Numerologiczna 5.

Ciężko ją zatrzymać, bo ma tysiąc pomysłów na minutę. Ponętna i atrakcyjna – fizycznie i mentalnie. Jedna z ciekawszych i najtrudniejszych do opisania wibracji, mianowicie – numerologiczna piątka.

Osoby o wibracji 5 są emocjonalne wolne i niezależne, co bardzo uatrakcyjnia ich osobę. Prywatnie uważam, że piątki są takie… trochę “półdzikie” i nigdy nie wiadomo co w nich siedzi, co im przyjdzie do głowy. Z pewnością z piątką nie można się nudzić!

Piątki numerologiczne mają błyskotliwy umysł i zdolności do rozumienia tak trudnych rzeczy jak metafizyka. Jednak są bardzo zmienne i często cierpią na brak stabilności, co może utrudniać wiele rzeczy.

Co jeszcze charakteryzuje piątki numerologiczne?

1. Zmysłowa, seksowna i ciekawa świata – 5 w numerologii

Piątka to seksowny wędrowiec, jak żadna inna wibracja uwielbia podróże, a w szczególności poznawanie nowych kultur. Piątka to również zmysłowy przewodnik, nie tylko po mapa geograficznych.

Piątki są zmysłowe i seksualne, jednak zdarza się tak, że piątki traktują seks dość powierzchownie. Oczywiście nie wszystkie, ale zawsze jest takie ryzyko – wtedy mają wręcz nieopanowane rządze. 

2. Niecierpliwość i narcystyczność – wady 5 numerologicznej?

Dobrze funkcjonująca piątka lubi zmiany, ale jest niecierpliwa i oczekuje. Niestety u piątek charakterystyczne jest to, że mają bardzo dużo oczekiwań dotyczących czasu czyli: “ja chcę żeby to przytrafiło się mi już teraz, jak najszybciej, ja nie mam czasu czekać!” – to słowa charakterystyczne dla piątki.

Jak już wcześniej pisałam – piątka uwielbia podróże, energię i ruch, ale czasami bywa tak, że w tej swojej euforii postępuje bezmyślnie, co naraża ją na cierpienie.

Numerologia mówi nam, że piątka jest otwarta na wiedzę, ma ciekawość świata i poznawanie go. Gdy myślę o piątce, to pojawia mi się w głowie globus, który ciągle się kręci, jako odzwierciedlenie jej podróżującej natury. Należy jednak uważać, bo jak piątka zbyt mocno zachłyśnie się tym ile ona podróżuje i ile ona już z tego powodu wie, zacznie myśleć o sobie, że jaka to ona jest wspaniała i pokażą się jej skłonności narcystyczne. Może to być nawet lekko ekstrawaganckie ze strony piątki.

3. Kiedy 5 się otwiera, a kiedy zamyka w sobie?

Osoby o wibracji pięć są pełne entuzjazmu i posiadają wrodzoną intuicję. Są otwarte i spontaniczne, ale należy pamiętać, by zachować w tym zdrowy umiar, gdyż może pojawić się dzikość. Wtedy piątki staną się do siebie niepodobne, niedostępne, mogą być nerwowe i porywcze. Kiedy wpadną w szał, ciężko jest je uspokoić. 

Ostatnio przychodzi dużo osób pytając o dzieci, które są piątkami. Pojawia się często taki problem, że dzieci te są zablokowane. Zastanawiamy się wtedy, co się dzieje, że to dziecko nie jest prawdziwą piątką – żywą i energiczną? Bo przecież prawdziwa piątka to tzw. “żywe srebro” u dzieciaków! Jeśli pojawiają się w nich blokady to oznacza, że dziecko nie może pokazać swojej prawdziwej natury, z jakiegoś powodu powstrzymuje to w sobie. Warto z tym pracować i otwierać dzieciaki.

Piątki to dynamika i światłość, jeśli jednak piątka nie zadba o pielęgnowanie tego światła w sobie, to doprowadzi ją do uczucia zmarnowania, niezadowolenia, braku spełnienia i wręcz nudy. Jeżeli piątka ma pracę, w której się będzie nudzić, to będzie czuła się tam naprawdę źle: niespełniona i zniechęcona.  Dlatego drogie piątki – dbajcie o siebie i zapewniajcie sobie atrakcje!

4. Energetycznie współwibrujące – piątka jako terapeuta?

Piątka robiąc coś, zawsze robi to z zaangażowaniem i ciekawością do ludzi, dlatego są bardzo dobrymi terapeutami.  Musi jednak uważać i zachować równowagę. Zbyt wścibska piątka zacznie ograniczyć innym ich wolność. Biorąc pod uwagę fakt, że wy same, Drogie piątki tego nie lubicie – tym bardziej nie róbcie tego innym!

Osoby z wibracji 5, często mają potencjał uzdrawiania i wyczuwania ludzkiej natury. Mówi się, że piątki to bardzo dobrzy numerolodzy, psycholodzy i astrolodzy. Zanim zdecydują się na pracę z innymi warto, by nauczyły się przede wszystkim pracy z własnymi emocjami. Ze względu bowiem na to, że piątki są bardzo zmienne, nie wiadomo czy byłyby w stanie pomagać innym zachowując stabilność.

Zwracam więc uwagę piątek, które chcą pracować w zawodzie terapeuty, psychoterapeuty, czy psychologa, żeby najpierw przestały być tak emocjonalne, gdyż klient potrzebuje od terapeuty bezpieczeństwa, a nie bycia rozchwianym.

5. Jakie lekcja ma do odrobienia 5 numerologiczna?

Lekcja dla piątek: Kochane piątki korzystajcie z wolności bez zranienia innych. Zauważajcie gdzie kończy się moje, a gdzie zaczyna się twoje. Uczcie innych, że życie to fascynująca przygoda.

Czego życzymy piątkom? Możliwości przeżywania wolności i niezależności, tak żeby mogły czuć wiatr we włosach!

Podwibracje numerologiczne dla Piątki

Zastanówmy się teraz jaki wpływ na jedynkę mają poszczególne podwibracje numerologiczne.

Podwibracja 14

Piątki mogą wynikać z podpibracji 14. Trzeba pamiętać, że 14 to liczba karmiczna. To karma , którą roboczo nazywam: “wino, kobiety i śpiew”. Pewnie domyślacie się czego może ta karma dotyczyć, ale zapraszam Was do moich innych materiałów: Karma 14 ! w numerologii ✧ Olga Stępińska – tam mówię na czym polega karma 14. 

Pamiętajmy, że lekcje karmiczne są nam potrzebne po to, żeby zrozumieć, co kiedyś zrobiliśmy źle.

Podwibracje 23 i 32

Piątki wywodzące się z podwibracji 23 i 32, to osoby o których mówi się, że są to “iskierki” czy też posłańcy światła. Kiedy takie osoby pojawiają się w towarzystwie, to nagle tam światełko zaczyna świecić i robi się jakby jaśniej. Piątki są bardzo często zapraszane na imprezy, bo przecież… impreza bez piątki jest kiepską imprezą!

Podwibracja 41

Piątka z podwibracji 41 zawsze spadnie jak kot, na cztery łapy. Liczba 41, tak samo jak 17, to liczba wsparcia z sił kosmosu. 

Podwibracja 50

Tu mamy po prostu 5 i 0, a więc będzie to czysta piątka, którą opisałam już powyżej.

Numerologia ciąg dalszy – wibracje dnia urodzenia dla Piątki

Jaki wpływ ma dzień urodzenia na wibrację 5?

1, 3 lub 5 dzień miesiąca u piątek

Jeżeli piątka urodzi się w pierwszym, trzecim albo w piątym dniu miesiąca, ewentualnie w dni, których liczby sumują się do 1, 3 lub 5, to możecie się domyślać, że spotęguje to działania wibracji głównej. Dzieje się tak ponieważ 1,3 i 5 to liczby otwierające, wspierające komunikację i bycie dla innych. Jeśli obserwujemy taką kombinację, to osoba ta ma dar przyciągania, organizowania. Może pracować samodzielnie i będzie się dobrze czuła, ale może też pracować z ludźmi. Najogólniej mówiąc – jest bardzo otwarta i komunikatywna.

2, 4, 6 lub 8 dzień miesiąca dla piątki

Jeżeli piątka urodzi się w drugim, czwartym, szóstym albo ósmym dniu miesiąca, to piątka będzie bardziej wyciszona. Taka piątka nie będzie aż taka energiczna, tylko będzie bardziej zdystansowana.

7 z dnia urodzenia u piątki

Jeżeli mamy siódemkę z dnia urodzenia, czyli osoby, które urodziły się 7, 16 i 25 dnia miesiąca, to jest zarówno dar, jak i przekleństwo. Siódemka z dnia może powodować, że taka osoba z jednej strony ma dobre połączenie ze swoją intuicją, ale z kolei analityczny (piątkowy) umysł kombinuje do granic niemożliwości. To może powodować, że piątka nie wie czy ona tak czuje, bo to wynika z jej intuicji, czy tak czuje, bo sobie to wmówiła. Człowiek o takim połączeniu, nie wie czy to są JEGO UCZUCIA, czy to są JEGO LĘKI, co powoduje problemy.

Piątka urodzona w 9 dniu miesiąca

Jeżeli piątka jest urodzona dziewiątego dnia miesiąca, to będzie to wspierać zdolności bycia dla innych. Czyli takiej piątce łatwiej będzie być psychologiem, psychoanalitykiem czy numerologiem. Może wykonywać zawody, w których potrzebna jest empatia i zrozumienie dla innych. 

Dziewiątka i siódemka w dniu urodzenia pomogą, żeby piątka się rozwijała i docierała do ludzi.

Podsumowanie – 5 w Numerologii

Zalety Piątki: niezależność, towarzyskość, zmysłowość, zdolności metafizyczne, błyskotliwość, otwartość na zmiany, ruch, energia, ciekawość świata, poczucie wolności, spontaniczność, otwartość, ciekawość ludzi, światowość, dynamika, siła
Druga strona Piątki: brak stabilności, zmienność, szybkie nudzenie się, powierzchowność, nieumiejętność powstrzymania żądzy, duże oczekiwania, niecierpliwość, bezmyślność, brak roztropności, narcyzm, ekstrawagancja, niedostępność, dzikość, wścibskość, ograniczanie innych, niestabilność emocjonalna, niezadowolenie, brak spełnienia, nuda

Nie wiesz jaką jesteś wibracją? Sprawdź jak obliczyć Twoją wibrację urodzenia?

Kolor wpierający 5: niebieski

Jak wspierać się wibracją piątki? Kiedy jesteśmy w piątym dniu osobistym, (co wynika z horoskopu) i chcemy dobrze wykorzystać tę energię do działań marketingowych czy chęci pokazania się innym, to wspierajmy się kolorem niebieskim.

Kochane piątki podbijajcie świat, bawcie się dobrze, tylko uzbrójcie się w troszkę więcej cierpliwości. 

Ja sama jestem piątką z dnia, więc dokładnie rozumiem waszą wibrację!

Autor: Olga stępińska

Komentarze (15)

 1. Marta pisze:

  Urodziłam
  Się 3.11.1980
  Jestem numerologiczną 5! Podwibracja 23.
  Dzień i miesiąc-5!
  Jestem zaintrygowana numerologią i kronikami akaszy😍słucham Olgi podcastów i chciałabym tą wiedzę zgłębić! Czuję że jestem gotowa na to!

 2. Lidia pisze:

  Hej. Jestem 5 i strzelcem w jednym , karmiczna 23. Cóż , zalety przyjmuje , wady mniej ???? a tak serio, wszystko się zgadza. Najgorsza dla mnie jest zbytnia emocjonalność, bywa naprawdę męcząca .

 3. Barbara pisze:

  Jestem 5 w strzelcu. Karmiczna 14. Ogólnie to patrząc na cały opis to jestem wszystkim po trochu. Ale typową 14 to raczej się nie zgodzę. Nie zdradzam , nie oszukuje nie Lubię rzeczy niezgodnych z naturą.

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry.
   W numerologii istotne są wszystkie liczby obecne w naszym portrecie numerologicznym – czyli nie tylko data urodzenia, ale także wszystkie nasze imiona, nazwiska, a nawet przezwiska. Niektóre z cech osobowości mogą więc nie wypływać bezpośrednio z dnia, w którym się urodziliśmy, ale z naszego potencjału, kombinacji oraz blokad, które mamy w związku z obecnością liczb karmicznych.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 4. Nina pisze:

  Ja też 5 z 2i 3. Wypisz wymaluj, prawie wszystko się zgadza. Dzisiaj mam 62 lata i niektóre wady 5-ki mam opanowane. Jestem Bliżniakiem, co jeszcze bardziej komplikuje całą 5-kę! Pracuję nad swoją impulsywnością i staram się słuchać(co jest trudne) innych oraz nie oceniać. Moja droga do chwili obecnej, czy chciałam czy nie, była pasmem podróży i przeprowadzek. Wiecznie w drodze, wiecznie z walizami. Gdy postanowiłam zatrzymać się, popadłam w taką biedę, że doświadczyłam głodu! Opatrzność jednak nie pozwoliła mi cierpieć. Postawiła na mej drodze mężczyznę. Nie wyszło nam, bo ja górą on dołem. Uratował mnie i pomógł stanąć na nogi. Zostaliśmy przyjaciółmi, a moja wdzięczność jest przeogromna, za taki dar. Teraz na mojej drodze pojawiła się typowa 8-ka. Faktycznie, relacje są trudne, bo nie lubi krytyki, czy zwracania uwagi. Myślę jednak, że Wszechświat z jakiegoś powodu postawił nas oboje na tej samej drodze. Ja dzięki jego cechom, muszę nauczyć się wielu rzeczy. Czy on też zechce? Tego jeszcze nie wiem. Ja mam odwagę, by się otworzyć na tą znajomość, bo chcę skonfrontować siebie z tą Rybką, chociaż znaki nie są za bardzo przeznaczone dla siebie. Będzie ciężko, bo WOLNOŚĆ w każdej dziedzinie życia, to moja pieczęć ! Muszę wygrać jednak tę batalię! Pozdrawiam.

  1. Żaneta pisze:

   Och ja jestem raczkiem ascendent lew więc mieszanka wybuchowa ? ale daje radę

 5. 5 spod Panny pisze:

  Czasem Panna czasem 5 😉 Nie jest łatwo, ale nie ma nudy 😉

 6. Renia pisze:

  Dziękuję.
  Otworzyła mi Pani oczy.Jestem piątką i całe życie byłam inną, niż opisywana piątka. Cichutko gdzieś w kącie, niezdecydowana, nie sprawiajaca problemów. Nieistniejąca prawie.

  Od rozwodu i uwolnienia od toksycznych ludzi, zmiany pracy, nagle zainteresowalam się numerologia i myślałam , jak to możliwe, że taka jest opisywana piątka.
  Z Pani artykułu wiem, że byłam zablokowana. 44 lata, trochę dlugo, no nie ?

  Teraz mam 47 i opis piątki jest jak najbardziej prawdziwy, idealny.

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,
   dziękujemy ślicznie za Pani komentarz. Na zmiany nigdy nie jest za późno.
   Życzmy wszystkiego dobrego!

  2. Magdalena pisze:

   Jestem piątką i strzelcem, byłam jak w Pani opisie. Z latami przykrych doświadczeń, stałam się spokojniejsza i nieco zdystansowana, ale optymizm i poczucie wolności wciąż są niezmienne.
   Pozdrawiam

 7. Odrodzony pisze:

  Witam,
  też piąteczka z tej strony, płci męskiej…, oooo rany – w punkt – chapeaus bas normalnie. Kupa testosteronu i pierwiastek żeński w nadmiarze… intuicja prawie kobieca i kompletny chaos w głowie (uzwojenie typowo żeńskie) :)) Maxymalny wkręt na samorozwój…, ostatnio nawet samodzielne i automatyczne odczyty z akaszy … pozdrawiam

  1. Caro pisze:

   Chyba nie można być bardziej popierdolonym niż my.
   kobieca intuicja ? ja bym to nazwał wieszczeniem, ja wiem ze ktoś za chwile wejdzie do pokoju.. albo za chwile zapuka… słyszę pukanie zanim ktoś zapuka.. uspokajam Was drogie 5teczki – zaakceptujcie to i cieszcie się tym, jesteście najlepsi! moje kochane iskiereczki 🙂

 8. Asiek pisze:

  Ja jestem numerologiczną 5 i dziękuję za wiedzę z tego zakresu. Jestem spod wibracji 23. Chęć wolności u mnie jest ogromna, ale niestety nie potrafię odnaleźć swojej pasji. Fascynują mnie inne kultury, lubię o nich czytać. Nie mam w sobie niecierpliwości, raczej jestem osobą spokojną. Nawet ludzie wokół mówią mi, że jestem spokojna i nie wyobrażają sobie jak wyglądam zdenerwowana. Tak nie do końca to do mnie pasuje, na pewno jeśli chodzi o wady. Nie lubię jak mi ktoś coś narzuca czy karze robić coś według siebie. Do tego pracuje jako samodzielna księgowa i jest to coś co lubię. Kocham spotkania z bliskimi mi osobami. Najbardziej prawnę wyjść na wyższe ja poznać to co się kryje u mnie w głebi. Być może wynika to z tego, że moją liczbą karmiczną jest 7.

  1. Team Szkoły pisze:

   Dzień dobry,

   Dziękuję bardzo za ten komentarz. Skontaktowaliśmy się z Panią mailowo.❤

   Serdecznie pozdrawiam

  2. Scorpion pisze:

   Wypisz, wymaluj ja. Dusza towarzystwa, niecierpliwa, wybuchowy furiat, chociaż już nad tym pracuję intensywnie. Przewaga pierwiastka męskiego, ze wszystkim radzę sobie sama, nie potrafię prosić o pomoc, za to chętnie pomagam innym. Moja piątka sumuje się z 2 i 3, oraz jestem z trzeciego dnia listopada. Od pół roku odkąd wyprowadziłam się z domu, zaczęłam interesować się duchowością, numerologią, Tarotem. Przez lata byłam ograniczana, tłamszona. Miesiąc temu zostałam wdową i czuję, że mam przed sobą nowe życie, że dla mnie przeznaczono zupełnie co innego. Tak, niezależność i wolność to dla mnie słowo klucz. Teraz czuję, że żyję

Skomentuj

O autorce

Olga Stępińska