Jak obliczyć rok osobisty?

.

Przed nami kolejny temat z cyklu, jak wyznaczyć sobie horoskop numerologiczny. Dziś pokażę Wam, jak obliczamy rok osobisty. Poprowadzę Was krok po kroku, jak w łatwy sposób można sprawdzić w jakim roku osobistym byliśmy, jesteśmy obecnie oraz w jakim będziemy. Wszystkie działania przedstawię w formie graficznej, aby jak najskuteczniej nauczyć Was samodzielnego obliczania lat osobistych.

Zapraszam na filmik.

Do przeczytania:

Mój poprzedni materiał opowiadał o roku numerologicznym oraz jak go obliczyć. Dzisiaj skupimy się na roku osobistym. Czym się różnią oba zagadnienia? Przede wszystkim tym, że charakteryzują je polaryzujące między sobą energie. W przypadku roku numerologicznego napędzają nas energie z zewnątrz, natomiast w przypadku roku osobistego są to energie z wewnątrz. Takie jak motywacja czy chęć do działania oraz wszystko to, co promieniuje z naszego wnętrza na zewnątrz.

W przypadku roku numerologicznego zmiana roku następuje zawsze we wrześniu a konkretnie we wrześniowy nów. Natomiast w przypadku roku osobistego, zmiana roku następuje w dniu naszych urodzin. Czyli idzie równym tempem z naszym wiekiem.

W określeniu roku osobistego najważniejszy jest dla dzień naszych urodzin. Cały proces pokażę na przykładowej dacie urodzenia, abyście zrozumieli mechanizm działania. Ja dla przykładu wzięłam datę jak: 12.03.1983

W pierwszym kroku rysujemy oś czasu, na której w środkowym punkcie będzie data naszych tegorocznych urodzin. 

W kolejnym kroku wpisujemy po lewej stronie osi zeszłoroczną datę naszych urodzin, a po prawej przyszłą.

Następnie dodajemy każdą cyfrę z osobna wszystkich trzech dat.

      Z powyższych obliczeń możemy wyciągnąć następujące wnioski:

 • Od naszych urodzin z 2020 roku znajdujemy się w 1 roku osobistym
 • W dniu naszych urodzin w roku 2021 wchodzimy w rok 2
 • W dniu naszych urodzin w roku 2022 wchodzimy w rok 3 itd. aż do 9 roku, który zamyka cykl. Później nowy cykl znowu rozpoczyna się od 1.

Aby poznać więcej sprytnych technik na obliczenia z dziedziny numerologii zapraszam Cię do zakupu skryptu w moim sklepie internetowym. Zawarta w nim wiedza jest ogromna. Znajdują się tam wzory i tabelki znacznie ułatwiające obliczenia numerologiczne a także mnóstwo opisów oraz znaczeń wyników Twoich obliczeń. Jest to naprawdę świetne narzędzie do wyznaczania horoskopu dla siebie i innych. Zatem serdecznie Cię zapraszam do podniesienia swoich umiejętności na wyższy poziom.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

14 komentarzy
 1. Dzień Dobry,
  Czy jeśli jestem osobą urodzoną 19.03.1997 roku, to dobrze obliczyłam, że jestem numerologiczną 3, aktualnie jestem w 1 roku numerologicznym oraz do 18.03.2023 roku będe w pierwszym roku osobistym, a w dniu urodzin zmieni się on na drugi rok? 🙂
  Pozdrawiam serdecznie :*

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Dokładnie tak, wszystkie obliczenia się zgadzają.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 2. Dzień dobry mogę prosić o pomoc w obliczeniu roku osobistego 12.05.1991

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Pani rok osobisty to 5 (dzień i miesiąc urodzin + rok, w którym obchodzono ostatnie urodziny), a numerologiczny 8 (wibracja główna + aktualny rok numerologiczny).
   Więcej informacji może Pan uzyskać podczas sesji omówienia portretu numerologicznego: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-z-indywidualna-konsultacja/.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 3. Moja data urodzin 16.01.1993 jaki mam rok osobisty i numerologiczny . Dziękuje za informacje pozdrawim

  Odpowiedz
 4. Jeśli jestem 33 i wchodzę na 4 rok osobisty ale składowe to 22, ma to znacznie? czy w przypadku roku osobistego nie ma mistrzowskich lat?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   W przypadku lat osobistych/numerologicznych liczby mistrzowskie nie są stosowane.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 5. Moja data urodzin 06.11.1955 jaki mam rok osobisty . i numerologiczny .dziekuje za informacje pozdrawim

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Od 06.11.2022 do 05.11.2023 jest Pani w roku osobistym 5, a od września 2022 – w roku numerologicznym 8.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 6. 1. Czym różni się rok osobisty od roku numerologicznego (który też jest dla danej osoby indywidualny)?
  2. Który ma większy wpływ w Naszym życiu?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Rok osobisty od numerologicznego różni się przede wszystkim tym, że charakteryzują je polaryzujące między sobą energie. W przypadku roku numerologicznego napędzają nas energie z zewnątrz, natomiast w przypadku roku osobistego są to energie z wewnątrz. Takie jak motywacja czy chęć do działania oraz wszystko to, co promieniuje z naszego wnętrza na zewnątrz.
   W przypadku roku numerologicznego zmiana roku następuje zawsze we wrześniu a konkretnie we wrześniowy nów. Natomiast w przypadku roku osobistego, zmiana roku następuje w dniu naszych urodzin. Czyli idzie równym tempem z naszym wiekiem.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 7. Dzień dobry. Na Pani stronie znalazłam informacje dotyczącą obliczenia roku osobistego, z którego wynika, że jestem 9. W rachunku rozpisane jest dodawanie dnia i miesiąca (urodzenia) + obecnego roku. Na innych stronach rachunek dotyczy dnia dnia, miesiąca i roku urodzenia (numerologicznej cyfry) + roku obecnego- z czego wynika, że jestem 4. Czy może wyjaśnić Pani z czego wynika zmienność podanych reguł? Dziękuję i przesyłam gorące pozdrowienia

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   dziękujemy za komentarz? Według naszej Szkoły rok osobisty liczy się poprzez dodanie dnia i miesiąca urodzenia do liczby roku, w którym po raz ostatni obchodziło się urodziny. Natomiast poprzez dodanie swojej wibracji głównej (wyliczanej z dnia, miesiąca i roku urodzenia) do liczby obecnego roku otrzymujemy liczbę roku numerologicznego. Podsumowując: jest Pani w 9 roku osobistym i 4 roku numerologicznym (25 września zaczynamy nowy rok numerologiczny, więc u Pani zacznie się 5).
   Pozdrawiamy serdecznie?

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też