Numerologiczna 4.

.

Jeśli interesuje Cię dlaczego o czwórkach numerologicznych możemy powiedzieć pracownik roku to przeczytaj opis wibracji CZTERY. Dowiesz się, co jeszcze możemy powiedzieć o Czwórkach.

Aby zrozumieć jak działa czwórka numerologiczna spróbuj sobie przypomnieć jak funkcjonuje Margaret Thatcher ur.  13.10. 1925 r. To właśnie podwójna czwórka: czyli czwórka z całości i czwórka numerologiczna z dnia.

To dobry przykład na to, że czasem dobrze jest sobie skojarzyć daną wibrację z jakąś osobą, którą znacie lub kojarzycie (chociażby z filmu “The Crown”) – wtedy łatwiej jest zapamiętać pewne charakterystyczne cechy danej wibracji. 

Jak zachowują się  i jaką osobowość mają czwórki numerologiczne?

1. Czwórka numerologiczna to “pracownik roku”

Czwórka numerologiczna to pracownik roku (najlepiej co roku!) dlatego, że dla czwórki nic nie jest tak ważne jak praca. Oczywiście są czwórki, które próbują sobie wmówić, że rodzina jest równie ważna, że będą się spełniać i odnajdywać w roli rodzica… W porządku. Jednak wiadomo, że dla czwórki bardzo ważne jest to, żeby poczuć spełnienie w pracy, spełnienie zawodowe.  Właściwie wibrująca czwórka numerologiczna odnajdzie się w większości zawodów, w większości miejsc gdzie może się wykazać. 

Zauważmy, że czwórka to pracowitość sumienność i dyscyplina. Jednak źle wibrująca czwórka może wykonywać ciężką, bezwartościową pracę i być nieugięta. Zdarza się tak, że czwórka wpada w obsesję na punkcie swojego wyboru, swojego zdania i będzie zachowywać się w taki sposób, że nie będzie otwarta na jakiekolwiek rozmowy i dyskusje, bo będzie tak nastawiona na swój punkt widzenia. Dlatego Czwórki pamiętajcie, nie zawsze Wasze zdanie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Więcej elastyczności Drogie Czwóreczki!

2. Planowanie ponad wszystko! Czwórka jako urodzony organizator.

Czwórka to wytrwały budowniczy, dla którego ważne są fundamenty. Jest gotowa poczekać, popracować, a następnie zbierać plony.  Jeżeli spojrzymy na przykład na związek czwórki i piątki, o której będziecie mogli przeczytać w następnym poście, to okaże się, że 5 jest niecierpliwa, a 4. numerologiczna uspokoi i powie: “poczekajmy, wydarzy się i nie ma co się spieszyć”.

Czwórka dokładnie wszystko też zaplanuje i stara się być zawsze przewidująca. Nikt nie jest w stanie tak się przygotować, na przykład do wycieczki, wyprawy czy spotkania (np. biznesowego), jak właśnie one.  Osoby z wibracją 4 są mistrzami uporządkowania, dlatego bardzo często zdarza się tak, że czwórki już od najmłodszych lat są wyznaczane do organizowania wszelkiego rodzaju przedsięwzięć.

Czwórki są raczej stabilne i jak już wcześniej pisałam mają zmysł organizatora, a co za tym idzie – siłę i moc sprawczą. Czwórka tworzy też rygor, strukturę i skupia się na budowaniu materii i tutaj UWAGA – może się okazać, że czwórka zrobi krok za daleko i wtedy można już mówić o swego rodzaju chciwości czy skąpstwie.

3. Szacunek do innych i do zasad… ale tylko swoich.

Czwórka odznacza się dużym szacunkiem dla innych, ale zwłaszcza do tych, którzy są pracowici i uczciwi. Osoby spod wibracji cztery bywają też jednak wulgarne, agresywne i wręcz okrutne, jeśli coś idzie niezgodnie z ich wyborem, z ich planem. Obiektywnie patrząc, bardzo ciężko jest 4 do czegokolwiek przekonać. 

Pozwólcie na troszkę prywaty: mam chrześnicę, czwórkę numerologiczną, i czasami jej mama pyta mnie, dlaczego ona nie przestrzega zasad? Ja jej odpowiadam: ona przestrzega zasad, ale tylko swoich…

4. Roztropność i ostrożność Czwórki numerologicznej

Czwórka to wrodzona równowaga i stanowczość. Zdarza się jednak tak, że czwórka robi coś wbrew sobie, co może być pozbawione rozsądku i powoduje to rozczarowania.  Najczęściej czwórki są ostrożne, ale trzeba pamiętać, że jeżeli miałoby wystąpić za duże ryzyko – wówczas może nie podjąć decyzji w porę i wycofać się. Zrobi się wtedy napięta atmosfera, co spowoduje bardzo duży lęk i opór przed działaniem. Warto tego unikać zawczasu.

5. Numerologiczna 4 dobrze zagospodaruje budżetem

Czwórki są gospodarne i metodyczne. Potrafią być bardzo zapatrzone w planowanie na przykład budżetu domowego, ale muszą uważać na to, że będzie im brakowało spontaniczności i otwartości na pojawienie się nowych, niespodziewanych rzeczy. Jeżeli będziemy chcieli przeforsować coś z Czwórką, na co nie jest ona gotowa to okaże się, że są bardzo, ale to bardzo uparte i możemy odbić się z naszymi argumentami jak od ściany. 

6. Do opętania mały krok! Wątpliwości i introwertyczna dusza Czwórek

Czwórki powinny być aktywne zawodowo i odważne, ale muszą też pamiętać, żeby nie stały się wręcz “opętane” na punkcie pracy i na punkcie organizowania oraz planowania. Dla nich jest to bowiem normalne, ale innych może to naprawdę męczyć.

Czwórki odznaczają się rutyną, prawością, sprawiedliwością i starannością, oczywiście mierzonych własną “czwórkową” miarą. Zdarza się, że mamy do czynienia z u Czwórek z dumą, ale to tylko maska. Bierze się ona z dystansu do świata i nieokazywania emocji oraz ukrywania prawdziwych uczuć. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy Czwórka walczy ze swoimi wątpliwościami.

7. Pozostałe cechy czwórki numerologicznej

Czwórki są cierpliwe, skrupulatne i wytrwałe – tego na pewno możemy się od nich uczyć. Jednak nawet one cierpią czasem na brak natchnienia, a wręcz niewolnictwo (najczęściej wtedy, gdy mówimy o pracy).

Coś, co może nas zdziwić to fakt, że nawet u tak mocnej wibracji, zdarza się niskie poczucie własnej wartości. Pomimo, że nic na to by nie wskazywało – czwórki są tak naprawdę bardzo wrażliwe.

8. Jakie lekcje ma do odrobienia Czwórka Numerologiczna?

Czwórka powinna nauczyć się zaakceptować zmiany i rozpoznawać ograniczenia. Powinna też traktować pracę jako czynnik rozwoju, a nie jako sposób na życie. Dawajcie przykład sobą i odpowiedzialnie uczcie tego.  Właśnie wy, jak nikt inny, macie predyspozycje w tym kierunku, żeby pokazywać jak porządkować ten świat. 

Dlatego, Drogie Czwórki, z całego serca życzę wam spełnienia w zarządzaniu i odnajdywaniu siebie.

Wpływ dnia urodzenia na wibrację 4. 

Jeśli czwórka urodziła się 1,3, albo w piątym dniu miesiąca (albo w dniach, które się do tych liczb redukują) zdecydowanie pomoże to się czwórkom otworzyć. Dzieje się tak dlatego, że te liczby w numerologii uważane są za liczby otwierające.

Jeśli analizujemy dzień urodzenia i mamy do czynienia z liczbami parzystymi czyli  2, 4, 6, 7 (bo 7 według numerologii jest liczbą parzystą), wówczas mówimy o liczbach zamykających czyli czwórka będzie miała jeszcze bardziej utrudniony kontakt z otoczeniem.

Jeśli dzień urodzenia redukuje się do liczby osiem, to niestety taka liczba może  utrudnić u czwórki komunikacje.

Natomiast, gdy czwóreczka urodziła się dziewiątego dnia miesiąca albo dzień urodzenia sumuje się do dziewiątki (czyli 18 lub 27), jest duża szansa, że w tym życiu zainteresuje się rozwojem osobistym.

Zapisz się do Szkoły Numerologii! Półroczny kurs online live!

Podsumowanie – 4 w Numerologii

Zalety Czwórki: pracowitość, cierpliwość, sumienność, dyscyplina, stabilność, zmysł organizatora, siła, szacunek do innych, uczciwość, ostrożność, gospodarność, metodyczność, ambicja, inwencja, odwaga, skrupulatność, wytrwałość
Druga strona Czwórki: tendencja do popadania w “niewolnictwo”, chciwość, upór, obsesja na punkcie swoich zasad, nieugiętość, agresja, duma, nieokazywanie emocji, niskie poczucie własnej wartości, lęk przed działaniem, wulgarność, rozczarowania.

Nie wiesz jaką jesteś wibracją? Sprawdź jak obliczyć Twoją wibrację urodzenia?

Dla Was, Drogie Czwóreczki, zaproponowałam kolor zielony.  Kiedy układamy horoskopy numerologiczne i mówimy o czwartym dniu osobistym, to proponujemy, żeby ktoś ubrał się wtedy na zielono. Robimy to po to, żeby praca, którą wykonał w tym danym dniu dała owoce. Oczywiście, nie musi to być od razu, bo jak pamiętacie, czwórki uczą nas tego żeby budować wytrwale, a czasem nawet chwilę dłużej poczekać na efekty.

Nauczcie się trochę lżejszego traktowania życia, dostrzegajcie także weselsze, bardziej pozytywne jego strony!

A Ty, masz w swoim otoczeniu pracowite jak pszczoły osoby z wibracją 4? Piszcie w komentarzach!

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

10 komentarzy
 1. Ja jestem 4
  Mój partner też jest 4
  🙂
  W 90℅ pasuje to do nas
  Pozdrawiamy 🙂

  Odpowiedz
 2. Dzień dobry
  Jestem 4 z 9 dnia (18.06.1969)
  W 80% zgadzam sie z Pani opisem odoby z 4 nie mniej u mnie cierpliwość jest jedną z cech ktorych nieposiafam hihi. Nienawidzę czekać na cokolwiek 😉 W pracy lubię porzadek i plan ale mam też okresy totalnego chaosu i niechęci do pracy. Nie potrafię skupiac się na dlugo na jakimś działaniu szybko się nudzę- niestety to tez czasami dotyczy relacji z ludzmi. Co do finansów owszem planuje, pisze budżety domowe aby zaraz potem porzucic je w kąt i roztwonić do zera.
  Tak jak napisałam chyba nie jestem taka 4 jak Pani opisała 🙂

  Odpowiedz
  • Mam badrdzo podobie jak Pani ????

 3. Ponownie napisałam, ponieważ pomyliłam, literówka,dzień urodzenia,ma być 8

  Odpowiedz
 4. Tak,jestem osobistą 4,a w dodatku z dnia urodzenia 8, duszę się,w swojej wrażliwości,bo suma,to 31, a data urodzenia,to 08.03.1964,jeszcze okazało się, że jestem hiper wrażliwcem,pisanie daje mi ulgę,bo inaczej wpadam,w depresję, byłam pracoholikiem,ale zdrowie padło i się zwolniłam,aby żyć po swojemu,ale samotność,w tłumie przytłacza, choć mam zawód wolny,to potrzebuję kontaktu z ludźmi,to dodaje mi skrzydeł,ale teraz to trudne,przez pracę straciłam kontakt,z rodziną i nie czuję potrzeby,choćbym chciała,mam ze sobą problem,bo nie znoszę samotności

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   8 dzień miesiąca (tak samo jak np. 2, 4, 20) może potęgować u Czwórek skłonności do społecznego wycofania. Wynika to z faktu, że są to liczby parzyste, które w połączeniu z WG=4 mają blokujące właściwości.
   Zachęcamy do zamówienia portretu numerologicznego, powinien on pomóc w znalezieniu odpowiedzi i rozwiązań Pani problemów.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 5. To właśnie cała ja
  Idealnie trafione

  Odpowiedz
 6. Dzień Dobry Olgo.
  Mój młodszy syn jest 4 a starszy o 1,5roku brat jest 5.
  Piszę, bo właśnie doznaję dotkliwego poznania ich cech. Moja “czwóreczka” jest teraz dla mnie bardziej zrozumiała. To mały buntownik i złośnik jak nie jest po jego myśli. Dotychczas miałam w głowie, że ma czasem dość dowodzącego brata (i tak w sumie też jest) ale w dużej mierze teraz rozumiem go znacznie bardziej.
  Bracia to 10 i 8,5 latek. Dopóki starszy nie nadużywa swojego narzucania swojej woli wobec każdego aspektu ich wspólnego życia i nie kontroluje wszystkiego aby było jak on nakazuje, to są zgodni.
  Teraz czytam opis numerologiczny i otwieram oczy i buzię ze zdziwienia. Jak bardzo to ułatwia a ile jeszcze nie wiem, ile mnie zaskoczy. Dziękuję za ten wpis…był w odpowiednim momencie???

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   dziękujemy ślicznie za Pani komentarz.
   Pozdrawiamy!

  • Dziękuję za ten wpis, 4 to wypisz, wymaluj mój mąż!, nic ująć nic dodać. Nie spodziewałam się, że opis może być tak trafny,

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też