlatego zróbcie sobie takie ćwiczenie i wyłapcie te momenty w swoim życiu kiedy wydarzała się u was jakaś historia, coś się działo, a wy mieliście jakieś wątpliwości, zastanawialiście się czy w to wchodzić, co zrobić itd. i czuliście wewnętrzny głos, który wam troszeczkę podpowiada.

Dla przykładu: coś wam się nie udaje, związek się rozsypuje, interes nie pójdzie, pracodawca jest z was niezadowolony i wtedy możecie sobie powiedzieć “kurde, wiedziałem, że tak będzie”. I to właśnie jest ten moment, w którym mówi ci ten wewnętrzny głos.

Według teorii nasza intuicja jest mocno połączona z naszą podświadomością, nawet niektórzy twierdzą, że intuicja to jest podświadomość. Nie będziemy wchodzić w takie szczegóły, bo to nie jest dla nas istotne. Nasza intuicja, jak taka sztuczna inteligencja, uczy się poprzez obserwowanie w naszym życiu prawa przyczyny i skutku. Jeżeli przyciągasz do swojego życia określone sytuacje, które mają wpływ na późniejsze zdarzenia, np. byłeś mały, podszedł do ciebie rudy piegowaty człowiek i cię przestraszył, następnie w szkole znowu rudy, piegowaty człowiek zrobił ci jakąś krzywdę, więc w życiu dorosłym jak spotkasz rudego, piegowatego człowieka to jest duża szansa, że twoja intuicja podpowie ci: niebezpieczeństwo. Dlatego warto jest słuchać swojej intuicji, czyli tak zwanego naszego przeczucia.

Bardzo ważne jest też, żeby zrozumieć, że ta intuicja, jak sztuczna inteligencja, działa w pewien wyuczony sposób. Słyszymy od najmłodszych lat, że faceci zdradzają, później w podstawówce jesteśmy zdradzone przez faceta, w szkole średniej jesteśmy zdradzone, na studiach poznajemy faceta, a nasza intuicja podpowiada “nie wchodź w to, on cię może zdradzić”, mimo wszystko w to wchodzisz, on cię zdradza, a ty mówisz sobie “wiedziałam, że tak będzie”.

Dla mnie to jest bardzo dobry moment, żeby pracować z podświadomością, aby zobaczyć jak podświadomość faktycznie funkcjonuje i co nam podpowiada. Często mówimy, że intuicja nam podpowiada, że ten związek czy ta praca nie będą tym właściwym rozwiązaniem, a my ją ignorujemy i tak w nią wchodzimy. Pytanie czy dobrze, czy źle że jednak nie posłuchaliśmy. Nie jest jednoznacznie powiedziane, że to źle. Może dzięki temu coś udało się przepracować, a to według mnie jest najcenniejsze.

Niektórzy nazywają intuicję, wewnętrznym głosem lub szóstym zmysłem. Inaczej o intuicji można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju połączenie ze swoją podświadomością, ze swoimi poglądami, ze swoimi kodami. I klasyczne: “wiedziałem, że tak będzie” oznacza, że masz pewnego rodzaju kody w podświadomości, które dzięki temu, że rozpoznajesz głos nazywany intuicją może się dać rozpoznać. 

Co to znaczy silna intuicja?

To znaczy, że coś w nas mocno pracuje. Może być tak, że masz jakiś wdruk w podświadomości, bardzo potrzebny, np “nie wychodź na ulicę pod rozpędzone auto” i wtedy intuicja cię trzyma i mówi: “nie rób tego”.

Jak odróżnić intuicję od ego?

Ego jest niesamowicie ciekawym zjawiskiem, przynajmniej dla mnie.

Przykładowo zdenerwuje cię były mąż, w pewnym momencie zaczynasz mu życzyć, żeby zadziało mu się w życiu źle, mamy takie mechanizmy. Myślisz sobie “ wydaje mi się, że on wpadnie pod samochód” (specjalnie wymyślam taką głupotę). To jest głos chciwości, chciejstwa “chciałbym, żeby on wpadł pod samochód”. Często mylimy intuicje z naszymi życzeniami. Z tym też mylimy głosy z Kronik Akaszy, czy to jest moje, czy to jest od nich, czy ja tak bardzo tego chcę. Później zastanawiamy się o co tutaj tak naprawdę chodzi.

Bardzo proste ćwiczenie polega na tym, że odróżniamy to co nam się wydaje (głos wewnętrzny, męską intuicję czy kobiecą) od tego co my chcemy. To jest trening. Bardzo fajny, jednak trzeba potrenować. 

Przeczucie, a intuicja – jaka jest różnica?

Myślę, że jak się nauczy człowiek odróżniać to co faktycznie jest naszym pobożnym życzeniem, a tym co faktycznie czujemy, że może się stać. I to jest ta różnica. Np. mam przeczucie, że dzisiaj wygram w totolotka, bo bardzo tego chcę, a w środku się zastanawiam czy na pewno i dochodzę do wniosku, że jednak nie. Ale gdy mam przeczucie, że ten związek się nie uda, bo on jest zbyt agresywny, gniewny, na innym poziomie rozwoju duchowego niż ja; nigdy tego nie bagatelizujcie. Wejdźcie w to dalej i sprawdźcie. Macie intuicje, przeczucie, ten szósty zmysł, że ten związek może się nie udać z jakiegoś ściśle określonego powodu i jeżeli nie przerobicie tego kodu w podświadomości to jest ryzyko, że to się sprawdzi. To jest samosprawdzająca się przepowiednia. 

Magiczny “szósty zmysł”: czy naprawdę działa?

Wszystko zależy od tego czy umiesz go rozpoznawać. Przypominam jeszcze raz. Odrzucamy wszystkie nasze chciejstwa, odrzucamy wszystkie pomysły na to, dlaczego tak może być, jakie to są lekcje itd. nie pytamy o to w medytacji, nie pytamy w Kronikach Akaszy, tylko łączymy się sami ze sobą. Na egzaminie z Kronik Akaszy czasem odpada ktoś (to się bardzo rzadko zdarza, ale jednak), kto czyta ze swojej intuicji, a nie z Kronik. Oko wewnętrzne i trzecie oko to są dwoje różnych oczu.

Jeżeli połączysz się ze swoją intuicją, to czasem też w portrecie wychodzi, że warto zaufać intuicji, połączyć się z nią, nauczyć się z niej korzystać, to właśnie o to chodzi, żeby jej słuchać. A to znaczy wsłuchać się w to “według mnie to się nie uda bo…”. Wejść w to głębiej i zobaczyć co jest pod spodem. 

Jak słuchać intuicji? Sposoby na słuchanie siebie.

Najlepiej to robić w sytuacji, w której się to wydarza, czyli rozmawiać sami ze sobą. Niektórzy potrzebują porozmawiać o tym na terapii, i my, numeroterapeuci, to wyłapiemy. Niemniej jednak potrzebna jest tu “nagość” i uczciwość. Np. masz obawy, że z tym klientem to się nie uda. Wchodzisz w to sobie i pracujesz nad tym co ci się wtedy w głowie pojawia i albo naprawdę rezygnujesz, albo idziesz w to, bo wiesz, że te lęki, które się pojawiły są faktycznie twoje i popracujesz nad nimi, aby móc zbudować coś nowego.

Podążanie za wewnętrznym głosem – życie w zgodzie ze sobą.

Podążanie za wewnętrznym głosem i życie w zgodzie ze sobą daje 100% efektu. Zaufanie do samego siebie daje bardzo dobre rezultaty.

Oczywiście wsparcie Kronikami Akaszy pomoże.

Jeśli jesteś wibracją numerologiczną taką jak 7 to bardzo dużo widzisz, 9 też tak mają. Nie jest regułą, że 7 i 9 mają najlepsze połączenie ze swoją intuicją, bo bardzo dobre połączenie może mieć też 3 czy 8. Nie mieszałabym w to jakoś mocno numerologii. Od urodzenia raczej 7 i 9, ale żyjemy w tak cudownych czasach, że możemy nad sobą pracować w taki sposób, aby mieć do siebie dostęp, jeśli tylko sobie na to pozwolimy.

Zdecydowanie warto robić sobie ćwiczenia: ty ze sobą, ty w sobie, ty dla siebie, żeby zobaczyć gdzie i co jest do uzdrowienia. Myślę, że wszyscy po to między innymi tu przyszliśmy, żeby przepracowywać, uzdrawiać, budować siebie w sobie i dobre połączenie ze swoją intuicją będzie na pewno doskonałą wskazówką, w którą stronę w danym momencie pójść. 

Autor: Olga stępińska

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska