Rok osobisty, a rok numerologiczny – jaka jest różnica?

.

Jaka jest różnica między rokiem osobistym, a rokiem numerologicznym? Też się nad tym zastanawiasz? Zapraszam na materiał, w którym omawiam ten temat.

Bardzo często przychodzą do mnie pytania czym się różni rok numerologiczny od roku osobistego? I jaki to ma wpływ na nasze życie? Każdy jest zainteresowany tym, żeby odkryć dlaczego jego życie nie jest tak w pełni satysfakcjonujące jak wie, że mogłoby być. Oczywiście, jak we wszystkich aspektach życia, tu również z pomocą przychodzi numerologia.

Warto jest wiedzieć 2 rzeczy.

W roku kalendarzowym ważne są 2 daty. Po pierwsze jest to data nowiu wrześniowego (niektórzy twierdzą, że pełni, ale jestem zdania, że nowiu). W tym dniu zaczyna się dla wszystkich nas nowy Rok Numerologiczny, czyli dzień wcześniej kończy się stary rok numerologiczny. Z tej okazji organizujemy SPA dla Duszy na koniec sierpnia, przed wrześniowym nowiem. Świętujemy “Sylwestra”, gdzie żegnamy stary rok i witamy nowy Rok Numerologiczny. To jest jedna wartość. A drugą ważną datą w ciągu roku kalendarzowego są Twoje Urodziny. Ponieważ dokładnie w Twoje Urodziny zmienia się rok osobisty. 

Przypływ energii – różnica pomiędzy rokiem numerologicznym, a rokiem osobistym.

To co się dzieje w tobie, częściowo jest z ciebie, a częściowo tym co odbierasz z otoczenia. Oczywiście wszyscy jesteśmy połączeni, jednak mamy taką energię, która pracuje z nas, dla nas i mamy taką energie, nazwijmy je, zewnętrzne, które mają na nas wpływ. 

Po pierwsze rok numerologiczny zmienia się w różne daty, chyba, że masz urodziny w nów. Po drugie, mówi się, że rok numerologiczny decyduje o tym jak będą na nas wpływać energie zewnętrzne, jak będą na nas oddziaływać, jakich będziemy przyciągać ludzi, sytuacje, na co ten rok będzie nam sprzyjał, a na co nie.

Natomiast rok osobisty mówi nam o tym, jaka będzie nasza wewnętrzna chęć do działania. Co będzie nas pobudzać, np. w 5 roku numerologicznym jesteśmy chętni do zmiany, mamy dużo pomysłów, jesteśmy kreatywni. W 2 roku numerologicznym mamy ochotę się schować, mamy ochotę ustawić się w takim miejscu we współpracy, żeby nie trzeba było grać pierwszych skrzypiec. Nawet jeśli jesteśmy 5 czy 8 z wibracji głównej.

Dlatego w numerologii zauważamy jak działa na nas kryształ życia, bo tam planujemy na 9 w programach min. 9 letnich, ale warto wiedzieć na co będzie przeznaczony ten rok, jak wykorzystać fakt, że za rok będę w 8 roku numerologicznym albo, że za 5 lat będę w 9 roku numerologicznym.

Bardzo duże znaczenie ma to co zrobisz w 4 roku numerologicznym, bo to co zasiejesz w 4, zbierasz w 8. I to jest bardzo ważny rok, 4, w którym niewiele się dzieje tak naprawdę, tylko siejesz, siejesz, siejesz. Wszystkie efekty tego siania przyjdą po 4 latach. 

Rok numerologiczny to jest wpływ na nas, sił zewnętrznych. A rok osobisty to jest to czym my wibrujemy dla siebie i dla innych. 

Jak obliczyć rok osobisty?

Musisz wziąć pod uwagę datę swoich ostatnich urodzin. Wyobraźmy sobie, że urodziłeś się 4.09.1989 roku. W momencie publikacji tego wpisu, ostatnie urodziny miałeś 4.09.2022. Czyli dodajemy 4+9+2+2+2=19 1+9=10. 10 po redukcji daje nam 1. Oznacza to, że twój rok osobisty to jest 1 i trwa od urodzin, czyli w tym przypadku od 4.09.2022 i on będzie trwał do twoich następnych urodzin, czyli skończy się dzień przed nimi: 3.09.2023. 

Co znaczy dla mnie mój rok osobisty?

To jest tak zwany rok własny. 

  • Jeżeli jesteś w 1 roku osobistym to w ten rok będziesz miał motywację do działania, budowania, będą pomysły – warto zapisywać te pomysły. 
  • 2 rok osobisty troszeczkę wycisza, powoduje, że inni stają się dla nas ważni, zwracamy uwagę na to co u innych, bardziej umiemy ich wytłumaczyć i zrozumieć. 2 rok osobisty wewnętrznie nie dodaje zbyt dużo energii. 
  • W 3 roku osobistym mamy chęć do zabawy, mamy chęć spotykać się ze znajomymi. Mamy chęć pożytkować ten czas radośnie i rozrywkowo. 
  • 4 rok osobisty – siejesz i ten rok powoduje, że dla ciebie praca jest ważna. I tak sam z siebie bez żalu często decydujesz, że pracujesz więcej niż dotychczas. W 4 roku nie bierz nigdy kredytów, ani w osobistym, ani w numerologicznym. 
  • 5 rok osobisty – powoduje, że masz ochotę szaleć, podróżować, chcesz się “poprzeciągać” po poprzednim roku pełnym pracy. 
  • 6 rok osobisty będzie dawał do myślenia w tematach rodziny, w tematach zakochania, w tematach budowania relacji. 
  • 7 rok osobisty będzie nakłaniał do tego, żeby do wielu spraw podchodzić bardziej analitycznie, poukładać sobie w głowie, zobaczyć co z czego może wynikać. 
  • 8 rok osobisty jest bardzo dobrym rokiem na wszelkiego rodzaju tematy wewnętrzne, będziesz miał większą intuicję dotyczącą inwestowania, warto z niej korzystać. 
  • I 9 rok to rok osobisty to rok podsumowań. I tu się różni od 9 roku numerologicznego, w którym mówimy, żeby absolutnie nie otwierać działalności gospodarczej, to w 9 roku osobistym aż tak tego nie odradzamy. Nie polecamy, ale też może tak być, że 9 rok osobisty pozwoli domknąć pewne tematy, czyli podjąć odpowiednie decyzje, które gdzieś tam, długo nad tobą wisiały. 

Jak obliczyć rok numerologiczny?

Aby obliczyć rok numerologiczny, musisz sobie uświadomić jaką jesteś wibracją główną i do tej wibracji głównej, dodać rok kalendarzowy, który zacznie się od stycznia.

Świętujemy we wrześniu nowy rok, ale we wrześniu jesteśmy jeszcze w roku kalendarzowym poprzednim.

Zawsze się śmieję, że numerolodzy zaczynają te kilka miesięcy wcześniej. Wiemy jaki będzie rok 2023 i załóżmy, że jesteś wibracją 1, czyli dodajesz 1+2+2+3=8 rok numerologiczny.

Zawsze z okazji wejścia w nowy rok, to już się stało tradycją, robię spontaniczny live, gdzie możemy się razem napić np. szampana bezalkoholowego, a ja mówię jaka wibracja w jaki rok właśnie wchodzi. Nawet jeśli nie czujesz tego, żeby samemu to obliczać, to po prostu bądź ze mną na facebooku czy na YouTubie we wrześniu, a na pewno dotrze do ciebie informacja w jakim roku numerologicznym będziesz.

Kiedy przyda się pomoc numerologa?

Tak jak wspominałam wcześniej, rok numerologiczny mówi o tym, jaki wpływ na ciebie mają energie zewnętrzne, czyli czego będzie od ciebie oczekiwał świat. Czasami rok numerologiczny i rok osobisty układają się w taki sposób, że te liczby wzajemnie się wspierają, a czasami jest wręcz odwrotnie, wykluczają się. Wtedy ktoś jest w numerologicznej 9 i w osobistej 5 i nie wiadomo czy zacząć firmę czy nie zaczynać. Doświadczony numerolog będzie wiedział co z tym zrobić. 

Jeśli temat cię zainteresował, to w naszym sklepie możesz kupić skrypt: “Jak tworzyć horoskopy numerologiczne” i zrobić sobie horoskop samemu. Opisałam tam dokładnie jak taki horoskop można sobie zrobić i już będziesz wiedzieć co i jak planować.

Natomiast na moim kanale na YouTube znajdziesz filmy, które pomogą ci obliczyć swój rok osobisty i rok numerologiczny.

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też