Numerologiczna 6.

.

Dziś przyszedł czas na rozmowę o tym, ile można mieć w sobie ciepła i opiekuńczości. Naszym bohaterem jest bowiem numerologiczna szóstka.

Szóstki numerologiczne to osoby, które potrafią tworzyć rodzinną harmonię i estetykę, jak żadna inna wibracja. Opiekują się innymi w sposób wyjątkowy!

Ale przyjrzyjmy się tematowi bardziej szczegółowo…

1. Opiekuńczość i rodzinność u Szóstki Numerologicznej

Nikt was tak nie ugości i nie zaopiekuje się Wami jak Szóstka Numerologiczna. Jeśli potraficie sobie wyobrazić jak może zachowywać się ciepła babcia, która wita was ze świeżo upieczonymi ciasteczkami, która robi wszystko żebyście czuli się u niej jak królowie czy księżniczki, to dokładnie tak działa dobrze zwibrowana szóstka.

Prawie każda osoba wibrująca w szóstce jest odpowiedzialna, opiekuńcza i oddana. Dla niej najważniejszy jest dom, rodzina, ciepło, ale czasem może z tym wręcz przedobrzyć, co może spowodować nawet rozwód, intrygi, zazdrość i konflikty.

2. Empatyczne, ale czasem cyniczne – dlaczego Szóstka jest tak zmienna?

6 ma w sobie ogromne pokłady tego, by rozumieć, kochać i być życzliwym. Jeśli jednak coś idzie nie po jej myśli, na przykład w rodzinie, to często bywa nastawiona pesymistycznie, niezdrowo, egoistycznie. Może nawet zacząć nienawidzić.

Niezadowolona z życia albo z obrotu sytuacji szóstka może być też niezdrowo zaślepiona, a nawet cyniczna i zacząć wszystko krytykować. Taka potępiająca szóstka, komentująca sprawy rodzinne nie przebiera w słowach, więc uważajcie na to! Drogie Szóstki – wcale nie jest wam z tym do twarzy!

3. Chowanie głowy w piasek? Od czego ucieka 6?

Często jest tak, że szóstka chowa się za czymś, co jest dla niej trudne, bo gdzieś tam w środku ma tendencję do bycia cierpiętnikiem i często pokazuje to wpadając w furię. Pamiętajcie, jeżeli szóstka się denerwuje, wpada w histerię to zapytajcie o co jej tak naprawdę chodzi. 

Numerologia zakłada, że szóstki kochają stabilizację. Często zdarza się tak, że szóstka tak bardzo lubi tą stabilność, że ma opór na zmianę, która jak wszyscy wiemy musi nadejść. Pamiętajmy jednak, że kiedy w porę nie podejmie decyzji będzie to powodować niechęć, chwiejność i różnego rodzaju lęki. 

4. Idealne zawody dla Szóstki

Często obserwujemy, że szóstki to urodzeni artyści, którzy potrafią zarobić na swojej pasji. Szóstka jak nikt ceni sobie harmonię, piękno i sztukę.

Jeśli jednak będą chciały pełnić funkcję nauczyciela, to dlatego że najciekawszą część pracy dla nich stanowić będzie wychowawstwo. 

Prawie każda szóstka ma talent organizacyjny, zapał i potrafi być dla kogoś autorytetem w wybranej przez siebie dziedzinie. Dużo osób o tej wibracji chce być lekarzem, czy fotografem. Co może zadziwiać, szóstki to także dobrzy inwestorzy. Podejmują dobre decyzje po wcześniejszym przeanalizowaniu rynku. 

5. Niebezpieczny altruizm u szóstki

Szóstki mają chęć do bycia dla innych, wykazują się altruizmem i lubią pracę społeczną. Szóstki mają poczucie obowiązku wobec świata, ale zdarza im się plotkować i snuć intrygi, a na zewnątrz przyjmować postawę bierną. Zdarza się jednak, że szóstka tak głęboko wejdzie w jakąś rolę, że staje się wręcz apodyktyczna. Dobrze funkcjonująca szóstka jest uczciwa i wrażliwa, ale na te cechy charakteru też warto uważać. Może być tak, że szóstka jest tak bardzo zaangażowana w jakiś projekt, na przykład wychowywanie dzieci, że wręcz ma skrajne odczucia, staje się fanatyczna i nadopiekuńcza co stanowczo nie sprzyja rozwojowi dzieci.  

6. Serce czy rozum? Co jest ważniejsze dla szóstki?

Najczęściej szóstka wykazuje się dojrzałością, ale jest przy tym romantyczna i chętnie się zakochuje. Co może dziwić inne osoby, 6 potrafi się zakochać ze zdrowym rozsądkiem. Nie ma wtedy pytań, które mogą zadawać sobie inne wibracje: idziesz z miłości czy z rozsądku?

Szóstka angażuje się z wielkiej miłości, która zawiera w sobie wszystko. Niestety  w złości może podejmować naiwne decyzje i niepotrzebne ryzyko. Wówczas powstanie taki związek, w którym szóstka przyjmie postawę poddańczą. Często obserwujemy, że szóstka jest w stanie dużo poświęcić w imię rodziny, np. żeby dzieci miały ojca. Może to skutkować tym, że taka osoba wejdzie w rolę ofiary czy cierpiętnicy. 

Warto obserwować siebie i zadawać sobie pytania: Jak widzę swoją osobę w domu? Kim jestem dla moich bliskich i kim oni są dla mnie? Pamiętajcie, że we wszystko warto angażować się z umiarem. Każdy z nas potrzebuje czuć spełnienie nie tylko w jednym obszarze, warto otworzyć się na wszystkie możliwości doświadczania życia. Dobrze jest odnaleźć swój potencjał i robić wszystko, by go w pełni wykorzystać. 

7. Jakie lekcja ma do odrobienia szóstka numerologiczna? 

Dobrze, by było gdybyście, Drogie Szóstki, mniej ingerowały w cudze życie, a na pewno nie bardziej, niż ktoś tego potrzebuje. Zawsze widzicie miejsce dla siebie w czyimś życiu, ale starajcie się to robić ze zdrowym rozsądkiem i nie podejmujcie za nikogo decyzji. Pozwólcie, by ludzie byli samodzielni. Odrabiajcie lekcje z brania i dawania oraz pamiętajcie, że bardzo ważna jest wymiana energetyczna. Pokazujcie innym, że rodzinna harmonia i równowaga to cenne wartości, nawet w dzisiejszym zwariowanym świecie.

Czego Wam można życzyć Kochane Szóstki?

Oczywiście tego, żebyście dostawały możliwość opiekowania i wychowywania innych, ponieważ to jest właśnie to, co uwielbiacie robić. 

Z jakich podwibiracji możemy otrzymać szóstkę?  

Podwibracja 15

Z liczby 15 (1+5 = 6). Te osoby mają predyspozycje do menadżerskiego prowadzenia grupy i w tej roli są pełne energii. 

Podwibracja 24

24 czyli 2 i 4 to praca dla innych, np. praca w usługach. Przykładem może być praca asystentki, której zależy na sukcesie jej klienta/szefa. 

Podwibracja 33

Szóstka pochodząca z mistrzowskiej liczby 33 (będziemy mówić o tej wibracji mistrzowskiej w osobnym materiale) to tak samo ciekawa wibracja jak 11, 22 czy 44, dlatego tutaj warto dowiedzieć się jaki potencjał może uruchomić w człowieku taka wysoka liczba. 

Podwibracje 42 i 51

Zauważcie, że 42 to lustrzane odbicie 24, a 51 to odbicie 15, dlatego w obu przypadkach możemy się odwołać do tych właśnie, powyżej opisanych wibracji.

Jaki wpływ ma dzień urodzenia na wibrację szóstki? 

Jeżeli szóstka jest urodzona w pierwszym trzecim albo piątym dniu miesiąca albo dzień miesiąca sumuje się do którejś z tych liczb to będzie bardziej komunikatywna i otwarta.

Jeżeli natomiast mamy do czynienia z liczbami parzystymi, czyli 2, 4, 6 lub 8, to może to pogłębić szóstkę w niewyrażaniu siebie. Taka osoba prawdopodobnie będzie zablokowana na wyrażanie swoich emocji. 

Jeżeli natomiast szóstka urodziła się siódmego dnia miesiąca, to jest ogromna szansa, że taka osoba będzie miała możliwości doświadczenia głębokich wglądów medytacyjnych. 

Z kolei szóstka urodzona 9. dnia miesiąca to ryzyko, że dziewiątka spowoduje, że szóstce jeszcze trudniej będzie stawiać granice.

Podsumowanie – 6 w Numerologii

Zalety Szóstki: rodzinność, opiekuńczość, poczucie harmonii, stylu, artystyczna dusza, stabilizacja, dobroć, ciepło, romantyczność, altruizm, zrozumienie, odpowiedzialność, oddanie, talent organizacyjny, szanowanie tradycji, poczucie obowiązku wobec świata, uczciwość, wrażliwość, życzliwość
Druga strona Szóstki: Intryganctwo, zazdrość, konfliktowość, tchórzostwo, nieumiejętność podejmowania decyzji, chwiejność, lęki, brak zdecydowania, cierpiętnictwo, skrajności w odczuwaniu, podatność na wykorzystywanie, zaslepienie, cynizm, krytykanctwo, plotkarstwo, apodyktyczność, tyranizowanie innych

Nie wiesz jaką jesteś wibracją? Sprawdź jak obliczyć Twoją wibrację urodzenia?

Jakim kolorem wspierać wibrację szóstki?

Dla was kolor indygo.

Zawsze, gdy robimy horoskopy numerologiczne i mówimy o szóstym dniu osobistym, to proponujemy, żeby osoba wspierała się m.in. kolorem indygo. 

Olga N. Stępińska

Olga N Stępińska

Numerolog, terapeutka duszy i mistrzyni Reiki, twórczyni metody pracy ze świadomością i podświadomością: Numeroterapia i założycielka Szkoły Numerologii

Komentarze

7 komentarzy
 1. Dzien dobry, Ja 7 wszystko zgadza sie, syn 3 zgadza sie, corka 6 zgadza sie. Maz 6 mam wrazenie, ze wlasciwie nic nie zgadza sie ? pomocy !;)

  Odpowiedz
 2. Dzień dobry,
  Jestem numerologiczną liczbą 6 z drugiego dnia.

  Kolor indygo jest dla mnie najtrudniejszym kolorem do stosowania, na co dzień otaczam się z chęcią przełamanymi bielami, lekkimi zieleniami i różanymi odcieniami.
  Ostatnio jednak zauważam u siebie dużo chwiejności, lęków i braku zdecydowania. Jak jeszcze mogłabym się wzmocnić?

  Pozdrawiam ciepło

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Kolorem indygo powinny otaczać się osoby, które nie są numerologicznymi Szóstkami, ale chciałyby bardziej być dla rodziny i otworzyć się na elegancję. Pani jako Szóstka nie musi się dodatkowo wzmacniać tym kolorem. Natomiast opanowaniem i zdecydowaniem, których Pani brakuje, charakteryzują się Ósemki (https://szkolanumerologii.pl/numerologiczna-8-osemka/). Gdyby chciała się Pani “podpiąć” pod energię Ósemki warto, żeby wspierała się Pani kolorem różowym, beżowym lub brązowym. Kamień, który będzie pomocny to diament.
   Pozdrawiamy serdecznie?

 3. Dzień dobry
  Mój syn urodził się 16.11.2013 r.
  i jest kochaną 6 .Trenuje i uwielbia piłkę nożną.
  Jaki numer na koszulce da mu sukces i wiarę w siebie?
  Czy np .jeśli nr 10 jest pożądany i daje sukces to powinien mieć 10 na koszulce czy 6 bo z jego wibracją 6 ,liczba 4 da mu 10 . 🙂
  Podaje przykład z liczbą 10 ?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry?
   Obawiam się, że jest to kwestia, w której numerologia nie może pomóc. Najlepiej niech syn wybierze numer, który lubi lub który coś dla niego znaczy – to powinno dodać mu skrzydeł?
   Pozdrawiamy serdecznie

 4. Jestem numerologiczną 9, z dnia urodzenia 10. Jak mogę wykorzystać swój potencjał, jeśli go mam?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Dziewiątki powinny nauczyć się doceniać, akceptować siebie i innych takimi, jakimi są, oraz zapraszać do rozwoju, pokazując korzyści
   na własnym przykładzie. Powinny otwierać się na przepływy miłości bezwarunkowej. Dobrym pomysłem jest, aby 9 angażowały się w działania społeczne, a także uczyły innych i pokazywały im własne doświadczenia. Jeśli jest Pani ciekawa, co jeszcze kryje Pani portret numerologiczny – zapraszamy na sesję: https://szkolanumerologii.pl/sklep/portret-numerologiczny-z-indywidualna-konsultacja/.
   Pozdrawiamy serdecznie.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię też